×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.4°C
Līga
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
16. jūlijs, 2015
Drukāt

“Specnaz” – aizdomīgais jaunsardzes klons (32)

Foto no jauniešu militārā sporta kluba "Specnaz" lapas soicālajā tīklā "Facebook"Foto no jauniešu militārā sporta kluba "Specnaz" lapas soicālajā tīklā "Facebook"

Pirms kāda laika krievu valodā iznākušajā laikrak­stā “Vesti segodņa” bija publicēts jūsmīgs raksts par jaunatnes militāri sportisko klubu “Specnaz”, kurš ar savām aktivitātēm līdzinoties jaunsardzei. Mērķi cēli – piesaistīt jauniešus aktīvam dzīvesveidam. Zinām, ka jaunsardzes darbībā liela nozīme ir patriotisma audzināšanai, toties “Specnaz” ideoloģiskais virziens ir miglains, un tā nosaukums rada aizdomas, vai tā nav kāda “krievu pasaules” iedēta dzeguzes ola Latvijas sabiedrības šķelšanai. Iepriekš politiķi izteikuši sašutumu par dažu Latvijas jauniešu vervēšanu prokrieviskām nometnēm “Sojuz”, bet vai zinām, kas notiek tepat Latvijā?

“Specnaz” vada bijušais kriminālpolicijas darbinieks Eduards Ludzītis, kurš 2006. gadā tiesāts par huligānisku uzbrukumu. Kluba vadītāja sodāmība pēc likuma neļauj nodarboties ar jauniešu izglītošanu, taču Rīgas dome viņam esot izsniegusi atļauju šādām darbībām.

 

“Ne visi jaunieši dosies uz jaunsardzi”

Lai vairāk uzzinātu par klubu, devos satikt tā vadītāju E. Ludzīti, kurš mani pieņem vietā, kur bāzējas klubs, – atbalsta centrā bērniem un jauniešiem ar ierobežotām iespējām “Smaids”. E. Ludzītis tur vada nodarbības bērniem par civilo aizsardzību. Kluba vadītājs ir sportiskas miesasbūves, uz tikšanos ir ieradies treniņtērpā, iespējams, lai pastiprinātu iespaidu par sevi kā aktīva dzīvesveida piekopēju. Kluba pirmsākumi meklējami 2008. gadā, kad tā pašreizējais vadītājs rīkojis lāzertaga nodarbības (peintbolam līdzīga militāri taktiska spēle). Viņš pamanījis, ka jauniešiem nodarbības patīk, un nolēmis izvērst plašāku darbību. “1989. gadā beidzu Suvorova kara skolu – daļu metodikas paņēmu no turienes, daļu no jaunsardzes. Sāku nodarboties ar jauniešiem. Pamanīju, ka jaunieši, kas bija iesaistīti puskriminālās aktivitātēs, atnākot uz klubu, tās beidza,” stāsta E. Ludzītis. Kluba mērķis esot veicināt aktīvu dzīvesveidu starp jauniešiem, kā arī parādīt alternatīvu alkoholam, cigaretēm, narkotikām un kriminālām darbībām. Kluba vadītājs lielās, ka arī pats pārtraucis lietot alkoholu un smēķēt, lai būtu paraugs jauniešiem.

Jautāju, kāda ir kluba sadarbība un attiecības ar jaunsardzi. “Jaunsardzē viss notiek latviešu valodā, tur ir bezmaksas nodarbības, taču ne visi krievu jaunieši tur dosies. Manā klubā visi apvienojas – gan latvieši, gan krievi. Mēs sadarbojamies ar jaunsardzi – pazīstu dažus Rīgas rajona jaunsardzes instruktorus, un reizēm mēs ar jaunsardzes vienībām kopīgi laivojam un ejam pārgājienos. Mēs saliedējam to, ko daži politiķi mūsu valstī šķeļ,” teic 
E. Ludzītis. Viņš piebilst, ka esot pazīstams ar atsevišķiem jaunsardzes vienību vadītājiem, kas savulaik strādājuši policijā, kur Ludzītis nodienējis desmit gadus. Pirms darba policijā viņš dienējis robežsardzē.

