×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.2°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
9. jūnijs, 2012
Drukāt

Spānija lūgs ES finanšu palīdzību banku glābšanai

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Spānijas ekonomikas ministrs Luiss de Gvindoss (attēlā) sestdien, 9.jūnijā, preses konferencē Madridē paziņoja, ka Spānija lūgs Eiropas Savienībai (ES) finanšu palīdzību banku glābšanai.

Preses konference notika pēc divas ar pusi stundas ilgas eiro zonas finanšu ministru telefonkonferences par iespējamo aizdevumu Spānijas banku glābšanai.

Spānija “paziņo par nodomu lūgt Eiropas finansējumu to banku rekapitalizācijai, kurām tas ir nepieciešams,” de Gvindoss teica.

“Tā nav [valsts ekonomikas] glābšanas pakete, tas ir finansiāls atbalsts,” uzsvēra Spānijas ekonomikas ministrs.

De Gvindoss uzsvēra, ka pagaidām ir pieņemts politisks lēmums  par palīdzības lūgšanu, bet lēmums par summām un citiem nosacījumiem tiks pieņemts pēc iepazīšanās ar Starptautiskā Valūtas fonda (SVF) ziņojumu par situāciju Spānijas banku tirgū un citu neatkarīgo auditoru ziņojumiem.

Spānijai apmaiņā pret aizdevumu netiks prasīti stingri taupības pasākumi, bet vienīgais nosacījums būs banku sektora reformas. Kā skaidroja ministrs, aizdevums nebūs makroekonomikas programma un neietekmēs nevienu citu ārpus finanšu sektora, nebūs nekādu papildu nosacījumu valsts budžetam, valsts ekonomikai un iedzīvotājiem, vienīgie nosacījumi būs bankām, kas saņems rekapitalizācijas palīdzību.

“Tas ir aizdevums, ko Eiropa aizdot uz krietni labākiem nosacījumiem nekā tirgi,” uzsvēra ministrs.

Atšķirībā no starptautiskajiem aizdevumiem, kas piešķirti Grieķijai, Īrijai un Portugālei, aizdevums Spānijai, būs tieši domāts, lai glābtu bankas, kuru stabilitāti satricinājis nekustamā īpašuma tirgus sabrukums Spānijā.

SVF piektdien paziņoja, ka Spānijas bankām nepieciešami apmēram 40 miljardi eiro (28,1 miljards latu) jauna kapitāla.

Savukārt avoti ES sestdien vēstīja, ka, ja Spānija lūgs aizdevumu savu banku glābšanai, tas var sasniegt līdz pat 100 miljardus eiro (70 miljardus latu).

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+