×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.2°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
11. novembris, 2016
Drukāt

Sešās Eiropas valstīs apstiprināti putnu gripas uzliesmojumi (2)

LETALETA

Sešās Eiropas valstīs ir apstiprināti bīstama putnu gripas paveida H5N8 uzliesmojumi, un vienā no šīm valstīm Vācijā tas ceturtdien izplatījās tālāk.

Austrija, Dānija, Nīderlande, Polija, Ungārija un Vācija ir ziņojušas, ka šīs ļoti patogēnās putnu gripas vīruss izplatās starp savvaļas putniem šajās valstīs.

Vācijā H5N8 vīruss vispirms tika konstatēts Mēklenburgas-Priekšpomerānijas federālajā zemē valsts ziemeļaustrumos un Bodenzē ezera Bavārijas pusē valsts dienvidos.

Beigti savvaļas putni tika atrasti ziemeļu federālajā zemē Šlēzvigā-Holšteinā un dienvidu federālajā zemē Bādenē-Virtembergā, pamudinot varas iestādes dažās federālajās zemēs izdot vadlīnijas par mājputnu turēšanu telpās, lai novērstu to inficēšanos no savvaļas putniem.

H5N8 Dānijā vispirms tika atrasts beigtos savvaļas putnos Mēnas salā un galvaspilsētā Kopenhāgenā. Ungārijā tika ziņots par šīs slimības uzliesmojumu putnu fermā.

Šie uzliesmojumi var radīt smagas ekonomiskas sekas tieši pirms Ziemassvētkiem, kad vīruss var izplatīties uz nokautām pīlēm un zosīm.

Tādi savvaļas putni kā pīles, zosis, gulbji un kaijas bieži ir putnu gripas vīrusu nēsātāji. Tādi mājputni kā vistas un tītari var inficēties tiešos kontaktos ar inficētiem ūdensputniem vai citiem inficētiem mājputniem.

Ļoti infekciozais putnu gripas paveids H5N8 pirmoreiz tika izolēts no migrējošiem ūdensputniem 2014.gadā Dienvidkorejā.

Kopš 2014.gada novembra tas ir konstatēts Eiropas mājputnos, un tā dēļ ir veiktas masveidīgas mājputnu apkaušanas.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. …un Latvijā. Ja nav , tad būs, jo PVD vajag jaunu šovu.

  2. UZLIKT NODOKLI PAR SLIMOŠANU !!!

Draugiem Facebook Twitter Google+