×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
12. janvāris, 2015
Drukāt

Siguldas pašvaldība sadarbosies ar Kultūras akadēmiju

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Siguldas pašvaldība pārspriedusi sadarbības iespējas ar Latvijas Kultūras akadēmiju, portāls LA.lv uzzināja Siguldas novada domē.

Siguldas pils kompleksa vadītāja Inga Krišāne stāsta, ka pērn Siguldas pils kompleksa Demo dienu ietvaros siguldiešiem bija iespēja Jaunās pils Svētku zālē redzēt Teātra mākslas 3. kursa studentu koncertizrādi “Vēl neesmu dubļos tik dziļi es stidzis…” ar Eduarda Veidenbauma dzeju un Jura Kulakova mūziku Māras Ķimeles režijā. Tad arī dzimusi ideja par ilglaicīgu un mērķtiecīgu sadarbību Akadēmijai ar Siguldas novada pašvaldību.

“Toreiz Māra Ķimele sarunā ar Siguldas novada Domes priekšsēdētāju Uģi Mitrevicu jokojoties teica: “Nākamajā vasarā Siguldā iestudēsim Raiņa “Mīla stiprāka par nāvi”.” 2015. gads ir pienācis, un abu jaunās sadarbības partneru sarunās viens no pirmajiem kopējiem projektiem tika pārrunāts tieši šis,” teic Krišāne.

LKA pārstāvji uzsvēruši Siguldas kā kultūras un jaunrades procesiem izcili piemērotas teritorijas potences un piedāvāja sadarbību gan kopēju radošu projektu, gan studentu prakšu, kultūrvides pētniecībā un kultūrizglītības procesu metodiskajā palīdzībā.

Sigulda ir pirmā pašvaldība Latvijā, kurā darbojas profesionālās ievirzes programma teātra mākslā un dejas programma orientēta uz mūsdienu dejas apguvi, tāpēc Mākslu skolas vadība sarunās aicināja Kultūras akadēmiju kļūt par metodiskā atbalsta organizāciju. Līdzīgi arī radošie uzņēmēji var cerēt uz jaunām iespējām, jo LKA ir pasludināts par topošā Latvijas Radošo industriju atbalsta centra attīstītāju, norāda Krišāne.

Latvijas Kultūras akadēmijai ir pieredze sadarbībā ar kultūras organizācijām, bet ilgtermiņa sadarbībai ar pašvaldību Sigulda būs pirmā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+