×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
4. jūlijs, 2014
Drukāt

Šovasar pēdējo reizi notiks velomaratons “Barona taka” (2)

Foto: novads.dundaga.lvFoto: novads.dundaga.lv

Jau desmito – un pēdējo – gadu biedrība “Pēdas LV” organizē velomaratonu “Barona taka”, kura laikā tā dalībniekiem ir iespēja ne vien 1000 kilometru garumā šķērsot un iepazīt visu Latviju, bet arī atstāt aiz sevis iestādītus kokus un izpētīt ceļu, kuru savulaik 24 gadu vecumā kājām veicis viens no mūsu izcilākajiem kultūras darbiniekiem – Dainu tēvs Krišjānis Barons, informē pasākuma rīkotāji.

Kā ierasts, brauciens norisināsies no 7. līdz 23. jūlijam.

Nosaukumu velomaratons ieguvis par godu vienam Krišjānim Baronam, kurš 1859. gada vasarā ar kājām veica šo ceļu, lai no studijām Tartu universitātē nokļūtu uz savām mājām Dundagā. Tieši šo ceļu kopīgi veiks arī velomaratona dalībnieki, startējot Tartu, šķērsojot visu Latviju un braucienu noslēdzot Dundagā.

Tūkstoš kilometru garā brauciena laikā jau tradicionāli notiks dažādas aktivitātes, lai veicinātu dalībnieku zaļo domāšanu, izglītotu par videi draudzīgu rīcību, kā arī padarītu mūsu apkārtējo vidi skaistāku. Dalībniekiem būs iespēja iepazīties ar kultūras vēstures pieminekļiem un kultūras objektiem dažādos Latvijas novados, uzzināt par Krišjāņa Barona dzīves gaitām, daiļradi un savāktajām tautasdziesmām. Jau par tradīciju kļuvusi kociņu dāvināšana un stādīšana, kuru atbalsta AS “Latvijas Valsts meži”. Tāpat tiks turpināta tradīcija “Barona takas” ietvaros organizēt dažādas darbnīcas un meistarklases.

“Barona takas” patronese jau piekto gadu ir eksprezidente Vaira Vīķe- Freiberga, savukārt idejas autore un galvenā organizatore ir biedrības “Pēdas LV” valdes priekšsēdētāja Vita Jaunzeme. Viņa atklāj: “Cilvēka rūpes par vidi nav tikai modes lieta, tai ir jābūt ikdienas darbībās, ikdienas paradumos. Gluži tāpat kā mēs rūpējamies par tuvu cilvēku, kurš ir apaukstējies un apslimis, arī mūsu daba ir nedaudz apslimusi, un tai vajadzīga saudzīga attieksme no mūsu puses. “Barona taka” nu jau desmito gadu popularizē zaļu, aktīvu, cilvēkam un videi draudzīgu dzīvesveidu. Tas ir projekts, kas sevī apvieno sportiskumu, vidi, kultūru, izklaidi un izglītošanu. Man ir patiess prieks, ka šāds projekts ir bijis, un ceru, ka, “Barona takai” šogad noslēdzoties, biedrība “Pēdas LV” varēs lepoties ne tikai ar daudzu talku, īpaši Lielās Talkas, organizēšanu un velomaratonu “Barona taka”, bet arī kādu jaunu, skaistu un nebijušu projektu nākotnē.”

Velomaratons “Barona taka” ir vienīgais šāda mēroga pasākums Latvijā, kurā dalībniekiem pieteikties un piedalīties iespējams bez maksas. Tāpat piedalīties tiek aicināti dažāda vecuma veloentuziasti. Dalībniekiem jānodrošina vien ar sevi saistītie izdevumi – ēšana, nakšņošana, ieeja apskates vietās un personīgie izdevumi. Visa ceļa garumā dalībniekiem līdzi brauks mikroautobuss, kurā būs iespēja pārvadāt līdzi paņemtās mantas.

Pievienoties braucienam un izstāties no tā iespējams jebkurā posmā. Līdzīgi kā citus gadus, arī šogad maršruts ir Tērbata – Otepe – Valka – Smiltene – Rauna – Bērzkrogs – Taurene – Ineši – Ērgļi – Odziena – Vecbebri – Koknese – Staburags – Sece – Skrīveri – Ķeipene – Zaube – Nītaure – Sigulda – Turaida – Rīga – Slampe – Lestene – Jaunpils – Strutele – Irlava – Zemīte – Kandava – Sabile – Talsi – Laumu dabas parks – Dundaga.

Šogad velomaratonu “Barona taka” atbalsta AS “Latvijas Valsts meži”, Apollo un Latvijas Radio 2.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Tikai kur ir tie 1000 km, vai Barons visu laiku bija piedzeries, ja apm.400km vieta skreja 1000???

    • Lieta tāda, ka Barons lielu gabalu nogāja gandrīz dubultā, jo, ticis līdz Secei, pārcēlās pār Daugavu atpakaļ, vēl aizkājoja lidz Raganai, un tikai tad caur Rīgu devās uz mājām. Tā tie kilometri salasās :).

Draugiem Facebook Twitter Google+