×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.8°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
15. marts, 2016
Drukāt

Skandalozais “Jaunkrievijas” brits jau ieradies (30)

Ekrānšāviņš no vk.com/grishawphillipsEkrānšāviņš no vk.com/grishawphillips

“Latvijas Avīze” jau decembrī rakstīja, ka uz Baltijas valstīm plāno doties britu blogeris Greiems Filipss – viņš pazīstams ar savām Krievijas propagandas stilā veidotajām reportāžām no teroristu kontrolētās Austrumukrainas.

Šobrīd viņš tiešām ir ieradies Latvijā, un zīmīgi, ka tas noticis tieši pirms 16. marta, kad tradicionāli notiek dažādi latviešu leģionāru atceres pasākumi. G. Filipss solījis veidot “īpašas reportāžas” un “pateikt visu patiesību”, taču drošības iestādes apgalvo, ka seko brita aktivitātēm.

Greiems Filipss savu karjeru sāka kā neveiksmīgs stāvizrāžu komediants, bet vēlāk devās uz Ukrainu, kur Maidana laikā nostājās prokremlisko spēku pusē un nicinoši izteicies par Ukrainas valstiskumu, saucot Ukrainas likumīgo varu par “huntu” – terminu, ko lieto Krievijas mediji un amatpersonas. Vēlāk viņš veidoja reportāžas no Austrumu Ukrainas, kurās slavināja prokremliskos teroristus. Internetā pat izveidota īpaša mājaslapa, kurā aktīvisti uzskaita Greiema Filipsa veiktos likumpārkāpumus (gwpcrimes.blogspot.com). Piemēram, to, ka viņš tirgojis T kreklus ar terorista Motorolas attēlu – šis kaujinieks Krievijas telekanālam “Doždj” atzinies, ka nogalinājis gūstā kritušos Ukrainas karavīrus. Pērn G. Filipss ierakstīja videopaziņojumu, kurā solīja doties uz Baltijas valstīm, lai pateiktu “visu patiesību par tām”. Tajā pašā video G. Filipss pieminēja to, ka no Baltijas valstīm dzirdama pretkrieviska polemika, kā arī tās ir NATO locekles.

“Jaunkrievijas” atbalstītājs internetā ievietojis foto, kas apliecina, ka viņš tiešām šķērsojis Latvijas robežu. Savā profilā sociālajā tīklā “VKontakte” viņš uzsvēris, ka viņa brauciens ir “neatkarīgs projekts”, kuram naudu ziedojuši cilvēki no visas pasaules. “Nav nekāda apslēpta motīva, tikai tīra un godīga reportāža. Būs atsevišķi video angļu un krievu valodā, tādēļ ka dažreiz atšķirīgas lietas ir interesantas atšķirīgiem skatītājiem. Vēlos, lai būtu interesanti visiem. Aiziet!” sociālajā tīklā raksta G. Filipss.

Latvijā dzīvojošais britu žurnālists Maiks Koljers pieļauj, ka G. Filipss uz Latviju acīmredzami atbraucis uz 16. martu, lai savā stilā parādītu “neonacistus”, un citos apstākļos tas, protams, viņam būtu grūtāk. “Viņam nav nekādas ietekmes. Viņš ir vienkārši āksts no “youtube.com”. Nav vērts viņam veltīt uzmanību,” nosaka M. Koljers. Par G. Filipsa vizīti Latvijā ir informēta Drošības policija (DP), kas norāda, ka G. Filipsam ir tiesisks pamats uzturēties Latvijā. “Nevar izslēgt iespēju, ka viņa ierašanās ir saistīta ar vēlmi atspoguļot 16. marta pasākumu norisi. Tāpat, ņemot vērā G. Filipsa iepriekšējās aktivitātes, veidojot sižetus Krievijas masu informācijas līdzekļiem, nevar arī izslēgt iespēju, ka viņa darbība var būt vērsta uz Latviju diskreditējošu materiālu veidošanu,” sacīja DP preses sekretāre Līga Pētersone. Atbildot uz jautājumu, vai G. Filipsu varētu izraidīt no Latvijas, DP pārstāve atbildēja, ka drošības iestādes vērtējumā visefektīvākā vēršanās pret šādām aktivitātēm ir sabiedrības informēšana par iespējamām publikācijām, kurās atspoguļoti tendenciozi un sagrozīti fakti.

