Publicitātes foto

Senās mūzikas festivāla ietvaros rādīs Burkarda Valdisa dziesmu spēli 0

“Latvijas Koncertu” organizēto XX Starptautisko Senās mūzikas festivālu 8. jūlijā Spīķeru pagalmā atklās Burkarda Valdisa izrāde, dziesmu spēle “Pazudušais dēls” (1527), vēsta Rinta Bružēvica.

Reklāma
Reklāma
7 produkti, kurus nedrīkst otrreiz sildīt: tie var nodarīt būtisku kaitējumu veselībai
Ukrainas izlūkdienesta pārstāvis: Krievijas varētu ieņemt Baltijas valstis septiņu dienu laikā 207
RAKSTA REDAKTORS
“Mums nav kur iet! Noslēgšot gāzi un ūdeni!” Ogrē daudzīvokļu ēku atzīst par bīstamu un iedzīvotājiem nekavējoties liek pamest mājas 150
Lasīt citas ziņas

Izrādes režisors Varis Klausītājs stāsta: “2001. gadā, kad svinējām Rīgas 800 gadu jubileju, senās mūzikas skatuve akcijā “Rīga klausās mūziku” bija pie Sv. Pētera baznīcas ieejas, gluži tāpat kā 1527. gadā, kad notika pirmizrāde Burkarda Valdisa radītai līdzībai par pazudušo dēlu. Šogad ir lieliska iespēja baudīt Senās mūzikas festivālu Spīķeru pagalmā izrādē ar pārliecinošu aktieru sastāvu, brīnišķīgiem mūziķiem un dejotājiem par mūžsenu tēmu – dzīves jēgu, ticību, pārbaudījumu ar naudu, viltu un piedošanu.”

Muzikālo noskaņu radīs Pētera Vaickovska vadītā Radio kora vokālā grupa, senās mūzikas ansamblis “Trakula”, seno deju grupa Ballare. Pazudušā dēla lomā iejutīsies Latvijas Nacionālā teātra aktieris Jānis Āmanis, citās lomās aktieri Ivars Kļavinskis, Inga Misāne-Grasberga, Andrejs Možeiko, Dace Vītola, Miķelis Žideļūns u.c..

CITI ŠOBRĪD LASA

Burkards Valdiss ir 16. gadsimta garīdznieks, politiķis, dzejnieks, mūziķis un arī amata meistars – alvas lējējs, kurš sešpadsmit gadu pavadījis Latvijas teritorijā. Viens no pirmajiem viņa darbiem – meteņu spēle jeb “Līdzība par pazudušo dēlu” – sacerēts Rīgā un uzvests pie Rīgas Sv. Pētera baznīcas. To uzskata par vienu no visnozīmīgākajām vācu lugām, kas cēlusies no vēlo viduslaiku estētikas. Ar enerģisko darbības risinājumu, valodas dzīvīgumu un spēku tā pārsniegusi sava laikmeta vidusmēru, sasaistot pirmsreformācijas laika garīgās spēles tradīciju ar humānistu drāmas meteņu spēles elementiem.

Lugas tekstā paredzētas īpašas vietas mūzikas numuriem – gan noteiktiem psalmiem, gan instrumentāliem darbiem pēc izvēles.

Spīķeru pagalmā būs izveidota īpaša trīspakāpju skatuve, kur aktieri, mūziķi, dejotāji izrādīs stāstu par grēcīgumu un piedošanu.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.