×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.6°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
7. jūnijs, 2012
Drukāt

Sīrijā jaunā slaktiņā nogalināti aptuveni 100 cilvēki

Foto - LETA/AFPFoto - LETA/AFP

Hamas provincē, Sīrijā, Kabairas un Maarzafas ciematos sarīkots jauns slaktiņš, kurā nogalināti aptuveni 100 cilvēki, pavēstīja Stambulā bāzētā opozīcijas grupējumu koalīcija Sīrijas Nacionālās padome (SNP).

Londonā bāzētā organizācija Sīrijas Cilvēktiesību novērošanas punkts slaktiņa sarīkošanā vaino režīmam lojālos kaujiniekus.

Savukārt atbilstoši oficiālās Damaskas versijai, Sīrijas armija ieradusies palīgā vietējiem iedzīvotājiem, kad tiem uzbrukuši teroristu grupējumu kaujinieki.

Jau pēc tam, kad vienam no ciematiem bija uzbrukuši teroristi, valdības armijas karavīri atraduši tur vairākus līķus, ziņo Sīrijas valsts televīzija.

Bruņoti grupējumi ar šīm slepkavībām grib izraisīt ārvalstu intervenci, skaidro prezidenta Bašara al Asada valdība.

Atsaucoties vietējo iedzīvotāju aicinājumam, drošības spēki Kabairas ciematā uzbrukuši “bruņotu teroristu bastionam”, vēsta valsts televīzija.

Drošības spēku pārstāvji ciematā atraduši divu sieviešu un vairāku bērnu līķus, kam bija sasietas rokas un kājas.

Tiesu medicīnas eksperts konstatējis, ka šie cilvēki nogalināti ap plkst.10, kad ciematā vēl atradās “bruņoti teroristu grupējumi”, apliecināja amatpersona.

“Teroristu grupējums pastrādājis šaušalīgu noziegumu”, teikts paziņojumā valsts televīzijā.

Tostarp ziņas par slaktiņā nogalināto skaitu ir atšķirīgas. Opozīcijas aktīvisti, uz kuriem atsaucas britu raidorganizācija BBC, ziņo par 86 nogalinātajiem. Savukārt Stambulā bāzētā Sīrijas Nacionālā padome – par aptuveni 100 nogalinātajiem.

Režīmam lojālie kaujinieki, kas bija bruņojušies ar šautenēm un nažiem, kādā saimniecībā pēc armijas apšaudes pastrādājuši “jaunu slaktiņu”, liecina Sīrijas Cilvēktiesību novērošanas punkts.

“Skaidri zināms ir tas, ka nogalināti ir vairāki desmiti cilvēku, arī sievietes un bērni,” sacīja organizācijas pārstāvis Rami Abdelrahmans.

SNP preses pārstāvis Mohammeds Sermini un Abdelrahmans mudināja ANO novērotājus nekavējoties doties uz apvidu un veikt slaktiņa izmeklēšanu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+