×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
6. augusts, 2014
Drukāt

Saeimas iekšējās drošības vadītāja amatā apstiprināts Jānis Gulītis

Foto - LETAFoto - LETA

Saeimas sēžu zāle.

Saeimas Prezidijs trešdien parlamenta iekšējās drošības vadītāja amatā apstiprināja Jāni Gulīti, informē Saeimas Sabiedrisko attiecību birojā.

Lēmums par Saeimas iekšējās drošības vadītāja amata izveidi Saeimas Prezidijā pieņemts šā gada 2. jūlijā. Saeimas iekšējās drošības vadītāja pienākumos ietilpst plānot un īstenot parlamenta kā kritiskās infrastruktūras objekta drošības pasākumus, izstrādāt Saeimas drošības stratēģiju, koordinēt drošības risku identificēšanu un citi.

LETA ziņo, ka līdzīgi kā iepriekš, arī trešdien šis jautājums Prezidija sēdē izraisīja domstarpības – par šādu lēmumu balsoja Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa (V), priekšsēdētājas vietniece Inese Lībiņa-Egnere (V/RP), kā arī parlamenta sekretāra biedrs Jānis Vucāns (ZZS). Savukārt Saeimas sekretārs Dzintars Rasnačs (VL-TB/LNNK) balsojumā bija pret, bet parlamenta priekšsēdētājas vietnieks Andrejs Klementjevs (SC) balsojumā nepiedalījās.

Rasnačs savu viedokli argumentēja ar to, ka uz šo amatu bija jārīko konkurss, tāpat iekšējās drošības vadītājam esot “jābūt politiski neitrālās personas vadībā” un jānosaka pārbaudes laiks.

Savukārt Āboltiņa skaidroja, ka šajā jautājumā notikušas konsultācijas ar Drošības policijas, Valsts policijas un Satversmes aizsardzības biroja vadību, gan pārrunājot jautājumu kopumā, gan arī izvērtējot konkrēto kandidātu. Turklāt Gulītis līdz šim kādu laiku parlamentā esot strādājis uz uzņēmuma līguma pamata, tātad varot teikt, ka pārbaudes laiks viņam ir bijis.

LETA vēsta, ka Gulītis līdz šim bija Drošības policijas darbinieks. Viņam noteikta mēnešalga 2228 eiro apmērā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+