×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
9. marts, 2016
Drukāt

Saslimstība ar gripu nedēļas laikā palielinājusies par 11%

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Ilustratīvs foto

Saslimstība ar gripu nedēļas laikā palielinājusies par 11%, aģentūra BNS uzzināja Slimību profilakses un kontroles centrā (SPKC).

Nedēļas laikā no gripas izraisītām komplikācijām miruši trīs cilvēki, liecina jaunākā informācija.

Ģimenes ārsti devītajā novērošanas nedēļā ziņojuši par 134 gripas gadījumiem, kas ir vidēji 133,7 gadījumi uz 100 000 iedzīvotājiem. Gripas intensitāte tādējādi palielinājusies vidēji par 11%. Vēršanās ambulatorajās iestādēs citu augšējo elpceļu infekciju gadījumos salīdzinājumā ar nedēļu iepriekš samazinājās par 4,7%, liecina statistika. Vēršanās ambulatorajās iestādēs pneimoniju gadījumos nedēļas laikā samazinājusies par 24%, vidēji reģistrēti 21,9 gadījumi uz 100 000 iedzīvotājiem. Saslimušo skaits, kas vērsās ambulatorajās iestādēs, palielinājies Daugavpilī, Jelgavā, Jēkabpilī un Jūrmalā.

Dati liecina, ka kopumā stacionēto pacientu skaits gripas gadījumos aizvadītās nedēļas laikā samazinājies, taču Gulbenē, Jēkabpilī, Rēzeknē un Liepājā novērots pieaugums galvenokārt vecuma grupā virs 65 gadiem. Daugavpilī, Gulbenē, Jēkabpilī, Liepājā, Rēzeknē, Rīgā, Valmierā un Ventspilī nedēļas laikā stacionēti 133 pacienti gripas gadījumos un 32 pacienti gripas izraisītās pneimonijas gadījumos.

Kopš sezonas sākuma 11 stacionārajās iestādēs uzņemti kopumā 1153 pacienti gripas un 162 pacienti gripas izraisītās pneimonijas gadījumos.

SPKC informē, ka aizvadītajā nedēļā saņemti trīs paziņojumi par nāves gadījumiem pacientiem ar laboratoriski apstiprinātu gripu. Kopš gripas epidēmijas sākuma kopumā ir ziņas par 34 nāves gadījumiem no gripas komplikācijām. Mirušie ir vecumā no 35 gadiem līdz 95 gadiem, no kuriem vīrieši ir 19, bet sievietes – 15. Visiem pacientiem bijusi viena vai vairākas hroniskas saslimšanas. Neviens no pacientiem nebija vakcinēts pret gripu, informē SPKC.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+