Cita starpā jāatceras, ka G. Filipsa brīva uzturēšanās Latvijā ir atkarīga no viņa uzvedības atbilstības Latvijas likumiem, un par to varēs spriest pēc viņa aktivitātēm “viesizrādes” laikā. Taču Latvijā ieradīsies arī citi personāži. Vakar raidījumā “Rīta panorāma” Drošības policijas priekšnieks Normunds Mežviets atzina, ka uz 16. marta pasākumiem Latvijā gaidāmi tā saucamie antifašisti gan no bijušās PSRS, gan ES valstīm. Konkrētas valstis, no kurienes šis “ceļojošais cirks” ieradīsies, N. Mežviets atteicās minēt. Kā jau katru gadu, 16. martā pastiprinātā režīmā darbosies robežsardze, turklāt Latvijas drošības iestādes vajadzības gadījumā var liegt šiem aktīvistiem iebraukt Latvijā.

Pievienot komentāru

Komentāri (30)

 1. DP šķiet strādā "antifašiki" Atbildēt

  Māris 15. marts, 2016 09:44
  Atbildēt

  Šī perona Krievijas TV Dožģ ir irzteicies ka tieši vai netieši ir ņēmis dalību teroristu grupējumos un piedalijies Ukrainas gūsteķņu slepkavībās. Vai ar to ir Par maz lietas ierošināšanai un personas arestam līdz lietas izskatīšanai. Tā ir iespēja parādīt nostāju ,arī Lielbritānijai ,ir ērts pants Terorisms ar ļoti lielām iespējām . vajag tik gibu un šim lumpenim var iedot tādu zupu pastrēpt gan Latvijā ,tad Ukrainā. Vismaz tuvākie 3-4 gadi var likties murgu vērti. Bet kā redzam mums DP strādāšanas vietā sniedz INTERVIJAS ka tā strādā ,redz un zin…

 2. Par cionistu mēslu mušu Atbildēt

  Hi, nu nav nekāds anglis, bet no krievijas židu ģimenes trešajā paaudzē, senču senos jūdu vārdus nomainijis uz britu tradicionālajiem, lai tā vairāk un ticamāk varētu kaitēt gojiem cionistu uzdevumā

 3. pulcina ap sevi enerģiskus deģenerātus

 4. Kapec Latvija tiek ielaists kartejais krievu slavinatajs un tiesi pirms !6 marta?

 5. Sivcevražihas šķērsielas Pasternaki Atbildēt

  Vispār jau Fiļa atbrauca lidzīgi kā ekspertīzes veicēji uz izvarošanasfakta konstatāciju,-savākt uz sava tampona imaginarā fašisma uztriepes…un šā plikais pauris spīd tīksmē un grēcīgumā pakalpot Londonas Rotšildmēslu plukatām..

  • Mums būtu godīgi jāatzīst, ka16.marts ir piemiņas diena nacistiskās Vācijas

   • 16.martam nav nekāda sakara Atbildēt

    ar nacistisko Vāciju. Mēs pieminām savus kritušos latviešus, un skumji, ka atrodās kāds latvietis, kas vienalga kādu apsvērumu dēļ ir gatavs aizmirst par nesavtīgi ziedotajām latviešu dzīvībām, aizstāvot savu tautu un zemi. Neesmu dzirdējusi, ka 16.martu atzīmētu vācieši.

  • standartenfuhrer stirlitz Atbildēt

   Mums būtu godīgi jāatzīst, ka16.marts ir piemiņas diena nacistiskās Vācijas armijas vienībām, kam ar Latviju nekāda sakara nav, neraugotiesuz iespējamām dažu leģionāru cerībām.

 6. Tabasaranu viedoklis Atbildēt

  tur var melst ko grib,radīt šā šķembu brūces mugurā ,tyas nemaina faktu ka Filips ir MI-6 un Londonas Rotšildmēslu spieģels..Vaļcmansūdu un kolomoisksūdu kolēģis…

 7. DP tikai vēros filipu,LINARDU GRANTIŅU arestēja uzliekot pat divus roku dzelžus un salaužot roku… .To var izlasīt-tautastribunāls.lv

 8. Jauki. Man vienmēr liekas patīkami, ja mūs apciemo Viņas Majestātes pavalstnieki.

 9. Nav jēdzīgi iet ar savas reliģijas propagandēšanu svešā baznīcā. Nav pieklājīgi nest savu nosodījumu svešai valstij. Britiem savās mājās pilns nekārtību un nejēdzību. Vai tam britam mājās nav ko darīt?

 10. Šofruktu vajadzēja aizturēt uzreiz vai vispār nelaist iekšā. Viņa uzvedība Ukrainā ir pietiekams pamats.
  Ja frukts kaut ko nostrādās un tikai tad viņu aizturēs, tas izskatīsies pēc atriebības un preses ierobežošanas.