E. Ludzītis vadot kluba un sporta nodarbības vairākās Rīgas skolās, galvenokārt Imantā. Kluba vadītājs ir sagatavojies sarunai un pats izstāsta, kāpēc kluba nosaukumā ir krieviskais “Specnaz”, kas var raisīt aizdomas par prokrieviskām aktivitātēm. “Kādreiz darbojos firmā “Specnaz klubs”, kur biju vecākais instruktors. Sākoties ekonomiskajai krīzei, tas tika slēgts, bet 2009. gadā es nodibināju biedrību kā jauniešu militāro sporta klubu. Domāju mainīt nosaukumu, taču puiši jau bija pieraduši pie nosaukuma “Specnaz”, un viņiem tas patika, tādēļ nolēmu atstāt to nosaukumā. Protams, tas izraisa neviennozīmīgu attieksmi. Līdz notikumiem Ukrainā nekādu problēmu nebija,” skaidro E. Ludzītis. Klubā skolas mēnešos esot nodarbināti ap divdesmit, bet vasarā ap desmit jauniešu, tiek rīkoti pārgājieni un laivu braucieni. Jauniešu vecums – no 9 līdz 16 gadiem, lielākoties tie ir puiši. Klubu finansējot dalībnieku vecāki, viņi apmaksājot ekipējuma iegādi un vāc naudu ekskursijām.

Klubu šajos gados apmeklējuši ap 100 jauniešu. Kā palīgus E. Ludzītis izmanto kluba vecākos jauniešus, kas viņam palīdz vadīt nodarbības. Lai jauniešus motivētu sasniegt vairāk, klubā valda īpaša sistēma. Pēc pirmā klubā pavadītā gada atbilstoši savai vecuma grupai jaunietis var likt kaujinieka eksāmenu. “Kaujinieka kandidātam jānoskrien divi kilometri, jāizpilda pieci fiziski vingrinājumi, kā arī jānokārto ieskaite tuvcīņas elementos un šaušanā ar gaisa ieročiem. Kas vingrinājumus izpilda sevišķi labi, saņem vecākā kaujinieka pakāpi,” stāsta E. Ludzītis. Pēc viņa teiktā, četri jaunieši, kas savulaik darbojušies klubā, tagad studējot Policijas koledžā. Uz Latvijas armiju neviens pagaidām neesot devies.

Pievienot komentāru

Komentāri (32)

 1. Īsts pasūtījuma raksts ar ASV imperiālistiskā agresors ieinteresētības domu atspoguļojumu. Jaunsardzes nesadarbošanās sanāk nevēlēšanās , jeb noziedzīga nodarījuma pazīmes kā bezdarbība, lai tāi vietā uzlabotu, jo sadarbojoties būtu iespējas lielākam patriotisma skaidrojumam arī šiem jauniešiem. Infrastruktūra izskatās nopietna un sagatavotība ar. Atteikšanās sadarboties ir liela kļūda. Kleins faktiski iznāk kā tāda ASV specdienestu marionete un pie tam izsaka draudus citiem instruktoriem, kas it kā sadarbojušies. Ģenprokuratūra caur tiesu droši vien likvidēs, bet būs zem cita uzvārda jauna biedrība un diemžēl ar rūgtu pieredzi , kas nebūs vairs tik patriotiska pret Latviju un valsti kopumā. Iznāk, ka paši vien veido to sabiedrības šķelšanos. Un nesaprotama ir 9.maija svinību noliegšana, tad jau iznāk, ka slavina fašismu, ko?

 2. Vai tad kāds šaubās par šīs grupas ideoloģisko novirzi? Pats nosaukums jau visu pasaka.

 3. 9.maijs patīk tikai izdzimteņiem! Atbildēt

  9.maijs patīk tikai izdzimteņiem!

 4. Nelietojiet sadalīt cilvēkus krievu un latviešu. Un nevajag baidīties. Nav nepieciešams, lai iedomāties sevi briesmīgi kaimiņš. Mums ir demokrātiju un viedokļiem visu cilvēku?

