×
Mobilā versija
Brīdinājums +23°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
14. septembris, 2015
Drukāt

“Sniegbaltīte” jaunās skaņās un Džilindžera interpretācijā

Publicitātes fotoPublicitātes foto

30. septembrī Liepājas teātrī pirmizrādi piedzīvos režisora Dž.Dž.Džilindžera iestudētā muzikālā izrāde “Sniegbaltīte un septiņi rūķīši”, pavēstīja tetra literārās daļas vadītāja Zanda Borga.

Brāļu Grimmu pasaka par Sniegbaltīti pirmo reizi publicēta 1812. gadā, pēc tās motīviem veidoti daudzi dramatizējumi un iestudējumi.Taču Liepājas teātra izrādes pamatā būs jauns literārais materiāls, kuru pēc brāļu Grimmu pasakas motīviem radījusi dramaturģe Rasa Bugavičute. Tajā darbosies visi brāļu Grimmu pasakā sastopamie varoņi – jaukā Sniegbaltīte, kura, nokļuvusi rūķīšu namiņā, padarīs viņu ierasto dzīvi daudz krāsaināku, ar savu skaistumu apsēstā Pamāte, kura ik dienu tirdīs Spogulīti, lai izvilinātu no viņa komplimentus u.c., tomēr izrādes akcents tiks likts uz to, kā šo pasaku lasītu mūsdienu bērni.

“Šoreiz, pielāgojot pasakas tekstu mūsdienām, es vairāk centos domāt no bērna skatupunkta, saglabājot stāsta galveno domu, bet visu pārējo padarot mazliet aktīvāku un atraktīvāku. Sniegbaltīte, rūķi, Princis un visi citi, bez kuriem šī pasaka ir neiedomājama, joprojām stāsta mums labi zināmās patiesības, bet klāt pieliktais, lai kļūst par tieši šīs pasakas versijas “ogu”,” dramaturģisko materiālu raksturo R. Bugavičute.

Iestudējumam orģinālmūziku radījis komponists Kārlis Lācis, kurš uzsver, ka izrādē būs gan vieglas un bezbēdīgas, gan liriski skumjas dziesmas ar Evitas Mamajas tekstiem.

Sniegbaltītes lomā iejutīsies jaunā Liepājas teātra aktrise Samira Adgezalova, rūķīšus atveidos Egons Dombrovskis, Kaspars Gods, Edgars Pujāts, Leons Leščinskis, Mārtiņš Kalita, Viktors Ellers un Armands Kaušelis, pārējās lomās – Sigita Jevgļevska, Rolands Beķeris, Edgars Ozoliņš, Sandis Pēcis. Izrādei tapt palīdz arī scenogrāfs Kristians Brekte, kostīmu māksliniece Ilze Vītoliņa, horeogrāfe Inga Krasovska, gaismu mākslinieks Mārtiņš Feldmanis.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+