 11. Pat Ziemeļkorejas vadonis zina kas ir apsteidzošs trieciens. Mūsu DP diemžēl nezina. Atrodiet iemeslu un jau šodien šo “britu” paņemiet valsts maizē! A vam slabo?

 12. A kas Letiņi UK nevar šo pidaru nozūmet, nu jā tie jau tādi pajoli vien ir tur…

 13. Runājot atklāti Filipss tika ielaists tādēļ ka LV mīž no Britiem.

  • kotu te pļūti? Kas no angļu nīkoņiem bīsies, ja pēdējie kaut cik dūšīgākie angļi krita pie Sommas 100 gadu atpakaļ ???

 14. Nabaga Valērija ar savu smilkstēšanu – netika ielaista Latvijā! :)))))
  Toties nopietns provokators uz 16.martu – laipni gaidīts.
  Ārlietu ministrija čuč, drošības policija čuč, prokurors apgalvo, ka neko nespēj.
  Nevis nespēja tā ir. bet nodevība. Organizēta nodevība.
  Būs interesanti pavērot, kā tie paši čučētāji pēc 16.marta “atmazgāsies” no tā jandāliņa, kuru šis Daunbasa varonis sacels visā pasaulē.
  Ne jau nu pirmās vizbulītes pasmaržot atbraucis.

  • Man liekas, nevajag pārvērtēt šīs vizītes nozīmi. Ja ne LA, mēs pat nezinātu, ka šāds neveiksminieks ir.

 15. Šī perona Krievijas TV Dožģ ir irzteicies ka tieši vai netieši ir ņēmis dalību teroristu grupējumos un piedalijies Ukrainas gūsteķņu slepkavībās. Vai ar to ir Par maz lietas ierošināšanai un personas arestam līdz lietas izskatīšanai. Tā ir iespēja parādīt nostāju ,arī Lielbritānijai ,ir ērts pants Terorisms ar ļoti lielām iespējām . vajag tik gibu un šim lumpenim var iedot tādu zupu pastrēpt gan Latvijā ,tad Ukrainā. Vismaz tuvākie 3-4 gadi var likties murgu vērti. Bet kā redzam mums DP strādāšanas vietā sniedz INTERVIJAS ka tā strādā ,redz un zin…

 16. Cik nevarīgi pēkšņi ir Drošības dienasts ! Tā vietā lai apcietinātu un veiktu lietas pārbaudi par: dalību teriristiskos Bandformējumos,par dalību gūstekņu slepkavībās utt. Lai pasmok izolātorā kamērt notiek naterjālu pārbaude ,gadu varbūt divus vai trīs tad atbrīvo..sorry ! Latvijā taču kriminālietu un apcietinājumu bez sprieduma var prakrizēt 10 vai 20 gadus ,un ? Šo resursu vajag izmantot lietderīgi ,kapeic tas netiek darīts ? Visi dūži Latvijas rokās ,pēc 1 gada ieslodzijuma personu nodod Ukrainas drošibas dienastiem lai tie pārbauda ,tad var arī palaist uz ielas lai staigā ….Te rodas daudz jautājumu ,kapeic šads murmulis atrodas Latvijā ,kapeic DP nau arestējusi ,kapeic ? laikam jau tapeic ka vis ir saskaņots.

 17. Kam 16.martā skatītāji? Atbildēt

  Taisni vai gribas pieprasīt Rīgas Domei 9.maija pasākumā uzstādīt tribīnes, lai skatītāji varētu sēdēt un noskatīties to. Biļešu cena simboliska, atbilstoši skatītāju pieprasījumam.

 18. patiesība- kārtējais latvijas nomelnotājs ieradies. kremlim tādu ir daudz.

 19. Iepakot čemodānā un izsūtīt uz Britu salām… Tas , ja Latvijai ir sava politiskā pašcieņa – tas jau Ārlietu ministram pirmais darbs šodien.

 20. Vai varam sagaidīt Atbildēt

  Kaut ko speciāli noorganizētu, kādu uzvedumu lai šim Putina infokareivim būtu ko iemūžināt? Galu galā…. Izrāde paliek izrāde. Un vai vińš brauktu visu to gabalu lai tikai kaut ko mierigu uzfilmēt? Gan jau redzēsim. Cerēsim ka viss būs kluss un mierīgi bez provokācijām.

 21. DP nevar šamējam iesmērēt papēžus ar zaķa taukiem ?

Draugiem Facebook Twitter Google+