×
Mobilā versija
Brīdinājums +29°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
11. oktobris, 2017
Drukāt

Saspringtā gaisotnē tiesā sākta smagos noziegumos apsūdzētā Lemberga izvaicāšana (31)

Foto LETAFoto LETA

Rīgas apgabaltiesā šodien saspīlētā gaisotnē prokuratūra sāka izvaicāt smagos noziegumos apsūdzēto Ventspils mēru Aivaru Lembergu (“Ventspilij un Latvijai”).

Kā novēroja LETA, gan Lembergs, gan viņa aizstāvis Raimonds Krastiņš ik pa brīdim iesaistījās asās vārdu apmaiņās ar prokuroru. Piemēram, Lembergs vienā brīdī aizrādīja prokuroram, lai nepaceļ pret viņu balsi, jo viņš neesot prokurora sieva.

Tiesas sēdes gaitā Lembergs vairākkārt norādīja, ka neatceras ar apsūdzību saistītas detaļas, kā arī kopā ar saviem aizstāvjiem pārmeta prokuratūrai procesa vilcināšanu.

Lembergs arī regulāri norādīja tiesai, ka prokuratūras uzdotie jautājumi nav saistīti ar viņam inkriminētajiem noziegumiem, un izvairījās sniegt atbildes uz šiem jautājumiem, apelējot pie savām tiesībām atbildēt tikai uz jautājumiem, kas saistīti ar lietas būtību.

Tiesas sēde aizvien turpinās.

Jau ziņots, ka tiesa 9.oktobrī noraidīja Lemberga lūgumu atcelt viņam 13.septembrī uzlikto procesuālo sankciju vienas minimālās algas jeb 380 eiro apmērā.

Tiesas sēdē Lembergs turpināja atbildēt uz jautājumiem, pārsvarā komentējot apsūdzības liecinieku personīgās saiknes ar sevi. Lembergs arī apsūdzēja advokātu Rūdolfu Meroni savu aktīvu nozagšanā un norādīja, ka Meroni sniegtās liecības pret viņu nav objektīvas. Atbildot uz apsūdzēto aizstāvju jautājumiem, Lembergs noraidīja sev izvirzītās apsūdzības.

Jau ziņots, ka 25.septembrī notikušajā tiesas sēdē Lembergs beidza liecināt. Tagad procesa dalībnieki viņam var uzdot jautājumus.

Lembergu prokuratūra apsūdz par kukuļņemšanu sevišķi lielos apmēros, par noziedzīgi iegūtu finanšu līdzekļu un citas mantas legalizēšanu, par dienesta viltojumu, par piedalīšanos mantiskos darījumos, kuri viņam saistībā ar dienesta stāvokli bijuši aizliegti, kā arī par ļaunprātīgu dienesta stāvokļa izmantošanu un citiem noziegumiem.

Līdzās Ventspils mēram uz apsūdzēto sola sēdies arī viņa dēls Anrijs Lembergs un dažādu tranzītuzņēmumu bijusī amatpersona Ansis Sormulis. Visi trīs norādījuši, ka nesaprot un neatzīst viņiem celtās apsūdzības.

Lietā aptuveni 200 sējumos apvienoti divi kriminālprocesi, ko prokuratūra tiesai nodeva 2008.gada otrajā pusē.

Rīgas apgabaltiesa šo lietu paplašinātā sastāvā no jauna sāka skatīt 2009.gada 20.augustā. Lietas sarežģītības dēļ tagad to izskata tiesneši Boriss Geimans, Irīna Jansone un Ligita Kuzmane, bet par rezerves tiesnesi noteikta Ārija Ždanova.

