×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
10. decembris, 2013
Drukāt

Sāksies Leļļu teātra un Rietumu Bankas labdarības fonda organizēto labdarības izrāžu sērija

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Rīt, 11. decembrī sāksies Latvijas Leļļu teātra un Rietumu Bankas labdarības fonda rīkotā tradicionālā labdarības izrāžu sērija Latvijas reģionos.

Rietumu Bankas labdarības fonda un Latvijas Leļļu teātra sadarbība, organizējos bezmaksas labdarības izrādes, jau kļuvusi par pastāvīgu tradīciju. Tās ietvaros 2013. gada decembrī un 2014. gada janvārī reģionālo bērnu namu, sociālo palīdzības centru, maznodrošināto un daudzbērnu ģimeņu bērni varēs noskatīties 10 bezmaksas teātra izrādes.

Šogad Leļļu teātris pie bērniem dosies ar savu jaunāko iestudējumu „Saulīte un sniega cilvēciņi”. Šī ziemas pasaka, kas piesātināta ar labsirdību, līdzjūtību un galveno varoņu dvēseliskajiem un emocionālajiem pārdzīvojumiem, Leļļu teātrī iestudēta arī tālā 1982. gada Ziemassvētkos, kad teātra galvenā režisora Arvīda Cepurīša vadībā tapa iestudējums ar leģendārā Pāvila Šenhofa scenogrāfiju un lellēm, bet mūzikas autors bija komponists Romualds Kalsons. Jaunā iestudējuma režisors ir Māris Koristins, sniega cilvēciņu tēlu autore ir māksliniece Anita Znutiņa-Šēve, izrādē skan komponista Valda Zilvera dziesmas ar Dainas Strelēvicas vārdiem. Leļļu tēlus iedzīvina aktieri Lienīte Osipova, Ance Muižniece un Miķelis Žideļūns.

Izrāde būs skatāma Skrundas, Vaiņodes, Krustpils, Kokneses, Dundagas, Stendes, Gulbenes, Madonas, Aizputes un Saldus kultūras namos.

„Jau vairāku gadu garumā esam priecīgi un gandarīti par sadarbību ar Leļļu teātri! Ja iepriekš esam veduši bērnus noskatīties izrādes Rīgā, Latvijas Leļļu teātrī, bet pēdējos gadus nodrošinām viesizrādes visā Latvijā. Tādējādi prieku un pozitīvās emocijas, ko sniedz Leļļu teātra aktieri un viņu vadītās lelles, dāvājam mazuļiem, kuru dzīve rit mūsu valsts attālākajos novados un kuri nevar atļauties iegādāties teātra biļetes un nokļūt Rīgā,” atklāj Rietumu Bankas labdarības fonda Valdes priekšsēdētāja Inga Šīna.

Kā uzsver Leļļu teātra direktors Vilnis Beķeris, Rietumu Bankas labdarības fonda sagādātā iespēja bez maksas apmeklēt Latvijas Leļļu teātra izrādes bērniem visā Latvijā nozīmē nopietnu finansiālu atbalstu: „Tam pateicoties, mūsu atraktīvās izrādes ne tikai kļuvušas pieejamas ārpus galvaspilsētas, bet arī kaut uz mirkli liek iemirdzēties arī to bērnu acīm, kurus dzīve nav saudzējusi. Priecājamies, ka mūsu sadarbība turpinās arī šajā sezonā!”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+