×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.4°C
Līga
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
4. jūlijs, 2014
Drukāt

Senās mūzikas festivālā viesosies baroka arfas virtuozs

Publicitātes fotoPublicitātes foto

XX Starptautiskā Senās mūzikas festivāla īpašais viesis Endrū Lourenss-Kings – viens no pasaulē ievērojamākajiem baroka arfas virtuoziem, kurš pārvalda arī ērģeļu, klavesīna un psaltērija spēli 11. jūlijā Lielajā ģildē koncertēs kopā ar Sinfonietta Rīga un baroka dejotāju Stīvenu Pleijeru speciāli šim koncertam veidotajā programmā “Priestera triumfa deja”, vēsta rīkotāji.

Koncertā skanēs britu baroka lielmeistara Henrija Pērsela mūzika, kuras skaņu rakstā ieplūdis itālisku melodiju valdzinājums.

Endrū Lourenss-Kings ir pasaulē plaši pieprasīts solists un diriģents, iestudējis baroka operas, oratorijas un kamermūziku Milānas La Scala operteātrī, Sidnejas un Tokijas operā, Berlīnes filharmonijā, Vīnes Konzerthaus, Ņujorkas Kārnegī zālē, Maskavas filharmonijā un Mehiko Palacio de Bellas Artes. Kā arfists Lourenss-Kings izpelnījies Grammy godalgu 2011.gadā kā labākais ansambļa mūziķis Žordi Savalla Dinastia Borgia.

Endrū Lourenss-Kings ir Karaliskās Burāšanas asociācijas sertificēts okeāna braukšanas meistars. Lielāko daļu brīvā laika viņš pavada uz savas jahtas, ko nosaucis par Continuo. “Burājot jābūt saskaņā ar dabu, ar vēju un viļņiem un ar dabas materiāliem, no kuriem izgatavotas buras, takelāža un pati laiva. Spēlējot senos mūzikas instrumentus, mēs arī darbojamies ar dabiskajiem materiāliem: ar zarnu stīgām un ar koku, no kura instruments izgatavots”, saka Endrū Lourenss-Kings.

Henrijs Pērsels tiek cildināts kā “Britānijas Orfejs” – komponists, kurš angļu valodai devis mūzikas balsi. Pērsels rakstīja mūziku gan baznīcai, gan karaļa galmam, gan teātrim, kā arī publiskiem pasākumiem, paša priekam un izklaidei.

Dejotājs un baroka ģitārists Stīvens Pleijers studējis tēlotājmākslu Falmutas mākslas skolā un lautas spēli pie Jakoba Lindberga Karaliskajā mūzikas koledžā. Stīvens Pleijers ir aktīvs “The Harp Consort” dalībnieks. Ar šo ansambli vairāku albumu ierakstos var dzirdēt kā viņš dejo.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+