Ekonomika
Nauda

SIA “Transact Pro” īpašnieki iegādājas Kolorādo Nacionālo banku1


Publicitātes foto
Publicitātes foto
Publicitātes foto

Kolorādo Nacionālā banka (“CNB”) paziņojusi, ka tā tikusi pārdota Floridas iedzīvotājam un finanšu tehnoloģiju un banku jomā strādājošajam uzņēmējam Markam Moskvinam, portālu “LA.lv” informēja SIA “Transact Pro” pārstāve Eva Surgofte.

Savukārt Moskvina biznesa partneris Maksims Jaroševskis būs CNB mazākuma akcionārs. Moskvins un Jaroševskis arī iemaksājuši CNB divus miljonus ASV dolāru, lai atjaunotu bankas kapitāla pozīciju un nodrošinātu tās drošību un uzticamību ilgtermiņā.

“Šodien mēs noslēdzām divus gadus ilgušo procesu, lai iegādātos banku, kuras vēsture sniedzas ilgāk par gadsimtu. Mūsu zināšanas un pieredze palīdzēs bankai radīt inovatīvus pakalpojumus, kas to pārvērtīs par modernu 21. gadsimta banku,” norādīja Moskvins.

CNB direktoru padomē Moskvinam un Jaroševskim pievienojas trīs cilvēku komanda, kuras pieredze banku un uzraudzības jomā, kopā skaitot, ir vairāk nekā simts gadu – Džons Pokers, Gajs Raunsavils un Viljams Abernatijs jaunākais.

Bijušais CNB prezidents un galvenais kredītu direktors Džons Sprengls turpinās darbu bankā augstākā līmeņa vadītāja amatā un kā CNB klientu kontaktpunkts.

“Turpmāk CNB atradīsies lieliskās rokās, un es pateicos Markam par iespēju turpināt darbu ar fantastiskajiem CNB klientiem un izcilajiem darbiniekiem. Šis darījums vēl vairāk stiprina CNB spēju turpināt sniegt augstas kvalitātes banku pakalpojumus mūsu klientiem Peliseidā un Denverā” sacīja Sprengls.

Komercbanku darbības regulēšanas komisijas atļauju darījuma veikšanai no Valūtas kontroliera biroja Moskvins un Jaroševskis saņēma 2018. gada jūlijā.

Bankas iegādes procesā kā Moskvina finanšu konsultants darbojās “Harpia Capital” rīkotājdirektors Frenks Hegemens.

Saistītie raksti

Savukārt juridiskās konsultācijas nodrošināja “Covington & Burling LLP” un “Haynes and Boone LLP”. Kā “Colorado National Bancorp” finanšu konsultants darbojās bankas bijusī mātes sabiedrība “Hovde Group, LLC”, bet juridiskās konsultācijas nodrošināja “Jackson Kelly PLLC”.

Moskvins un Jaroševskis ir Latvijas uzņēmuma SIA “Transact Pro” īpašnieki.

“Transact Pro” ir licencēta elektroniskās naudas iestāde, kas veiksmīgi darbojas elektronisko finanšu pakalpojumu tirgū no 2004. gada. Transact Pro ir biedrs vairākās organizācijās – “Visa”, “Mastercard Worldwide”, “SEPA” un “SWIFT”. 

LA.lv