×
Mobilā versija
+4°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
30. septembris, 2012
Drukāt

Spānijā un Portugālē notikušas pret taupības pasākumiem vērstas demonstrācijas

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Spānijas un Portugāles galvaspilsētu ielās uz protestiem sapulcējušies tūkstošiem cilvēku, paužot savu neapmierinātību ar valdības īstenotajiem taupības pasākumiem un ekonomisko politiku.

Lisabonā protestus organizēja Portugāles lielākā arodbiedrība CGTP, aicinot tautu iestāties pret “algu un pensiju nozagšanu”.

Portugālei jāīsteno reformas un jāsamazina izdevumi, kas tika pieprasīts apmaiņā pret 78 miljardus eiro (54,8 miljardus latu) lielo aizdevumu, kas grūtībās nonākušajai valstij tika piešķirts 2011.gadā.

Lai to paveiktu, Portugāles finanšu ministrs Vitors Gaspars devis mājienu, ka valdība nāks klajā ar jauniem taupības pasākumiem, samazinot izdevumus un palielinot nodokļus.

Portugāles ekonomika šā gada otrajā ceturksnī samazinājās par 1,2%, salīdzinot ar 0,1% kritumu iepriekšējos trīs mēnešos. Tikmēr bezdarba līmenis jau pārsniedzis 15% atzīmi.

Demonstranti Lisabonā skandēja “Nost ar taupību”.

“Mūsu nākotni ieķīlājušas troikas prasības. Portugāles tautai tas ir apriebies,” uzsvēra viena no demonstrantēm, ar “troiku” domājot starptautiskos aizdevējus – Eiropas Savienību (ES), Starptautisko Valūtas fondu (SVF) un Eiropas Centrālo banku (ECB).

CGTP līderi apsver domu par ģenerālstreika organizēšanu, par ko galīgais lēmums tiks pieņemts trešdien.

Tikmēr Madridē tūkstošiem spāņu demonstrācijās pieprasīja politiķus atkāpties, turot rokās plakātus ar vienkāršiem vēstījumiem – “Nē”, “Atkāpieties” un “Demokrātija”.

Kā ziņots, Spānijas valdība ceturtdien prezentēja 2013.gada budžetu, kurā paredzēta vēl bargāka taupība, tādējādi valstij cenšoties samazināt budžeta deficītu, neraugoties uz ekonomikas recesiju, augsto bezdarba līmeni un aizvien pieaugošajiem parādsaistību maksājumiem.

Spānijā bezdarba līmenis ir sasniedzis 25%.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+