 5. Naurim. Piekrītu Jusu rakstītam par nosaukumu. Kad pirmo reizi tikamies ar Eduardu apspriedam šo lietu. Latvijas avīzes intervijā ir Eduarda paskaidrojums par šo faktu. Neņemšos komentēt vai tā ir principālā pozīcija. Tomēr uzskatu, ka visa šī situācija ir pārspīlēta. Nevajag meklēt melnu kaķi tumšajā istabā. Es saprotu žurnālistus. Tas ir viņu darbs un dienišķā maize. Rakt, izrakt un pasniegt lasītājam krāsainos toņos. Sulīgs nosaukums SPECNAZ. Sportiskās miesasbūves vadītājs sporta tērpā. Pieliekam klāt bildi bez paskaidrojumiem, kur bērni tur rokās ieročus, kuri pēc būtības ir plastmasas mulāža, rotaļlieta, līdzīga ir katram bērnam mājās. Pientbols, kurš ir populārs un kuru izmanto spēlēm gan pieaugušie, gan bērni var izraisīt lielākas traumas nekā Lazertaga plastamasas ieroči,kuru pamatā ir elektronika. Bet kuru tas interesē ja runa iet par krievu valodā runājošiem bērniem? Tēls ir izveidots un pasniegts plašai publikai tā lai viss bez jautājumiem ir skaidrs. Šodien man jau zvanīja no LETA un interesējās kādu vēsturi Eduards pasniedz šiem bērniem. Vēsturisko vēsturi!!! Un atkal tas pats. Jau rakstīju iepriekš, ka tie žurnālisti, kuri intervēja Edaurdu Ludzīti pat nepainteresējas ne par pašiem bērniem, ne par nodarbībām, kuras notika tur pat blakus kabinetā. Tad atnāciet un pasēdiet klasē un viss paliks skaidrs gan par vesturi, gan par militāri noskaņoto bērnu BANDU, gan par visu pārējo. Un visi jautājumi atkritīs paši par sevi. Interesanti, ja Eduards mainītu sava kluba nosaukumu, tas kaut ko mainītu un uzreizi viņam liktu mieru? Diez vai…

 6. Emblēma jau vien par kaut ko liecina!Ja jau tas Ludītis tā mainījies,tad kāpēc savus labos darbus nedara Jaunsardzē?Par kādu audzināšanu tas liecina,ja viņam un viņa domubiedriem nepatīk Jaunsardze.Igor.nevajag pūst pīlītes!Jautājums Kozlovska kungam:vai mūsu valstī ir atļauts dibināt pusmilitāras vai militāras organizācijas,kā vēsta kluba nosaukums?

 7. … Vel viens klatnacis faktors un vel jautajumi par V izvirzita IeM Kozlovska atbilstibu IeM ministra amatam …!!

  • Kozlovskis… Atbilstīa amatam… Jūs tiešām domājat, ka ministram ir jāatkāpjās no amata uz kaut kādu žurnālistu subjektīvā un skaidri redzams ka pasūtītā viedokļa pamtā? Liekat ministram mieru. Viņam arī bez šiem murgiem noteikti ir ar ko nodarboties. Savā laikā piedāvāju vienam savam draugam no Vācijas investēt naudu Latvijā vienā perspektīvajā rpojektā. Atteicās. Ziniet ko atbildēja? Citēju: Jūsu valsts ir kā sieviete stāvoklī, kura var dzemdēt katrus 9.mēnešus. Bet visi procesi ir politizēti. Sieviete stāvoklī, un tas nav nevienam noslēpums, ir ļoti kaprīza un neparedzama. Ceru, ka domu gaitu sapratāt?! Paldies dievam šobrīd situācija ar to kaprīzo sievieti stāvoklī daudz maz uzlabojās. Dzemdē viņa retāk. Jūs vēlaties lai tie laiki atgriežas? Es nē. Kā jau minēju vinā no komentāriem, laipni lūdzam apmeklēt šo bērnu nodarbības lai varētu izveidoties katra savs personīgais viedoklis. Tad tas būs objektīvs, neviss no baumām vai uz kāda rakstīta stāsta pamata izveidots viedoklis. Pagaidām neviens vēl nav pieteicies. Būsiet pirmais. Ja Jūs vai kāds cits izmantoseit šo iespēju, esmu pārliecināts, ka gan Jums, gan ministram nebūs jāuztraucās. Jums un man par Latvijas drošību, bet ministram tai skaitā par savu krēslu.

