×
Mobilā versija
Brīdinājums +16°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
3. marts, 2014
Drukāt

Sarkandaugavā kapos atrod legālās narkotikas

Foto: LETAFoto: LETA

Psihotropie augu maisījumi tā dēvētās "legālās narkotikas".

Rīgas Pašvaldības policija (RPP) pagājušajās brīvdienās tā saukto legālo narkotiku tirdzniecības vietu apsekošanas laikā izņēma 168 iepakojumus ar nezināmas izcelsmes augu maisījumiem. Vienā gadījumā legālās narkotikas atrastas Sarkandaugavas kapos, liecina RPP informācija.

Sestdien Dzirnavu ielā policistu uzmanību piesaistīja kāds vīrietis. Pārbaudot aizdomīgās personas datus, policisti konstatēja, ka vīrietis ir izsludināts meklēšanā un pie viņa atradās 114 iepakojumi ar nezināmas izcelsmes augu maisījumiem, kā arī nauda – vairāk nekā 1800 eiro. Persona nogādāta Valsts policijā turpmākai apstākļu noskaidrošanai.

Vēl sestdien policijas darbinieki Marijas ielā sastapa kādu jaunieti, kurš, iespējams, bija narkotisko vielu reibumā. Noskaidrojās, jaunietis bija nepilngadīgs un viņam bija nepieciešama medicīniskā palīdzība. Uz notikuma vietu izsauktie Neatliekamās medicīniskās palīdzības mediķi pieņēma lēmumu nepilngadīgo personu hospitalizēt.

Savukārt svētdien, apsekojot teritoriju, kur iepriekš manītas aizdomīgas personas, kas, iespējams, saistītas ar legālo narkotiku izplatīšanu, pašvaldības policijas darbinieki Sarkandaugavas kapos atkritumu urnā atrada plastikāta maisu ar nezināmas izcelsmes augu maisījumu. Iepakojumā bija aptuveni 250 grami augu maisījuma.

No pagājušā gada oktobra līdz šā gada martam RPP apzinājusi 60 legālo narkotiku tirdzniecības vietas, no kurām šobrīd darbojas 39. Policija konstatējusi vienu augu maisījumu tirdzniecības gadījumu no automašīnas un vienu tirdzniecības gadījums uz ielas.

Tirdzniecības objekti apsekoti 2000 reizes, izņemti 11 344 dažāda apjoma iepakojumi, konstatēti 1083 dažādi administratīvie pārkāpumi un aizdomās par atrašanos narkotisko vielu reibumā aizturētas 97 personas.

RPP uzsāktas pavisam 446 administratīvā pārkāpuma lietas. Par Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā noteiktajām drošuma prasībām neatbilstošu preču vai pakalpojumu ievietošanu tirgū, to piedāvāšanu vai pārdošanu uzsāktas 59 administratīvā pārkāpuma lietas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+