×
Mobilā versija
+5°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
16. jūlijs, 2015
Drukāt

Saulkrastu džeza festivāls svin pilngadību

Publicitātes fotoPublicitātes foto

"The Syndicate"

Jau 18. reizi Saulkrasti aicina džeza mūzikas cienītājus uz festivālu “Saulkrasti Jazz 2015”, kas šogad norisinās no 20. līdz 25. jūlijam atpūtas kompleksā “Minhauzena Unda”. Pasākumā piedalīsies džeza mūzikas mākslinieki no vairāk nekā desmit dažādām pasaules valstīm.

Festivāla ietvaros visu nedēļu Saulkrastos, Saules laukumā, pasākuma rīkotāji piedāvā bezmaksas koncertus, kuros uzstāsies Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas (RPIVA) mazie dejotāji, Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolas un Rīgas Doma kora skolas džeza ansambļi, RTU bigbends, Olgas Pīrāgs vokālā studija un džeza trio, bet sestdien festivāla meistarklašu nometnes dalībnieku koncerts.

Lielākās zvaigznes uzstāsies “Minhauzena Undā”. Festivālu atklās Ilona Kudiņa, kas pēc 14 gadu muzicēšanas ASV atgriežas Latvijā un ir izveidojusi “Ilona Kudina Quintet”. “Kvinteta sastāvā ir progresīvi domājoši instrumentālisti, kas ar savu savdabīgo skanējumu ir unikāli uz mūsdienu improvizācijas skatuves. Mākslinieki klausītājus vedīs aizraujošā oriģinālmūzikas ceļojumā,” atklāj festivāla direktors Raimonds Kalniņš. Pirmās dienās vakarā uzstāsies arī pašmāju labākā “jazz funk” grupa “Very Cool People”, kas koncertā atskaņos “Funkology” lielkoncerta programmu.

Otrās dienas vakara koncerts sāksies ar Ronjas Burves kvartetu. “Tas ir improvizētās mūzikas projekts, kas izpludina žanru robežas, tomēr ir balstīts uz džeza mūzikas bāzes. Repertuārā galvenokārt ietilpst džeza standartu un populārās mūzikas skaņdarbu aranžējumi,” teic R. Kalniņš. Paši mākslinieki saka: “Galvenais uzdevums ir sniegt klausītājam emocionālu pārdzīvojumu ar atmosfēriski spēcīgu skanējumu.” Vēl šajā vakarā uzstāsies “Miami Jazz Quartet” un Antona Gorbunova kvartets. “”Anton Gorbunov Qaartet” ir četru lielisku džeza mākslinieku apvienība, kuras līderis Antons Gorbunovs ar savu basģitāras spēli ieved klausītājus īpašās un patīkami baudāmās džeza mūzikas izjūtās,” atklāj R. Kalniņš.

Trešās dienas vakaru koncertu iesāks Raivo Stašāna “Funcolio Feat”. Festivāla rīkotāji par māksliniekiem teic: “Grupa savā mūzikā apvieno 70. gadu fanku ar mūsdienu elektroniskās mūzikas elementiem, ko parasti izmanto dīdžeji un elektroniskās mūzikas producenti. Grupa izpilda pašu komponētus skaņdarbus, kuru tapšanā izmanto elektroniskās mūzikas struktūru un arī “Hammond” ērģeļu unikālo skanējumu.” Vakara turpinājumā uz skatuves kāps “Freedoms Trio”. Norvēģis – ģitārists Steinārs Ādnekvams, brazīlietis – basģitārists Rubems Farias un bundzinieks un dziedātājs Deodato Sikuirs no Mozambikas ir mākslinieki, kuriem piemīt dzirkstoša muzikalitāte, katrs no viņiem ir lielisks solists, komponists un dziedātājs. Šajā vakarā uzstāsies arī “Mirage Jazz Orchestra & Pascal von Wroblewsky”.