 8. Labdien, dārgie lasītāji un rakstītāji! Esmu tā nelabā “Atbalsta centra bērniem un jauniešiem ar ierobežotām iespējām “Smaids”” valdes priekšsēdētājs, kura telpās notiek Eduarda nodarbības. Izlasīju gan pašu rakstu, gan arī komentārus. Man vienkārši trūkst vārdu. Pērn, kad Eduards Ludzītis vērsās pie mums ar lūgumu ļaut viņam organizēt un vadīt nodarbības mūsu centrā, pirms pieņemt lēmumu, es iepazinos ar minētā kluba, ar draudošo nosaukumu Specnaz, mērķiem un politiku. Apmeklēju nodarbības, kuras notika svaigajā gaisā un aprunājos ar Eduarda audzēkņiem. To neizdarīja Latvijas avīzes žurnālisti, kuri ieradās uz interviju ar Eduardu mūsu bērnu mācību centrā. Kā arī citi pret Eduardu nelabvēlīgi noskaņotie personāži, kuru viedokļus es pa laikam dzirdu un lasu. Atšķirībā no citiem sapratu, kā mērķi ir svarīgāki par nosaukumu. Aicinot šos žurnālistus savās telpās biju iedomājies, ka viņi vēlēsies apskatīties ar ko nodarbojās šī BANDA, kā minēja viens no komentāru rakstītājiem, kā risinās nodarbības, aprunāsies ar Eduarda audzēkņiem un viņu vecākiem lai objektīvi atspoguļot esošo situāciju. Tomēr laikam esmu naivs un pārāk ticu, ka bērnus nedrīkst izmantot savu politisko vai kādu citu mērķu sasniegšanai. Uz manu piedāvājumu izmantot šo iespēju žurnālisti atbildēja, ka viņus tas neinteresē un ir ieradušies tikai pie Eduarda Ludzīša. Un pēc šāda gājiena jūs ticat, ka sniegtā informācija tiks pasniegta objektīvi? Es nē. Uzreiz sapratu, ka tā nebūs intervija, bet policijas terminoloģijā sakot, pratināšana. Lielākā tiesa rakstītā teksta izrauta no konteksta…. “Specnaz” ideoloģiskais virziens ir miglains… uz tikšanos ir ieradies treniņtērpā, iespējams, lai pastiprinātu iespaidu… Kāpēc nav nekas uzraksts par to, ka Eduarda audzēkņi patrulē Imantā, kur seko kārtībai un meklē varmāku, kurš izvaroja četras meitenes? Ka bērni, kuri apmeklē nodarbības, piedalās sabiedriskajos darbos? Ka tie, kuri smēķēja vairs to nedara? Ka Eduards bez maksas brīvajā no darba laika lasa lekcijas skolniekiem par drošības pasākumiem un sniedz praktiskos padomus kā ir jārīkojas sarežģītajās situācijās, tērējot savu laiku lai izglītot JŪSU bērnus un t.t.? Un tagad uzdosim sev jautājumu. Kas tiek darīts valstī priekš tādiem bērniem ar kuriem netiek galā ne ģimene ne skola? Vai ir tādas iestādes, kuras nodarbojas ar bērnu noziegumu profilaksi? Eduardam un man tās rūp. Šogad kopā ar viņu esam piedalījušies RĪGA DIMD Rīgas pilsētas Pašvaldības