×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.6°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
13. februāris, 2018
Drukāt

Šokējoša vienaldzība: Cilvēki paiet garām Rīgā uz ielas mirušam sētniekam (7)

Foto - LETAFoto - LETA

Pamanot uz ielas mirušu sētnieku, kādu rīdzinieci šokējusi cilvēku attieksme, kuri vienaldzīgi braukuši garām mirušajam cilvēkam.

“Braucot uz darbu pa Vienības gatvi, pamanīju, ka uz trotuāra blakus trambuļa sliedēm guļ cilvēks ar sniega lāpstu rokās… Visi pabrauca garām, pat piebremzējot, bet pabrauca garām… Es, protams, apstājos, izsaucu ātros, bet bija jau daudz par vēlu, bija skaidrs, ka viņš guļ tur jau labu brīdi. Kamēr es ar viņu tur ņēmos, apskatot viņu, meklējot pulsu utt., arī neviens nepienāca, neapstājās, pēc 10 minūtēm viens vīrietis pieskrēja… Kas ar mums, sabiedrība, notiek?! Es iedomājos, cik daudz tramvaju ar tajos esošiem pasažieriem pabrauca garām, cik auto… un NEVIENS pat neiedomājās izsaukt ātros. Ak, kaut jums NEKAD nenāktos nokļūt šā vīrieša vietā, kad tādi kā jūs jums vienkārši paies un pabrauks garām. Tas bija sētnieks, nebija dzēris, viņam bija palicis slikti ar sirdi… vieglas smiltis Tev, cilvēk! Jā, pirmdiena iesākās ne visai, bet arī tādas dienas vajadzīgas,” sociālajā tīklā “Facebook” piedzīvotajā dalījusies Ruta Rulle.

Ar šo ierakstu dalījušies vairāk nekā 4000 cilvēku, paužot neizpratni par līdzcilvēku vienaldzību.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

  1. No garāmbraucoša auto arī var izsaukt ātros. Sevišķi, ja tajā ir vairāki cilvēki, tad tas nav jādara vadītājam, kurš pārkāptu noteikumus, ja zvanītu braucot.

  2. Vispirms paldies Ritai Rullei – tik vienaldzīgā sabiedrībā tomēr atrodas cilvēki, kuriem nav vienalga!
    Padoms ikvienam (ko mums mācīja valsts aizsardzības mācības stundā) – situācijā, kad sniedz kādam pirmo palīdzību, nebaidies iesaistīt citus cilvēkus. NEVAJAG GAIDĪT, kad kāds pats pienāks un palīdzēs, bet skaties cilvēkam acīs un uzrunā uz TU, konkrēti norādot, ko šim cilvēkam darīt. Nevis “Vai Jūs, lūdzu, varētu …..?” bet uz reiz “Tu, nāc un …[saki, kas jādara]!” Šādā veidā uzrunāti cilvēki nespēs tik viegli atteikt un aizmukt. Un vēl ir tāds psiholoģiskais efekts – jo vairāk apkārt cilvēku, jo vairāk katrs pie sevis nodomā “Nu gan jau kāds cits palīdzēs, ko es te kā muļķis skriešu, kā tas izskatīties, gan jau vēl citi sazvanījuši ātros….”. Tāpēc, redzot ko šādu, nekavējies palīdzēt un nekautrējies iesaistīt tajā citus!

  3. garāmgājēji taču nav no apbedīšanas biroja

  4. Jā, nu neprasme sniegt pirmo palīdzību ir visaptveroša. Novieto cilvēku stingri uz muguras, atbrīvo elpceļus pārvietojot ar rokām zodu un pakausī, nosaka, elpo vai nē un sāk elpināšanas un sirds masāžu. 30 grūdieni krūtīs ar iztaisnot ĀM kopā saliktām plaukstām, ar spiedienu uz plaukstas pamatni, spēcīgi. Divas izelpas mutē, a izspiežot degunu un atbrīvojot elpceļus. Bet, ja pārbauda pulsu un neko nedara, tad droši var garām braukt un izsaukt ātros pa mobīlo.

  5. Visiem tagad ir naudas slimiba. Vairak galvàs nekas nav.

  6. Valdošais režīms arī ir vienaldzīgs pret tautu!

Draugiem Facebook Twitter Google+