Sports
Citi sporta veidi

Samoilovs un Šmēdiņš atspēlējas un tiek pie otrās uzvaras 0

foto – Edijs Pālens/LETA

Latvijas vadošais pludmales volejbola pāris Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš trešdien izcīnīja divas uzvaras Majoros notiekošā Eiropas Volejbola konfederācijas (CEV) rīkotā Eiropas čempionāta finālturnīra apakšgrpu kārtas cīņās, otrajā mačā svinot dramatisku panākumu, nodrošinot vietu izslēgšanas spēlēs.

Tikmēr dienas noslēdzošajā spēlē centrālajā kortā, kurā spēlēja visi astoņi Latvijas dueti, viņi dramatiskā mačā ar 2-1 (18:21, 21:18, 15:13) uzvarēja vāciešus Markusu Bekermanu un Janniku Harmsu, kuri kontinenta meistarsacīkstēs izlikti ar 20.numuru.

Pirmajā setā nedaudz labāki bija vācieši, bet pēc tam ar līdzīgu rezultātu 21:18 otrajā setā uzvarēja Latvijas labākais duets. Aizraujošs bija trešais sets, kurā Samoilovs/Šmēdiņš ilgu laiku bija iedzinējos, mača beigu daļā zaudējot ar 8:10. Tomēr pēc tam viņi pārņēma iniciatīvu, panākot 13:12, bet punktu cīņai pielika ar Šmēdiņa bloku.
Latvijas duets līdz ar to nodrošināja vietu izslēgšanas spēlēs, bet ceturtdien par pirmo vietu grupā tiksies ar šveiciešiem Niko Bīleru un Marko Kratigeru, kuri arī abās pirmajās spēlēs uzvarēja.

Saistītie raksti

Ar ceturto numuru izliktie Samoilovs/Šmēdiņš vispirms D apakšgrupas mačā ar 2-0 (21:18, 21:10) pieveica Turcijas duetu Muratu Giginoglu un Hasanu Mermeru, kuri izlikti ar 29.numuru.

Kopumā Latvijas pludmales volejbolistiem pirmā Eiropas čempionāta sacensību diena nebija tā veiksmīgākā, izcīnot vien četras uzvaras 12 cīņās.

LA.lv