×
Mobilā versija
+11°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
11. februāris, 2015
Drukāt

Sīvas kaujas pirms sarunām (5)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Ukrainas austrumos esošajā Kramatorskas pilsētā vietējie iedzīvotāji apskata Krievijas atbalstīto teroristu raidīto raķeti, kas piezemējās pilsētas dzīvojamajā rajonā.

Pirms šodien gaidāmā Minskas saieta Ukrainas austrumu pilsētās Debaļcevē un Mariupolē un to apkaimēs izcīnītas smagas kaujas.

Stratēģiski svarīgo Debaļceves pilsētu, ko kontrolē vairāki tūkstoši Ukrainas armijas karavīru, vakar teju pilnībā aplenca Krievijas atbalstītie teroristu grupējumi. Tikmēr vairākus desmitus kilometrus uz valsts dienvidiem Ukrainas Nacionālās gvardes sastāvā karojošais brīvprātīgo bataljons “Azov” esot sācis veiksmīgu uzbrukumu Novoazovskas pilsētas virzienā. “Esam iegājuši vairākos tuvējos ciematos. Turpinām virzību uz Novoazovsku,” sarunā ar britu raidsabiedrību BBC apstiprināja “Azov” bataljona komandieris Andrijs Bileckis.

Aplenc Debaļcevi

Debaļcevē uz kārts ir likta kontrole pār Ukrainas austrumos esošo dzelzceļa tīklu. Krievijas atbalstītajiem teroristiem ieņemot šo pilsētu, Maskava varētu nogriezt iespējas Kijevai piekļūt valsts ekonomikai svarīgajām ogļu raktuvēm. “Debaļceves ieņemšana nozīmētu arī to, ka Krievijas armijas atbalstītie teroristi atrastos šāviena attālumā no Artemivskas pilsētas, kur atrodas Ukrainas armijas ieroču noliktavas,” skaidro laikraksts “The Financial Times”, norādot, ka Debaļceves liktenis var kļūt par izšķirošu pagrieziena punktu Ukrainas karā.

Kaujas par Debaļcevi pieņēmušās spēkā pēdējās nedēļas laikā. Kopš svētdienas tur dzīvību zaudējuši deviņi Ukrainas armijas karavīri un septiņi civiliedzīvotāji. “Pilsētā vēl palikušajiem iedzīvotājiem ūdens tiek pagādāts ar speciālas automašīnas palīdzību, bet maizes kukuļus atved Ukrainas armijas karavīri,” raksta avīze “The New York Times”. “Pilsētas centrs ir sagrauts. Veikalu skatlogi izsisti, drupas visapkārt, māju sienas sabrukušas. Ielās ir raķešu šāviņu izsisti caurumi, un simtiem daudzstāvu mājas un privātmājas ir pilnībā sabrukušas vai sacaurumotas.” Sarunā ar laikrakstu “The New York Times” Ukrainas armijas komandieris, kurš sevi identificējis tikai kā Grosu, sacījis, ka Debaļcevē joprojām atrodas aptuveni trīs tūkstoši civiliedzīvotāju. Pirms kara tur dzīvoja 26 tūkstoši cilvēku. Teroristiskie grupējumi vakar apšaudīja arī Kramatorskas pilsētas dzīvojamos rajonus, nogalinot vismaz sešus cilvēkus.

Ukrainas brīvprātīgo bataljons “Azov” tikmēr guvis panākumus smagās kaujās starp Mariupoles un Novoazovskas pilsētām, Krievijas atbalstītos teroristus padzenot no vairākiem ciematiem. Vācijas ziņu aģentūra “DPA” informē, ka šis ir pirmais Ukrainas spēku uzbrukums teroristu pozīcijām kopš pagājušā gada septembra, kad tika panākts nosacīts pamiers. “Norisinās augstas intensitātes kaujas. Abas puses izmanto dažāda kalibra ieročus. Pretinieks liek lietā arī bruņutehniku,” teikts “Azov” bataljona izplatītajā paziņojumā, kas ievietots interneta vietnē “Facebook”.

