Latvijā
Kriminālziņas

Slimnīcā nogādā smagi cietušu zīdaini, kuru iereibusi māte nometusi uz betona grīdas0

Foto-LETA

Sestdien, 20. oktobrī, Balvu novadā vecāku nolaidības rezultātā smagu miesas bojājumu guvis zīdainis, portāls LA.lv uzzināja Valsts policijā (VP).

Ap plkst. 04:50 likumsargi saņēma informāciju no mediķiem un bāriņtiesas par iespējamu vardarbību pret mazgadīgo. Ierodoties notikuma vietā VP konstatēja, ka bērna vecāki atrodas acīmredzamā alkohola reibumā. Alkohola koncentrācijas pārbaudē bērna tēvam konstatēts 1.41 promiļu reibums, savukārt zīdaiņa māte atradās 2.64 promiļu stiprā alkohola reibumā.

Bērns nekavējoties tika izņemts no ģimenes un nogādāts medicīnas iestādē, savukārt māte, kura uzvedās agresīvi – atskurbtuvē.

Likumsargu rīcībā esošā informācija liecina, ka cietušā bērna māte būdama stiprā alkohola reibumā nav noturējusi zīdaini rokās un bērns nokritis uz betona grīdas, gūstot smagu miesas bojājumu – galvas traumu.

Par minēto noziedzīgu nodarījumu pret personas veselību, uzsākts kriminālprocess pēc Pašlaik izmeklēšana turpinās, un tiek skaidroti visi notikušā apstākļi.

Saistītie raksti

Kā atzīmēja Balvu novada Bāriņtiesas priekšsēdētājas vietniece – Liene Čugurova, reaģējot uz šo informāciju, bāriņtiesas locekle nekavējoties ieradās notikuma vietā, kur konstatējot, ka vecāku rīcība apdraud zīdaiņa dzīvību un veselību, pieņēma vienpersonisku lēmumu par aizgādības tiesību pārtraukšana abiem bērna vecākiem.

Komentējot šo gadījumu, viņa norādīja, ka ģimene iepriekš nebija nonākusi bāriņtiesas redzeslokā, taču pašlaik pastāv aizdomas, ka arī iepriekš vecāku attieksme pret bērnu varētu būt vardarbīga.

LA.lv