Dabā
Cope

Smags darbs, tīkams rezultāts 0


“Eboat Fishing Team” (“EFT”) 1. un 2. komanda.
“Eboat Fishing Team” (“EFT”) 1. un 2. komanda.
Foto no G. Zeiļas personiskā arhīva

Šogad, spītējot dīvainajai vasarai, zivju kūtrumam, viļņiem, kurus vējš reizēm sagrieza baltās putās, uz Latvijas čempionāta spiningošanā no laivām goda pjedestāla abiem augstākajiem pakāpieniem stājās “Eboat Fishing Team” (“EFT”)1. un 2. komanda. Par to, kā tika sasniegti tik augsti rezultāti, lūdzu pastāstīt komandas vadītāju Gintu Zeiļu.

Kas startēja jūsu komandā?

Mums ir divas komandas “Eboat Fishing Team 1” un “Eboat Fishing Team 2” jeb “EFT1” un “EFT2”. Pavisam kopā esam astoņi sportisti, četri tiesneši un treneris.

Cik sen piedalāties šajās sacensībās, un kādi ir augstākie sasniegumi?

“Eboat.lv” ir ticis pārstāvēts Latvijas čempionātā dažādos sastāvos jau vairākus gadus, bet tā nopietnāk šī ir ceturtā sezona, bet tieši šādā sastāvā otrā sezona. Divas reizes esam uzvarējuši Latvijas Kausā un šogad esam pārliecinoši ieguvuši Latvijas čempionu titulu gan komandu, gan individuālā vērtējumā. Ar katru posmu stresa līmenis auga, jo pārliecinoši tuvojāmies pjedestālam. Burtniekā ieņemot 1. un 3. vietu, Alūksnē tieši tāpat, un nekas nemainījās arī Koknesē – 1. un 3. vieta, vienīgi kopvērtējumā tikām pie zelta un sudraba gan komandu, gan individuālā vērtējumā, kur vietu sadalījumu mūsu pašu puišu starpā izšķīra tikai viens punkts.

Kā pilnveidojāt makšķerēšanas tehniku un ekipējumu?

Spiningošanas tehnika tiek slīpēta nemitīgos treniņos, aprīkojuma un mānekļu testēšanā, komandas sapulcēs un komunikācijā vienam ar otru. Ekipējumā, protams, katru gadu kaut kas tiek uzlabots, jo arī ražotāji nemitīgi piedāvā ko jaunāku un progresīvāku, tādējādi vēl vairāk palielinot iespēju samazināt veiksmes faktora ietekmi uz rezultātu, kam šajā sporta veidā ir ļoti liela loma.

Cik daudz darba ieguldījāt treniņos?

Daudz, ļoti daudz. Treniņi sākas, ne tikai fiziski esot uz ūdens, bet jau pie datora, meklējot un pētot jaunāko informāciju, kas pieejama forumos un sociālajās vietnēs. Tāpat pie treniņiem var pieskaitīt tehniskos sagatavošanās darbus un laiku, kas tiek ieguldīts, lai pareizi sagatavotu ekipējumu jau pirms došanās uz attiecīgo ūdenstilpi. Vīri stundām sēž savās garāžās un pārbauda spiningus, spoles, pārtin auklas, maina vobleriem āķus un darina savām rokām nepieciešamo furnitūru un pavadiņas. Un tad, protams, uz ūdens sākas interesantākā procesa un arī intensīvākā treniņu daļa. Koknesē mēs jau smējāmies, ka braucam kā uz darbu.

Šajā čempionātā piedalās sportisti ar jaudīgām laivām un augsta līmeņa tehnisko aprīkojumu. Vai ir iespējams gūt uzvaras bez tā?

Tas ir aplams stereotips, ka uzvarēt var tikai ar jaudīgu laivu ar modernāko aprīkojumu. Protams, tā dod zināmas priekšrocības, bet pati uz zivīgajām vietām neved un zivis laivā neceļ, makšķerniekam ir jābūt izpratnei, ko ar to visu iesākt. Par to liecina mūsu pašu piemērs – pagājušajā gadā mūsu ekipāža ar piepūšamo laivu un 15 ZS motoru uzvarēja Latvijas Kausā spiningošanā, kas tiek rīkots pēc tāda paša formāta kā Latvijas čempionāts un kurā var piedalīties un pamēroties spēkiem ar sportistiem ikviens interesents.

Nākotnes plāni?

Tuvākie plāni ir startēt Pasaules čempionātā spiningošanā, kas notiks no 30. augusta līdz 4. septembrim kaimiņzemē Krievijā. Latvijas izlases sastāvā piedalīsies trīs vīri no “EFT1”. Šis nebūs viegls starts, jo Krievijas sportisti ir ļoti spēcīgi, turklāt viņiem palīdzēs māju ūdeņi, tomēr pieredze tā būs ļoti vērtīga. Vēlāk oktobrī tepat Daugavā notiks Latvijas Kauss, kurā startēsim pilnā sastāvā.

LA.lv