×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.4°C
Vilis, Vilhelms
Svētdiena, 27. maijs, 2018
6. marts, 2013
Drukāt

Saimnieks cietumā. Bet suns?


Foto no dzīvnieku patversmes Ulubeles arhīvaFoto no dzīvnieku patversmes Ulubeles arhīva

Atceros nesen televīzijā redzētu sižetu par suni, kas palicis sētā, kad saimnieku aizveda policisti, jo viņš nošāvis savu sievu. Otrā gadījumā, kad Jelgavas pusē nodegusi vai nodedzināta māja, divi suņi vieni klīda pa krāsmatām.

 

Kam šādos gadījumos ir jāpārbauda, vai nav palikuši kādi mājdzīvnieki un jārisina to tālākais liktenis? Vai šie dzīvnieki nonāk patversmēs? 
M. Vīksne Ventspilī

 

 

“Triju gadu laikā es tikai vienreiz esmu saskāries ar šādu jautājumu – pirms pāris mēnešiem man jautāja, ko policija izdarīja ar apcietinātā suni, un es noskaidroju, ka suns ir nogādāts dzīvnieku patversmē,” atbild Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes sabiedrisko attiecību speciālists Toms Sadovskis. Viņš stāsta, ka, aizturot cilvēku, policistiem ir jāpainteresējas, vai mājās bez pieskatīšanas nepaliek kāds dzīvnieks, un, ja nav citu mājinieku, radinieku vai gādīgu kaimiņu, policistiem ir jāparūpējas par dzīvnieka nogādāšanu patversmē.

Pašlaik Rīgas pilsētas dzīvnieku patversmē Līčos jau pusotru gadu ir viens tāds suns – suņu meitene Rebeka, kas piederējusi uz ilgiem gadiem apcietinātai saimniecei, kura nesen ir mirusi, un pašlaik tiek kārtota kucītes adopcija, teic dzīvnieku aizsardzības “Ulubele” pārstāve Zanda Radziņa. Viņa piebilst, ka laiku pa laikam zvana policisti ar tekstu: “Brauciet šurp savākt dzīvnieku, jo esam aizturējuši saimnieku!”

Un katrreiz dzīvnieku patversmē viņiem no jauna jāskaidro, ka dzīvnieks nav tik vienkārši savācams – ir vajadzīgs akts par viņa statusu, vai saimnieks un radinieki no viņa atsakās un suns vai kaķis nonāk adopcijai, vai mitināsies dzīvnieku viesnīcā, kas saimniekam izmaksās divus latus dienā, vai apcietinātajam jākārto trūcīgā statuss, un tas nozīmē, ka dzīvnieciņa uzturēšanos apmaksā valsts.

Nav dzirdēts, ka policija tīši neparūpētos par dzīvnieka tālāku likteni, saka Z. Radziņa. Cita lieta, ka arvien biežāk pamestos īres dzīvokļos vai mājās uziet izbadējušos un novārdzinātus dzīvniekus, jo saimnieki ir aizbraukuši nezināmā virzienā, un atbildība par pamesto suni vai kaķi ir jāuzņemas kaimiņiem, pašvaldībai vai galu galā tuvākajai patversmei, problēmas skaudrumu nenoliedz Z. Radziņa.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+