×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
30. oktobris, 2014
Drukāt

Sievietes zeme saksofonam

Publicitātes fotoPublicitātes foto

5. novembrī Rīgā viesosies izcilais itāliešu saksofonists Stefano di Batista un viņa džeza kvartets. Koncertā Lielajā ģildē skanēs lieliskā mūziķa programma no viņa albuma “Woman’s Land”.

Itāļu saksofonists un komponists Stefano di Batista (1969) ir slavenā amerikāņu džeza saksofonista un komponista Čārlija Pārkera idejiskais sekotājs. Mūziķa ieroči ir gan soprāna, gan alta saksofons. Instrumentu viņš spēlējis no 13 gadu vecuma, bet pēcāk Batista ar izcilību absolvējis Romas konservatoriju, 1994. gadā ieradies Parīzē, kur tūliņ iemantojis virtuoza slavu.

Batista sadarbojies ar perkusionistu un komponistu Aldo Romano, kļuvis par Nacionālā džeza orķestra zvaigzni un pēc tam spēlēja Mišela Petručāni džeza sekstetā. 1997. gadā Stefano izveidoja savu kvintetu un laidā klajā pirmo albumu “Volare”. Viņa karjerai tas bija spožs sākums, kam sekoja pasaules turnejas, ieraksti, balvas, līgums ar prestižo amerikāņu džeza ierakstu izdevniecību “Blue Note”. Batista viņa karjeras laikā ir izdevis 12 studijas albumus. Viens no ievērojamākiem viņa diskogrāfijā ir veltījums Čārlijam Pārkeram “Parker’s Mood” (2005), bet jaunākais Batistas albums – “Giu’ La Testa” – nācis klajā šogad.

Stefano Batistas koncerts Rīgā iecerēts kā Hermaņa Brauna fonda (HBF) rīkotā festivāla “Winterfest” atklāšanas koncerts. “Atslēgas vārds viņa spēlei ir enerģija,” teic HBF pārstāvji. “Tā pārņem savā varā ikvienu, kurš klausās šo mūziķi – vienu no izcilākajiem Eiropā. Šī enerģija pārņēma arī Innu Davidovu, kad viņa pirmoreiz dzirdēja Stefano spēli Parīzē. Toreiz Inna sev apsolīja uzaicināt viņu piedalīties festivālā “Winterfest”. Un nu arī mums būs iespēja pieredzēt Stefano di Batistas mūzikas mīlestību, viņa neticamo enerģiju un sirdsdegsmi.”

Rīgā mūziķis atskaņos programmu “Woman’s Land” jeb “sievietes zeme”. Tieši tā sauc arī mūziķa 2011. gadā iznākušo albumu, kura materiāls priecēs klausītājus Rīgā. Albuma mūzika ir veltījums viņa mūzām un reizē – visām sievietēm, kuru skaistumu, būdams īstens itālietis, viņš pielūdz. Batistas albuma mūzas ir izcilas pagājušā gadsimta personības: “Ella” – dziedātāja Ella Ficdžeralda, “Valentīna” – pirmā sieviete-kosmonaute Valentīna Tereškova un “Mollija” – Džeimsa Džoisa romāna “Uliss” varone Mollija Blūma. Starp viņa apdziedātajām dāmām ir arī Lara Krofta un Koko Šanele! Koncertā klausītāju gaida tradicionālais džezs, kas sniegs baudu, darīs vakaru skaistu un piepildīs to ar dzīvesprieku.

Varbūt noder

Koncerts 5. XI 19 Lielajā ģildē.

Biļetes “Biļešu servisa” tirdzniecības vietās, www.bilesuserviss.lv.

Cena: EUR 7 – 50.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+