Foto – LETA

Senās mūzikas festivāla programma 0

No 10. līdz 13. jūlijam norisinās 19.Starptautiskais Senās mūzikas festivāls, kas četru dienu garumā piedāvā izbaudīt itāļu, vācu un franču baroka mūzikas pērles. Šoreiz festivāla koncerti baudāmi Rīgā, Mežotnē, Lestenē un Rundālē.

Reklāma
Reklāma
Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 27
TV24
“Jāklausās, ka esam šmaukušies.” Par netaisnību un piemaksām tiem pensionāriem, kuri strādājuši padomju laikā
Skabejeva ārdās: Krievijas propagandisti sašutuši par Trampa rīcību saistībā ar Ukrainu 5
Lasīt citas ziņas

Šoreiz Senās mūzikas festivāls piedāvās tikšanos ar īpašiem viesiem – flautisti Doroteju Oberlingeri, čellistu un cilpmašīnas meistaru Mario Brunello, kā arī viesu vidū būs baroka meistars vijolnieks Enriko Onofri.
Festivāls tiks atklāts 10.jūlijā pulkstens 20 ar koncertu Rīgas Svētā Jāņa baznīcā. Šajā koncertā klausītājus gaida tikšanās ar pašmāju izcilajiem baroka mūzikas interpretiem – Rīgas Doma zēnu kori, baroka orķestri “Collegium musicum Rīga”. Pie diriģenta pults būs Mārtiņš Klišāns, kura vadībā izskanēs baroka laika šedevrs – Džovanni Batista Pergolēzi “Stabat Mater”. Kā solisti festivāla atklāšanas koncertā piedalīsies kontrtenors Sergejs Jēgers un soprāns Elīna Šimkus.
Festivāla turpinājumā 11.jūlijā Mazajā ģildē pulkstens 20 notiks koncerts “Franču baroka meistardarbi”, kurā uzstāsies “Sinfonietta Rīga” baroka ansamblis, atskaņojot dažādu komponistu mūziku. Koncertā uzmanības centrā būs Karaliskās kapelas savrupais un ģeniālais ērģelnieks Fransuā Kuperēns, ražīgi komponējušais slavas un labas dzīves baudītājs Žozefs Bodēns de Buāmortjē un mežģīņsmalkas klavesīnmūzikas autore Elizabete Žakē Delagēra, kura ir pirmā franču dāma, kas sacerējusi operu.
Vienu no festivāla īpašajām viešņām – vācu blokflautas virtuozi Doroteju Oberlingeri – varēs redzēt koncertā 12.jūlijā Mazajā ģildē. Viņa koncertā spēlēs kopā ar Latvijas spožo klavesīnisti Ievu Salieti un Bāzelē dzīvojošo baroka čella spēles meistarīgo pārvaldītāju Ilzi Grunduli. Šajā koncertā izskanēs aizraujoša baroka un “Vētras un dziņu” laikmeta autoru mūzikas programma, iekļaujot Georga Fīlipa Tēlmana, Georga Frīdriha Hendela un Karla Fīlipa Emanuela Baha kompozīcijas.
Tāpat 12. jūlijā pulksten 20 Mazajā Mežotnes pilī varēs baudīt koncertu “Itāļu čella virtuozs”. Šajā koncertā itāļu mūziķis Brunello demonstrēs savus spēli uz lieliska 17.gadismtā būvētā Madžīni čella, kas kādreiz piederēja Franko Rosi. Koncertprogrammā skanēs Johana Sebastiana Baha, Ežēna Izaī, Klaudio Monteverdi, Astora Pjacollas, Georga Fīlipa Tēlamana un Mečislava Veinberga mūzika.
Savukārt Rīgas Domā 12. jūlija vakarā pulkstens 20 vienā koncertā pirmo reizi satiksies vēsturiskā atskaņojuma jomā kompetentais gregorisko dziedājumu ansamblis “Schola Cantorum Riga” un kontrtenors Jēgers. Programmā skanēs gregoriskie dziedājumi un viduslaiku noslēpumu apdvesti sakrāli agrīnās daudzbalsības paraugi, kuru vidū īpaša uzmanība būs veltīta Dievmātei Marijai veltītām kompozīcijām. Koncertā Rīgas Domā daudzi klausītāji pirmo reizi varēs dzirdēt rata liru, kas ir Latvijā reti dzirdams instruments.
19.Starptautiskā Senās mūzikas festivāla noslēguma diena tiks aizvadīta Rundāles pilī 13.jūlijā. Kā ik gadu, festivāls būs sarūpējis īpašu programmu arī bērniem, un šogad tas būs uzdevums “Pasaka par kurpnieksievu un zelta kurpēm”. No pulkstens 14 Rundāles pils pagalmā bērniem darbosies grimēšanas darbnīca, kā arī tiks rīkota spēle “Zelta kurpes rokā man”. Koncertuzvedums sāksies pulkstens 15, un tajā piedalīsies Ieva Parša, Jolanta Strikaite, Juris Jope, baletstudija “Freska” un seno deju grupa “Ballare”, kā arī mūziķi – baroka vijolniece Agnese Kanniņa-Liepiņa, kontrabasists Jānis Stafeckis, sitaminstrumentālists Ainis Zavackis un klavesīniste Ieva Saliete.
Savukārt pulkstens 18 Rundāles pils Baltajā zālē notiks baroka orķestra “Collegium musicum Rīga” koncerts. Šis koncerts būs īpašs ar to, ka programmā tiks atskaņoti darbi, kas saistāmi ar Kurzemes galma kapelas darbību aptuveni no 1680. līdz 1790.gadam, klausītājiem dodot iespēju pārliecināties par tās vadītāju, komponistu un mūziķu virtuozitāti un radošo profesionālismu. Koncertprogrammā varēs dzirdēt Johana Fišera svītu no krājuma “Tafelmusik”, Johana Ādama Hillera duetu no kantātes “Ta Simta Dzeesma”, vijoļspēles virtuoza, galma koncertmeistara un komponista Franča Ādama Feihtnera vijoļkoncerta “Es dur” atskaņojumu pirmo reizi kopš 18.gadsimta un Georga Filipa Tēlemaņa koncertu flautai un orķestrim. Tāpat koncertā neizpaliks Emanuela Baha partitūras.
Pulkstens 20 Rundāles pils Baltajā zālē izskanēs koncerts “Itāļu baroka šedevri”, kurā piedalīsies vijolnieks Enriko Onofri un “Sinfonietta Rīga”. Koncertā skanēs Frančesko Džeminiāni, Arkandželo Korelli un Antonio Vivaldi darbi, bet festivāla noslēguma koncertā pulkstens 22 klausītājiem tiks piedāvāts “Kremerata Baltica. Baroka svētki pils dārzā”. Šajā pasākumā būs iespēja dzirdēt Mario Brunello kaismīgo, piesātināto čella spēli, kuru daži klausītāji jau būs iepazinuši pagājušajā vasarā “Kremerata Baltica” festivāla koncertos. Noslēguma koncertā skanēs arī Luidži Bokerīni, Jozefa Haidna un Georga Fīlipa Tēlemaņa mūzika.
Festivāla laikā klausītājiem tiks piedāvāti arī divi labdarības koncerti. 11.jūlijā koncerts notiks Lestenes baznīcā, bet 13.jūlijā – Viļakas Vissvētā Jēzus Sirds Romas katoļu baznīcā. Šajos koncertos gregoriskie dziedājumi un improvizācijas izskanēs vokālās grupas “Schola Cantorum Riga” un saksofonista Ginta Pabērza izpildījumā.
Biļetes uz festivāla koncertiem var iegādāties “Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.