×
Mobilā versija
Brīdinājums +10.5°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
1. maijs, 2012
Drukāt

Šogad reģistrēti jau 12 meža ugunsgrēki

ugunsgreks-meza-leta

Šogad reģistrēti 12 meža ugunsgrēki, un kopējā uguns skartā meža platība ir 56,5 hektāri, aģentūrai LETA pastāstīja Valsts meža dienesta (VMD) pārstāve Selva Šulce. No degušās platības 98% jeb 55,5 hektāri bijušas tieši jaunaudzes.

Pirmais meža ugunsgrēks 2012.gadā bija jau 6.martā Dienvidkurzemes virsmežniecības teritorijā Skrundas novadā, kad no degošas vecās zāles aizdegās jaunaudze, kas rezultātā nodega 21,4 hektāru platībā. Šis arī ir vislielākais šī pavasara meža ugunsgrēks.

Patlaban lielākais meža ugunsgrēku skaits reģistrēts Ziemeļvidzemes virsmežniecības teritorijā, kur reģistrēti četri meža ugunsgrēki ar kopējo uguns skarto meža platību 27 hektāri.

Kā norāda Šulce, pirmo meža ugunsgrēku iemesls parasti ir vecās zāles dedzināšana mežam piegulošajos laukos un pļavās. Šajos ugunsgrēkos parasti bojā iet jaunaudzes un apmežotās platības lauksaimniecības zemēs, jo lielais mežs pārsvarā gadījumu vēl ir pietiekami mitrs.

Jau ziņots, ka no šodienas, 1.maija, visā Latvijas teritorijā sākas meža ugunsnedrošais periods. Pagājušajā gadā meža ugunsnedrošais laikposms tika noteikts, sākot ar 28.aprīli, un tas turpinājās līdz 14.septembrim. Pērn ugunsnedrošajā sezonā katru dienu vidēji dzēsti 0,8 hektāri meža.

Kopumā pagājušajā gadā darbinieki atklājuši un nodzēsuši 360 meža ugunsgrēkus, kuru kopējā uguns skartā platība bija 115,3 hektāri. Tas ir par 46 meža ugunsgrēkiem vairāk nekā 2010.gadā. Salīdzinājumā ar 2009.gadu tas ir ievērojami mazāk, kad tika dzēsti 882 meža ugunsgrēki un uguns bija sakārusi 455 hektārus meža. Savukārt 2006.gadā līdz 1.maijam jau bija izcēlušies vairāk nekā 400 meža ugunsgrēki un kopējā uguns skartā meža platība bija gandrīz 100 hektāri.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+