×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
16. augusts, 2012
Drukāt

Saule ekslibrī un medaļās

Foto-Jānis StrupulisFoto-Jānis Strupulis

Saules muzejā līdz 20. augustam skatāma izstāde, kas veltīta saulei grafikā un medaļās.

 

Izstādē eksponēti divdesmit mākslinieku radītie apmēram 50 mākslas darbi. Saules motīvu izmanto visi mākslinieki, tikai katram no tiem ir savs redzējums. Sauli kā nosacītu etnogrāfisku simbolu parāda Jānis Strupulis, Zane Elerte, J. Anmanis u. c. Bet saules asociatīvo nozīmi izmanto Māra Mickeviča, Māra Kalniņa, Juris Kaksis u. c. Sauli kā galveno apskates objektu savos darbos akcentē Ligita Breģe, Vija Dzintare, J. Strupulis, Velga Eizenberga 
u. c., bet Bruno Strautiņš, Ligita Franckeviča, J. Anmanis u. c. savos darbos parāda sauli mazliet attālinātu, pieklusinātu. Viena medaļa veltīta konkrētam notikumam, kas notika 2011. gada 4. janvārī, – Saules aptumsumam. Darbi radīti laikā no 1976. līdz 2012. gadam.

Otra izstādes daļa veltīta ekslibristiem. Izstādē piedalās ne tikai paši mākslinieki, bet arī šo mazo mākslas darbu kolekcionāri. Šoreiz eksponēti Gaidas Šilinskas krājumi. No vecākās paaudzes ekslibristiem varam priecāties par Pētera Upīša un Dzidras Ezergailes darbiem. Ar diviem darbiem pārstāvēts visražīgākais ekslibru autors Imants Ozoliņš. Vidējo paaudzi pārstāv māksliniece Elita Viliama, kuras darbus kā satura, tā izpildījuma dēļ nevar sajaukt ne ar vienu citu mākslinieku.

Saule kā simbols ir lietots jau ļoti sen. Apmēram 4000 latvju dainas ir veltītas saulei, saule pavadījusi latvieti visā mūža gājumā. Apmeklējot izstādi, jums būs iespēja apskatīt arī muzeja pamatekspozīciju.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+