Cer uz sarunām

Šodien Baltkrievijas galvaspilsētā Minskā gaidāma Ukrainas prezidenta Petro Porošenko, Vācijas kancleres Angelas Merkeles, Francijas valsts galvas Fransuā Olanda un Kremļa saimnieka Vladimira Putina tikšanās. Vakar pirms līderu apspriedes sarunas aizvadīja Ukrainas, Krievijas, Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas, kā arī teroristisko grupējumu pārstāvji. Šo sarunu iznākums vēl vakar pēcpusdienā nebija zināms.

Pirms šodienas sanāk­smes Eiropas Savienības dalībvalstis piedraudējušas Krievijai ar jaunām sankcijām, ja tā neizbeigs karu Ukrainas austrumos. Savukārt ASV prezidents Baraks Obama pēc tikšanās ar Merkeli paziņojis, ka jo­projām netiek izslēgta iespēja par ieroču piegādēm Ukrainas armijai, lai tā spētu turēties pretī Krievijas apbruņotajiem un atbalstītajiem teroristu grupējumiem. Tikmēr Putina runasvīrs Dmitrijs Peskovs izteicies, ka Rietumu izteiktie draudi pirms gaidāmā saieta var vēl vairāk destabilizēt situāciju Ukrainā.

karte_9

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

 1. Melplushkans no "Draugiem" Atbildēt

  Pie mums gan atbalsta Putleru, jo esam taa pakalpinu projekts prieks vieteejo vientiesu pratu cakaresanas un kontroles. Pie mums speciaali tiek uztureeta un lobeeta Kremla propagandas trollu brigaade, kas liek rakstus un skalo smadzenes, aprej oponentus komentaaros. Bet muusu cenzori, admini, savukaart, tiem piespeelee, gan blokeejot citaadi domajoso rakstus, gan uz laiku pasus, kas atlaujas iebilst trolliem, liidziigi kaa pret preterorisma akcijas daliibniekiem prokremliskie polici, atrodam iemeslus..
  Pie mums nedrikst atlauties nekaunibu iebilst labakas valsts pasaule – Krievijas slavinajumiem un tas ienaidnieku pilnigai nozakasanai, jo pie mums tas skaitas sodami, jo neatbilst seit deklaretajam draudzigumam…
  No tadiem censamies atbrivoties, lai netrauce mums veelamo putleristu cinai par pasaules paklausanu.

 2. Nekas nevienam nav jāsūta. Ja žurnālists neseko līdzi notikumiem, bet tos tulko subjektīvi vai pēc kāda pasūtījuma un publicē nepatiesu informāciju, tad tā tiešām ir dezinformācija. Vai tad juridiski dabā pastāv tāda Jaunkrievija, vai arī tā ir tikai Krievijas fantāzijas auglis? Lai nemaldinātu sabiedrību, tekstā tas viss ir
  jāpaskaidro, nevis jāuzdod par īstenību. Šādas kartes par stāvokli Ukrainā publicē arī “Delfi”, vajag tikai apskatīties, nevis te gānīties, prātvēder – ddd!

 3. Kas tā par karti, kur Ukrainā iezīmēta Jaunkrievija? Tādas nemaz nav. Tikpat mēs varētu savās kartēs zīmēt Livonija, vai Žeč-Pospoļita. Vai Zelta Ordu.

 4. LA Krēķa personā nodarbojas ar atklātu dezinformāciju, publicējot karti “Karš Ukrainā”. Šo Krēķi vajag aizsūtīt uz Ukrainu, lai viņš dabā iepazistas ar t.s. Jaunkrievijas reālajām robežām. Citādi viņa prātā vēlamais tiek uzdots par īstenību. Laikam skolā nemaz nav mācījies ģeogrāfiju, ja nezina, kur Ukrainā īstenībā atrodas separātistu ieņemtie rajoni.

Draugiem Facebook Twitter Google+