×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Viktors, Nils
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
17. maijs, 2012
Drukāt

Sākusies Latvijas “dižvietu” apceļošana

ozols_ainava

Līdz ar pirmās Latvijas “dižvietas” svinīgo atklāšanu un speciālas norādes uzstādīšanu Svētā Meinarda salā sākta projekta “Latvijas dižvietu mājas kartes” vietu apceļošana un līdz 31.jūlijam iedzīvotāji tiek aicināti, iemūžinot fotogrāfijās, krāt apceļotās dižvietas, biznesa portālu “Nozare.lv” informēja projekta idejas autors Normunds Labrencis.

Fotogrāfijas ar “dižvietām” iespējams ievietot sociālajā tīklā “www.draugiem.lv”, bet sekot projekta norisei – interneta vietnē “www.draugiem.lv/latvijaslegendas”.

Kā ziņots, aprīlī projekta “Latvijas Dižvietu mājas karte” jeb “Iemīli Latviju ar mājas dižvietām” mājaslapā “majaslegendas.lv” notika balsošana, kurā iedzīvotāji no 80 vietām izvēlējušies 12 vietas visā Latvijā, pie kurām sadarbībā ar pašvaldībām plānots uzstādīt speciālas norādes.

“Dižvietas” tika noteiktas četrās kategorijās “Zeme”, “Māja”, “Ūdens” un “Mežs”. Kategorijā “Zeme” par trīs labākajiem tika atzīts Ložmetējkalns, Skaņaiskalns un Nīcgales lielais akmens, kategorijā “Māja” – Dinaburgas cietoksnis, Ikšķiles Sv.Meinarda baznīca un Āraišu ezerpils, kategorijā “Ūdens” – Ventas rumba, Daugavas loki un Pazemes ezeri Straupē, kategorijā “Mežs” – Tērvetes dabas parks, Pokaiņu mežs un Kaives senču ozols.

Projekta “Latvijas Dižvietu mājas karte” jeb “Iemīli Latviju ar mājas dižvietām” mērķis ir aicināt iedzīvotājus interesantā veidā iepazīt Latviju, tādā veidā veicinot patriotismu pret valsti un tās vērtībām, kā arī sekmējot tās apceļošanu. Tas ir tupinājums pērn veiksmīgi uzsāktajam projektam “Latvijas leģendu karte”, kurā iedzīvotāji no dažādiem novadiem izveidoja interaktīvu Latvijas karti ar vairāk nekā 500 stāstiem par leģendu un teiksmu apvītām vietām Latvijā, ko ir vērts aplūkot.

Projekta “Latvijas Dižvietu mājas karte” jeb “Iemīli Latviju ar mājas dižvietām” īstenotāji ir saldējuma ražotājs “Ingman” sadarbībā ar pašvaldībām.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+