Pievienot komentāru

Komentāri (31)

 1. Ar to Ventspils drauņki,vajadzētu rīkoties pēc viņa elka – Moskaļu diktatora parauga.Kā tur izrīkojas ar Hodorkovski.

 2. Fakts, ka Lembergs vainīgs visās safabricētās epizodēs. Bet tie kas izpārdod Latvijas īpašumus austrumu kaimiņiem, tiesneši, kas noziedzniekus – kontrobandistus muitas augstākās amatpersonas sūta tālēs zilajās it kā ārstēties, tie ir tie enģeļiem līdzīgie. Pat šodien nekur netrūkst kontrobandas spirts, cigaretes un ķer tikai tos, kas ar čemodāniņu jauc lielajiem tirgu. Ne viena lielā kontrobandas shēma necietīs, par to sekmīgi rūpējas pašas augstākās amatpersonas. Arī tie ir tīri kā avota ūdens, kas ļoti satraucas par Latvijas uzņēmumu, banku izpārdošanas bremzēšanos, kaut ES satraucas par Ķīnas kāri ”investēt” iepērkot uzņēmumus.

 3. Ak,kungs,Lembergs tur ķēdē visu Latviju!

 4. Pacelt balsi pret Aivaru-tā ir milzu nekaunība no prokurora puses, balsi pacelt vajag pret zaptes burkas fendermani,slotaskāta lauzēju!

 5. tevi vajadzetu izdrast dirsa lai stulbi nespried tu cuka pedeja

 6. Cik ilgi Lembergs ņirgāsies par mums ? Un tiesa ? LIETU SĀKA 2008.gadā.
  Lembergu tiesā jau 9 gadus … Varbūt tomēr šoreiz vi’mš saņems pēc nopelniem …..

  • Un tad sāksies uzplaukums, beigsies nabadzība, būs tik labi, tik labi!

  • Pēc nopelniem? Tas ,ka vecis neļauj rukšiem izzagt Ventspili? Tu sivēnmate Ventspilī esi bijusi? Kā tur saimnieko L.esi redzējusi? Tu paprasīji Ventspilniekiem ,kuri gadiem balso par viņu…viedokli? Nē…Sēdi kaut kur purvciemā un gudri irs! Laiks, man liekas kurzemniekiem krāmēt mantiņas! Dibināt kaut kādu tur “Kurzemes Hercogisti?” un lai tie ūpji tur sēž savā Rīgā…Apzog viens otru,piesaka karu Krievijai un kas tur tālak viņiem dienas kārtībā..(pat ja mazliet utopiski skan par to “kurzemes hercogisti” vienreiz mums piegriezīsies 🙂 )

  • Pēc nopelniem? Tas ,ka vecis neļauj rukšiem izzagt Ventspili? Tu sivēnmate Ventspilī esi bijusi? Kā tur saimnieko L.esi redzējusi? Tu paprasīji Ventspilniekiem ,kuri gadiem balso par viņu…viedokli? Nē…Sēdi kaut kur purvciemā un gudri irs! Laiks, man liekas kurzemniekiem krāmēt mantiņas! Dibināt kaut kādu tur “Kurzemes Hercogisti?” un lai tie ūpji tur sēž savā Rīgā…Apzog viens otru,piesaka karu Krievijai un kas tur tālak viņiem dienas kārtībā..(pat ja mazliet utopiski skan par to “kurzemes hercogisti” vienreiz mums piegriezīsies 🙂 )

 7. Ai, beidziet – tā nav tiesa, tā ir komēdija! Radām skandālus, lai novērstu sabiedrības uzmanību no tiešām būtiskiem un sāpīgiem jautājumiem… Cik gadus jau velk to gumiju un tiesā Lembergu par “šausmīgiem noziegumiem”? Varu derēt, ka turpinās tikpat ilgi bez nekādiem rezultātiem. Ne viņš vienīgais, kam tādus noziegumus var inkriminēt, vienkārši kādam ir būtiski, lai novērstu uzmanību no citiem “rausējiem”, kuri atšķirībā no apsūdzētā visu naudiņu paši savam labumam tērējuši…

 8. Par ko tiem prokuroriem maksā? Sen jau būtu ielikuši aiz restēm, sen, ja gribētu.

  • Pilnīgi pareizi. Prokurori nepamatoti meklē iemeslus apsūdzēt DDD, Inkina k-gu, bet bijušsos komunistu dūžus un “rīdzenes varenos” cenšas neredzēt.

