Sports
Citi sporta veidi

Sevastova Maskavas WTA “Premier” turnīra otrajā kārtā atzīst Begu pārākumu 16

AFP/LETA

Šī brīža Latvijas otrā spēcīgākā tenisiste Anastasija Sevastova Maskavas WTA “Premier” sērijas turnīra jeb Kremļa kausa izcīņas otrajā kārtā trešdien ar 4-6, 3-6 pusotras stundas laikā zaudēja rumānietei Irinai Begu, kuru šosezon bija uzvarējusi iepriekšējās divās cīņās.

Latvijas tenisistei vienspēlēs šobrīd ir četru zaudējumu sērija, kas ievilkusies kopš ASV atklātā čempionāta ceturtdaļfināla. Zīmīgi, ka identiskā situācijā sportiste bija arī pērn, pēc ceturtdaļfināla sasniegšanas “US Open”, turpinājumā līdz gada beigām vairs gūstot tikai vienu uzvaru.

Sezonas noslēguma rangā Sevastova pašlaik ieņem 15.vietu. Sagaidāms, ka viņa spēlēs otrajā sezonas noslēguma turnīrā “WTA Elite Trophy”, kurā piedalās 9.-19.spēcīgākā sportiste. Šīs sacensības no 31. oktobra līdz 6.novembrim notiks Ķīnā.

Pirmajos divos geimos tenisistes apmainījās ar lauztām servēm, abām tenisistēm atspēlējot pa vienai breikbumbai. Begu piektajā geimā tika pie vēl vienas iespējas nobreikot Sevastovu, taču Latvijas otrā rakete atspēlējās un nosargāja savu servi. Nākamo lūzuma punktu setā rumāniete centās panākt devītajā geimā, kurā guva virsroku pie Sevastovas servas un panāca 5-4.

Līdz ar to rumāniete ieguva iespēju servēt par uzvaru setā, kas gan nenāca tik viegli. Sevastova desmitajā geimā ieguva breika iespēju, taču to neizmantoja. Pēc divām uzvarētām izspēlēm Begu tika pie pirmās setbumbas, taču liepājniece to atspēlēja. Tiesa, otro setbumbu rumāniete realizēja un svinēja uzvaru setā ar 6-4.

Otrā seta otrajā geimā Sevastova tika pie breikbumbas, taču to neizmantoja, turklāt zaudēja savu nākamo servi. Sestajā geimā viņa varēja panākt lūzumu, jo tika pie piecām breikbumbām, taču Rumānijas tenisistei 19 izspēļu ilgā geimā izdevās nosargāt savu servi. Nākamajos divos geimos tenisistes apmainījās uzvarētām servēm, bet devītajā geimā Sevastova pie savas serves zaudēja “tīri” (3-6), rumānietei izcīnot uzvaru mačā.

Par zaudējumu pirmajā mačā Sevastova tika pie viena WTA ranga punkta.

Latvijas tenisistei, kura ir planētas 21.rakete un turnīrā izlikta ar ceturto numuru, pirmā kārta bija brīva. Tikmēr ranga 56.vietas īpašniece Begu otrdien pirmās kārtas mačā ar 6-1, 3-6, 6-3 pārspēja krievieti Jeļenu Ribakinu, kura rangā atrodama 497.pozīcijā un pirms tam pārvarēja šī turnīra kvalifikāciju.

LA.lv