×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
30. maijs, 2013
Drukāt

Sobjaņins: tiem, kuri nezina krievu valodu, Maskavu labāk pamest

Foto - AFPFoto - AFP

Krievijas galvaspilsētas Maskavas mērs Sergejs Sobjaņins intervijā laikrakstam “Moskovskije novosti” izteicies, ka imigrantu strādniekiem no Vidusāzijas Maskavā nevajadzētu palikt uz visiem laikiem.

“Ja Maskavā kāds grib palikt, tad, pirmkārt, tiem jābūt krievu valodas pratējiem, pietiekami zinošiem mūs tradicionālajā kultūrā,” prātojis Krievijas galvaspilsētas mērs. “Cilvēki, kuri slikti zina krievu valodu, kuriem ir pavisam cita kultūra, labāk būtu dzīvot savā valstī. Tāpēc mēs neatbalstām viņu adaptāciju Maskavā. Domāju, ka, visticamāk, tie būtu sezonālie darbinieki, kuri šeit ierodas, pastrādā, bet tad viņiem jābrauc atpakaļ pie savas ģimenes, uz savām mājām, uz savu zemi.”

Maskavas laikraksta žurnālistu taujāts par iespējamu dažādu nacionalitāšu kvartālu veidošanu Maskavā, Sobjaņins izteicās, ka šādu ideju kategoriski noraida. “Pasaules praksē bijuši mēģinājumi veidot šādus geto rajonus, monokultūras rajonus. Diemžēl, nekas labs no šīs idejas nav sanācis. Turklāt pēdējie notikumi Zviedrijā (imigrantu nemieri) pierādīja, ka šādu rajonu veidošana ir ļoti bīstama. Uzskatu, ka Maskava ir krievu pilsēta un tādai tai ir jāpaliek. Ne ķīniešu, ne tadžiku, ne uzbeku,” sacīja Sobjaņins, vienlaikus piebilstot, ka “mēs vienmēr esam priecīgi uzņemt viesus”. Viņaprāt, dažādu nacionalitāšu un dažādu kultūru pretnostatīšana ir “ļoti bīstama, vienkārši sprādzienbīstama, jo īpaši galvaspilsētai”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+