  • prokurori cenšas nepamatoti 4-5 reizes atkārtoti notiesāt1 “DDD “,Inkinu, krievijas slotas kāta salaušanu, bet ekskomunistu un olgaru dūžus atstāj ārpus redzes loka.

 9. Lielāko izbrīnu rada fakts, ka Lembergs ar visu viņa lielo, dižo un neierobežoto ietekmi vietējā politikā nav spējis sakārtot likumus tā, lai viņam būtu mierīgas vecumdienas.
  Jeb tas ir īpatns darījums – mēs sabiedrībai radām, ka mums ir “tiesiskums” un šai tiesiskumā, Tevi, Aivar, var skart un tiesāt, bet Tev par to tikai jāpiedalās un nekas nebūs… ?????

 10. Nu bet – neviens taču negrib mirt ar sirdskaiti, vai kā savādāk – pazust bez vēsts. Mirušie klusē – to atcerieties vienmēr.

 11. Sarkanie imigrantu fani cenšas novākt tāpat kā Trampu….
  Pilnigi TAADUS virsrakstus raksta….
  Bet par Sorosu sie tikļi nesaka ne vārda. Viņiem tikums uzreiz izbeidzas tajā vietā.

 12. Lembergs ņirdz par tiesu, prokuroriem, deputātiem, ministriem… un visu sabiedrību.
  Tas turpināsies tik ilgi, kamēŗ lupeņproletariāts neatjēgsies no savas apmātības.

 13. Interesanti,cik ilgi,tas mērglis turpinās ņirgāties ?

  • Kāpēc jums tāds naids pret Lembergu!Vai ta ir atkal kārtējā latviešu nenovīdībaJa visi deputāti būtu tādi kā Lembergs,tad Latvija šodien ziedētu un plauktu!!!Lembergu vajadzētu par prezidentu!!!Tādi cilvēki kā Lembergs dzimst katrā simtgadē reizi.Viņš domā par visiem,jā,jā,protams arī par sevi!!!Malacis!!!

   • Vai esi atkaīga no Lemberga? Ja tā, tad viss skaidrs, ja nē, tad ar prātiņu tā sliktāk

   • Latvijas mantas vairākiem malačiem vienkārši nepietiek. Tas ir tāpat kā ar kaķiem – ja miskastē daudz ēdamā, tie vairojas …

   • Par prezidentu? Austrumeiropā jau divi tādi ir – Milošs Čehijā un Dodons Moldovā.
    Ja visi deputāti tādi būtu,tad Trubas dēļ pārdotu mūsu Valsti krievijai ,ka nemetas.
    Vajag tikai paklausīties,ko tas mūdzis runā krievu radio un TV .

  • Bet vai neesi sajutis, ka tevi vazā aiz deguna? Visi spēki, uzmanība tiek pievērsta vienam cilvēkam, novirzot uzmanību no valstij ļoti nozīmīgām lietām. Neaizmirsti, ka gadījumā ja tiks pieņemts notiesājošs lēmums, vēl priekšā Eiropas tiesa. Šaubos, ka mūsu tirliņu lēmumi spēs ietekmēt Eiropas tiesnešu domas. Garantēts Latvijas zaudējums Eiropas tiesā ar ar kompensācijas izmaksu cietušajai pusei, kompensācija, kas būs iespaidīga, lai citiem stulbeņiem nerasto gribēšana līdzīgus tiesas procesus sākt.

   • Nu gan pateici!Izrādās ka viena nelieša tiesāšana ir “uzmanības novēršana”!
    Tad jau vispār nevienu nedrīkst tiesāt.Jo tiesājot vienu zagli,tiek novērsta uzmanība no citiem zagļiem.

Draugiem Facebook Twitter Google+