Ekonomika
Bizness

Saeimas deputāti spriedīs par nodokļa likmes paaugstināšanu azartspēlēm0

Foto: Shutterstock

Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija trešdien lēma nodot izskatīšanai pirmajā lasījumā grozījumus likumā par izložu un azartspēļu nodevu un nodokli, kas paredz celt nodokļa likmi azartspēlēm.

Grozījumi, kas ietverti 2020.gada budžeta likumprojektu pakā, izstrādāti, lai novirzītu nodokļu slogu no darbaspēka uz patēriņu un kapitālu, sabalansētu nodokļa likmes ar azartspēļu finansiālās darbības apgrozījuma pieaugumu, kā arī palielinātu ieņēmumus valsts budžetā, lai nodrošinātu valsts izdevumu pozīciju segšanu.

Sākot ar 2020.gadu, paredzēts paaugstināt azartspēļu nodokļa likmi ruletei par katru ruletes, kā arī kāršu un kauliņu spēlēm par kalendāro gadu no 23 400 eiro uz 28 080 eiro par katru spēļu galdu.

Saistītie raksti

Tāpat paredzēts paaugstināt azartspēļu nodokļa likmi azartspēļu automātiem – par katra azartspēļu automāta katru spēles vietu likme augtu no 4164 eiro uz 5172 eiro par kalendāro gadu.

Papildus plānots mainīt azartspēļu nodokļa ieņēmumu sadalījumu pa valsts un pašvaldību budžetiem, paredzotazartspēļu nodokļa ieņēmumus (izņemot azartspēļu nodokļa ieņēmumus par interaktīvajām azartspēlēm) 90% apmērā ieskaitīt valsts pamatbudžetā, bet 10% apmērā – tās pašvaldības budžetā, kuras teritorijā tiek organizēta azartspēle.

Saeima likumprojektu pirmajā lasījumā skatīs 30.oktobrī.

LA.lv