ikgadēji organizētajā forumā. Parakstījām memorandu par sadarbību un piedalījāmies darba grupā DROŠA RĪGA. Cerējam iegūt informāciju, mainīties viedokļiem un pieredze, saņemt vērtīgus no atbildīgām šajā jautājumā personām. Diemžēl arī tur neesam saņēmuši atbildes uz saviem jautājumiem. Policijas pārstāvis, kurš uzstājās ar runu darba grupas dalībnieku priekšā, iepazīstināja visus ar statistiku un pastāstīja par policijas pienākumiem. Informēja, ka ierašanās nozieguma vietā laikā ziņā samazinājās no 30 minūtēm līdz 15. Tās ir labi, bet jau ir sekas ne viss cēloņu novēršanas un profilakses rezultāts. Var ilgi runāt par nelabvēlīgo ekonomisko situāciju valstī, laika trūkumu, ģimenes problēmām un citu. Tie arī ir cēloņi, kuri ietekmē radušos situāciju. Daži nolaiž rokas un nespēj aprūpēt un pasargāt no nelaimes pat savus bērnus. Tieši pretēji. Ir nereti gadījumi, kad minēto problēmu rezultātā, vecāki izturas pret saviem bērniem ar fiziskās vai emocionālās vardarbības pazīmēm. Bērns jūtās nesaprasts ģimenē. Kā rezultātā tiek pagalmā vai uz ielas. Iesaistās kompānijās, kur jūtās saprasts un atbalstīts. Tālāk var nestāstīt. Lielākā tiesa cilvēku ir vienaldzīgi pret to, kamēr tas neskar viņa paša bērnus. Kā piemēru minēšu nesen notikušo sabiedriskajā transportā notikumu, kad pieaugušais vīrietis vilka āra no autobusa meiteni. Visi klātesošie mierīgi un bez emocijām vēroja un klusēja. Izņemot veco tantuku, kura attapās un sadeva varmākam ar somu pa muguru. Es varu ar pilnīgu pārliecību apgalvot, ka ne Eduards, ne viņa audzēkņi nestāvētu malā šādā situācijā, jo nodarbībās kuras apmeklē šie bērni un paši galvenie kluba principi ir aizstāvēt vājākos.
  Nobeigumā es velētos ieteikt visiem rakstītajiem, kuriem liekas, ka minētā bērnu BANDA ir bīstama sabiedrībai, apmeklēt Eduarda Ludzīša nodarbības pie mums vai kopa ar bērniem piedalīties kāda no organizētiem pārgājieniem. Pasēdēt pie ugunskura, aprunāties ar bērniem un viņu vecākiem. Tikai tad jūsu stāstu var uzskatīt par objektīvu. Un pēdējais. Par Eduarda Ludzīša sodāmību. Es par to nezināju, bet pagājusi jau 9 gadi no tā laika. Vai tiešam nevar noticēt, ka cilvēks mainās un gatavs nest sabiedrībai labumu?
  Ja kādam rodas šaubas un būs vēlēšanās objektīvi novērtēt Eduarda Ludzīša darbu, varam organizēt pie mums tikšanos ar bērniem, viņu vecākiem un skolas, kurās mācās šie bērni, pasniedzējiem. Mums nav ko slēpt un mēs esam atvērti sarunai.
  Ar cieņu, Igors Renigers.

