×
Mobilā versija
+7°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
22. maijs, 2013
Drukāt

Soda par nacionālā naida izraisīšanu

Foto - LETAFoto - LETA

Kādam vīrietim piemērots nosacīts cietumsods par interneta komentāriem, kuros atbalstīta Latvijas iedzīvotāju deportācija un pausta nepieciešamība iznīcināt latviešus.

 

Prokuratūras preses sekretāre Aiga Šēnberga informēja, ka vīrietim sods piemērots pēc diviem Krimināllikuma pantiem – nozieguma pret cilvēci attaisnošana un nacionālā un etniskā naida izraisīšana. Saskaņā ar apsūdzību pērn novembrī, pārlūkojot populārās interneta vietnes “www.youtube.com” resursus, vīrieša uzmanību piesaistīja kāda cita lietotāja ievietotais video fails, kurā bija attēlots, kā jaunietis publiskā vietā dedzina Latvijas valsts karogu. Karodziņa dedzinātāju Drošības policija noskaidrojusi, un viņa lieta nodota tiesai.

Noskatījies minēto video failu, kā arī iepazinies ar citiem pievienotajiem komentāriem, vīrietis nolēma ievietot savu komentāru, kurā krievu valodā bija rakstīts, ka “liela daļa vietējo iedzīvotāju pilnībā ir pelnījuši deportāciju. Tas bija pierādīts 1941. – 1943. gadā, kad vairāk par 10% Latvijas iedzīvotāju izrādījās fašistiski izdzimteņi. Un tas nozīmē, ka no PSRS viedokļa deportācijas bija ne tikai attaisnojamas, bet pārāk liberālas”. Ar to apsūdzētajam nepietika, un viņš nolēma ievietot arī piecus pret latviešiem vērstus naidīgus komentārus, kuros pieminēti arī rupji vārdi. Prokuratūra uzskata, ka vīrietis apzināti paudis nepatiesu un aizvainojošu informāciju par latviešu tautai piederīgajiem, kā arī paudis atklāti naidīgus uzskatus un nepieciešamību latviešus fiziski iznīcināt. Tāpat vīrietis arī pieminējis, ka “sarkanbaltsarkanā lupata priekš manis ir ne vairāk kā kapitālistisko cūku un fašistu lopu simbols!”.

Apsūdzētais vainu atzina pilnībā un ar prokuroru vienojās par sodu – septiņu mēnešu nosacītu brīvības atņemšanu un tikpat ilgu pārbaudes laiku. Tiesa šo sodu apstiprinājusi.

Iepriekšējos piecos gados spēkā stājušies 15 spriedumi par tādu darbību veikšanu, kas apzināti vērstas uz nacionālā, etniskā vai rasu naida vai nesaticības izraisīšanu. Pēc Krimināllikuma 78. panta par nacionālā, etniskā un rasu naida izraisīšanu paredzēts sods ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu līdz sešdesmit minimālajām mēnešalgām. Atsevišķos gadījumos arī paredzēts sods ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz desmit gadiem.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+