×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.1°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
28. jūlijs, 2015
Drukāt

Saistībā ar kriminālprocesu no amata atstādināta augsta Valsts policijas amatpersona — Gatis Gudermanis (1)

Informē par nelegālas cigarešu ražotnes darbības pārtraukšanu Balvu rajonā

Gatis Gudermanis

Saistībā ar Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) sāktu kriminālprocesu no amata atstādināts Valsts policijas (VP) Kriminālizmeklēšanas pārvaldes (KIP) priekšnieka vietnieks Gatis Gudermanis, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.

KNAB aģentūrai LETA atturējās no jebkādu komentāru sniegšanas. Arī VP preses pārstāve Sigita Pildava no komentāriem atturējās, taču apstiprināja, ka sakarā ar KNAB Gudermanim piemēroto drošības līdzekli amatpersona šobrīd uz izmeklēšanas laiku ir atstādināta no amata.
Bijušais VP Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes priekšnieks Gudermanis tikai šogad 1.maijā tika pārcelts VP Kriminālizmeklēšanas pārvaldes (KIP) priekšnieka vietnieka amatā. Rotācija notikusi, jo viņa zināšanas, izpratne un pieredze, izmeklējot sarežģītus un apjomīgus ekonomiskos noziegumus, un arī zināšanas augsto tehnoloģiju jomā dos būtisku pienesumu noziegumu izmeklēšanā, kas ir KIP kompetencē.
Gudermanis ir jau otrā augsta VP amatpersona, kas iesaistīta KNAB sāktā kriminālprocesā. Jūnija vidū KNAB aizturēja VP Kriminālistikas pārvaldes priekšnieku Uģi Araku. Toreiz KNAB aizturēja arī Finanšu un ekonomisko noziegumu izmeklēšanas prokuratūras virsprokurora pienākumu izpildītāju Vilni Ulmi. Araks un Ulmis no amata ir atstādināti.

KNAB jau reiz pētīja Gudermaņa darbību, proti, birojs šopavasar aģentūru LETA informēja, ka birojs pārbaudē nav konstatējis pārkāpumus saistībā ar toreizējā ENAP priekšnieka Gudermaņa dalību atkritumu un kontrabandas cigarešu iznīcināšanas uzņēmumos.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. tad beidzot kaut kas notiek mahinatoru un zaglu atmaskosana. vajag rakt talak jo zivs pust no galvas

Draugiem Facebook Twitter Google+