×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.4°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
31. janvāris, 2012
Drukāt

Sīrija kritizē Rietumu “agresīvos” paziņojumus

Foto - AFPFoto - AFP

Sīrijas nosodījusi ASV un citu rietumvalstu “agresīvos” paziņojumus pirms gaidāmās ANO Drošības padomes sēdes par nerimstošo vardarbību valstī.

“Skandalozā veidā arvien pastiprinās agresīvie amerikāņu un Rietumu paziņojumi par Sīriju,” teikts Ārlietu ministrijas izplatītā paziņojumā. Damaska Rietumu paziņojumus nodēvējusi par smieklīgiem un uzstāj, ka par nesenajiem notikumiem valstī vainojamas “bruņotas teroristu grupas”. Valsts “turpinās aizstāvēt sevi pret terorismu un plāno izjaukt ASV un Rietumu pieņemto haosa sēšanas politiku”, paziņoja ministrija.

ASV valsts sekretāre Hilarija Klintone aicināja ANO Drošības padomi rīkoties, lai apturētu Sīrijas prezidenta Bašara al Asada režīma brutālos uzbrukumus demonstrantiem. Neraugoties uz Krievijas iebildumiem pret jauno Drošības padomes rezolūciju Sīrijas jautājumā, Klintone gatavojas šodien doties uz Drošības padomes sēdi, lai “dotu Sīrijas tautai nepārprotamu vēstījumu – mēs esam ar jums”. “Amerikas Savienotās Valstis visbargākajā mērā nosoda Sīrijas režīma vardarbīgo un brutālo uzbrukumu pastiprināšanu pret savu tautu,” teikts ASV valsts sekretāres paziņojumā. “Drošības padomei ir jārīkojas un jāliek Sīrijas režīmam saprast, ka starptautiskā kopiena tā darbību vērtē kā draudus mieram un drošībai. Vardarbība ir jāizbeidz, lai varētu sākties jauns demokrātisko pārmaiņu periods,” viņa norādījusi. “Jo ilgāk Asada režīms turpinās uzbrukumus Sīrijas tautai un kavēs mierīgas pārmaiņas, jo lielāka iespēja, ka nestabilitāte pieaugs un izplatīsies visā reģionā.”

Klintone līdz ar augstām citu valstu amatpersonām, tajā skaitā Francijas ārlietu ministru Alēnu Žipē un Arābu līgas ģenerālsekretāru Nabilu al Arabi otrdien gatavojas piedalīties ANO Drošības padomes sēdē. Krievija vakar pavēstīja, ka neatbalstīs jauno Drošības padomes rezolūciju attiecībā uz krīzi Sīrijā, izmantojot savas veto tiesības. Krievijas ārlietu ministra vietnieks Genādijs Gatilovs skaidrojis, ka Maskava iebilst pret šajā dokumentā ietverto aicinājumu dalībvalstīm apturēt ieroču piegādi Sīrijai. “Taču nav skaidra dalījuma starp ieroču kontrabandu, ar ko dažas valstis nodarbojas, lai atbalstītu ekstrēmistu spēkus Sīrijā, un legālajām militāri tehniskajām attiecībām ar šo valsti,” viņš paziņojis Maskava nav atsaukusies Rietumu mudinājumiem atbalstīt ANO sankcijas pret Damasku. Taču tā aicina Sīrijas prezidenta Bašara al Asada režīmu un Sīrijas opozīciju uz neformālām sarunām Maskavā, neizvirzot nekādus priekšnoteikumus.

Oktobrī Maskava un Pekina izmantoja veto tiesības, bloķējot ANO Drošības padomes rezolūciju, kurā Damaskai tika draudēts ar “mērķētiem pasākumiem”, ja tā neierobežos savus drošības spēkus. Saskaņā ar ANO datiem kopš pērnā marta, kad Sīrijā sākās plaši protesti pret valdošo režīmu, nemieru plosītajā valstī nogalināti jau vairāk nekā 5400 cilvēku.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+