Ceturtās dienas vakars sāksies ar bundzinieku konkursa “Baltic Drummer`s League” finālu. Šajā vakarā klausītājus priecēs Ieva Kerēvica ar programmu “Mantojums. Pirmā redakcija”. Šī programma veidota etnodžeza manierē, stilistiski te saskatāmas arī popmūzikas, kino mūzikas un pat simfonisma iezīmes. “”Mantojums. Pirmā redakcija” ir mūsu interpretācija par tautas dziesmu – kā pieskāriens senatnei, jo neviena dziesma te neizskanēs autentiskā veidolā un pilnā apjomā. Drīzāk tās ir mūsu sajūtas un asociācijas, ko raisījušas konkrētās tautas dziesmas,” atklāj Ieva. Savukārt “Ara’s Circle” mākslinieki ir uzstājušies uz vairākām skatuvēm un festivālos plašajā pasaulē, bet šajā vakarā priecēs Latvijas klausītājus. “Skaidri redzams, ka “Ara’s Circle” aizraujas ar to, ko viņi dara. Viņu mūzikā dzirdami afro-latīņu un brazīļu sirdspuksti. Ar perkusionistu Arndtu Bekmanu priekšgalā šis ansamblis atjauno šīs mūzikas sakņu kultūras ētosu un ritmisko klasicismu. Grupas kompozīcijas ir inteliģentas un uzstāšanās vareni iespaidīgas, jo šiem mūziķiem piemīt nepārspējams muzikālais intelekts,” tā māksliniekus raksturo “Latin Jazz Network”.

Piektdienas vakars sāksies ar jaunā džeza saksofonista Dāvja Jurkas priekšnesumu. Viņš kopā ar domubiedriem izveidojis koncertprogrammu “Strings attached”, kurā skan paša Dāvja un kvarteta dalībnieka, pianista Ritvara Garozas oriģinālmūzika. “Tas ir ilgi lolots un rūpīgi gatavots projekts. Šeit kopā ar džeza kvartetu spēlē arī stīgu grupa, kā tas zīmīgi norādīts arī angliskajā programmas nosaukumā – “pievienotās stīgas” jeb “strings attached”. Tā varbūt nav tik ierasta parādība džeza mūzikā Latvijā, bet tas ir svaigs un skanējuma krāsainību paspilgtinošs aspekts, turklāt muzikālo materiālu bagātinošs elements,” teic pats Dāvis. Vēl šajā vakarā uzstāsies Jolanta Gulbe-Paškeviča, izpildot programmu “Fly Love”. Lielākā daļa programmas dziesmu ir sarakstītas 60. – 70. gadu periodā un ir iedziedātas piecās valodās: angļu, portugāļu, itāliešu, spāņu un latviešu. Dziesmu aranžējumi veidoti latīņu mūzikas un afroamerikāņu džeza tradīcijās.

Vakaru noslēgs Karole Bakoto no Kamerūnas. Festivāla rīkotāji sola, ka ikvienam būs iespēja baudīt oriģinālu un multikulturālu priekšnesumu, kas sevī ietvers labāko no Āfrikas pasaules mūzikas.

Krāšņākais festivāla koncerts būs sestdienā, festivāla noslēgumā, kur uzstāsies trio no Izraēlas – “Shalosh” un “The Syndicate”, kas kādreiz bija pazīstami ar nosaukumu “The Zawinul Syndicate”. “”Shalosh” izpildījums atšķiras no mūsdienu džeza skatuves mūzikas galvenokārt tādēļ, ka to nevada viens mākslinieks, bet gan visi trīs grupas dalībnieki, kuri gadu gaitā guvuši baudījumu no mūzikas attīstības, sadarbības un draudzības,” atklāj. R. Kalniņš. Par “The Syndicate” viņš tiec: “Šī būs iespēja piedzīvot lielisku džeza mūzikas sniegumu, kas ietver sevī mākslinieku īpaši muzikālo gaumi, lai radītu unikālu un maģisku koncertu.”

Varbūt noder!!

20.VII. – 24.VII. 19.00 koncerti atpūtas kompleksā “Mihauzena Unda” (cena EUR 10).

25.VII. 19.00 noslēguma koncerts atpūtas kompleksā “Mihauzena Unda” (cena EUR 25).

“Saulkrasti Jazz 2015” nedēļas biļete – EUR 45.

Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv

Plašāka informācija “www.saulkrastijazz.lv”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+