  • Tikai viens jautājums.
   Ja šajās nodarbībās tiek runāts par Latvijas vēsturi, tad kāpēc vadītājs saka, ka netiek skarts jautājums par II pasaules karu?
   Tieši šis ir tas jautājums, kas šķir krievus no latviešiem. Tieši šis ir tas vissāpīgākais jautājums, bez kura izpratnes nekad neizdosies vienot Latvijas sabiedrību.
   Varbūt beidzot vajadzētu to jautājumu izrunāt un atrisināt? Kāpēc par to nerunāt ar bērniem? Pieļauju, ka viņi saprastu labāk par viņu vecākiem, kuri auguši padomju garā. Jaunieši taču tagad ir pietiekami saprātīgi lai visu saprastu.
   Paldies!

   • Mirdzai. Viss ir pareizi ko Jūs rakstat. Bet kāpēc kā tik stāsts par vēsturi visi iedomājās,ka runa iet vienīgi un tikai par PSRS? Vēsture neaprobežojās ar otro pasaules karu, okupāciju un Latvijas neatkarību. Cik es esmu dzirdējis, kad apmeklēju šīs nodarbības, Eduards stāsta gan par likumiem, kuru pamatā ir romiešu tiesības, par ieroču vēsturi, par Latvijas teritorijā notikušām cīņām gadsimtu garumā un t.t.. Redziet cik viegli ir nelabvēļigi noskaņot lasītājus pasniedzot tiem informāciju tādā veidā?

  • 100% ka tu esi trollis. Neviens landlords negivo a faku par īrnieku ideoloģijām. Ja jau biedrība nebūtu pretvalstiska, to nesauktu ienaidnieka vārdā. Kā būtu, ja uz uztaisītu bērnu pulciņu ar nosaikumu Reihstāga bērni. Un izliktos, ka mācu taisīt māla podiņus.

   Uz drošības policijas kambarīti to E. Ludzīti un sist līdz parādās pareizās atbildes: kas sponsorē un pēc tam izgriezt ar visām ģimenēm līdzdalībniekus.

 9. Nedodiet ierochus aizdomiigiem elementiem! Kas grib aizsargaat Latviju, lai pievienojas latvieshiem. Kaa Rastorgujevs.

 10. J-A-U-N-S-A-R-D-Z-Ē darbojas Latvijā dzīvojošo DAUDZU tautību bērni – krievi, ukraiņi, baltkrievi, poļi, lietuvieši, igauņi un latvieši!
  Visi BRĪNIŠĶĪGI runā (saprot!) …Valsts valodu – LATVIEŠU valodu!
  Kā nekā dzīvojam …LATVIJĀ!
  Rodas pamatots jautājums: Vai šajā bērnu “Specnazā” pieņem tikai TĪR-ŠĶIRNES …KRIEVUS ??? jo mācību valoda ir …KRIEVU!
  Ja jā,
  tad kāpēc “Specnaz” tiek SALĪDZINĀTS ar …JAUNSARDZI???
  Jaunsardzē NODOD ZVĒRESTU par uzticību/ kalpošanu …LATVIJAI!
  KAM gatavi kapot KRIEVU “Specnaza” …bērni???

 11. Ну надо же, и здесь засада. Да назывался бы клуб как-нибудь по другому, ну там гитлерюгенд такой то в честь дзинтарса, и всё было бы нормально, все молчали бы в тряпочку. А тут рускоязычные детишки не водку пьют да наркотики по подворотням нюхают, а чем то спортивным занимаются – какой непорядок, надо срочно запретить.
  Когда у вас в детский сад вояки в нацисткой форме и с оружием приходят, занимаются , так сказать, патриотическим воспитанием, то это нормально и даже поощряется.
  А здесь, и руководитель неправильный, не те друзья у него в фейсбуке, и дети не правильные, не танцуют и не поют, не туда смотрят и не то думают. Ну всё не так, подозрительно страшно, надо запретить немедленно. Самим не смешно от этого?

  • Grafist — krievnacist ! Atkal atvēri savu smirdīgo žaunu ? Kad tu vienreiz aizrīsies ar savu krievnacista žulti ?

   • Во как зацепило то. Да ты сам такой и от такого же слышу! Ядом своим не хаблебнись!

 12. Lasot jūsu aprobežotos komentārus paliek pretīgi!
  Ja nezini kas tie ir par cilvēkiem un kā viņus audzina un trenē un kas notiek nodarbībās, tad painteresējies nevis lasi aprobežotu žurnālistu rakstus.

 13. ļoti pateicīgs materiāls lai izveidotu to ko vajag un ar valsts patriotismu visticamāk te nav nekāda sakara,

 14. jau pēc izskata redzams, kas tie par ”jaunsargiem” . Paklau, ko darat DP? vai šitie Latvijas apdraudējuma specnazi ir pieļaujami?

 15. Tā ,,specnazā,, pamazām tiek gatavoti nākošie ,,istrebiķeļi,,.Kad Aijo Beness atgriezīsies no kara Doņeckā varēs ieņemt ,,specnazā,, politruka amatu.Mēs esam demokrātiska valsts un pašlaik ,dziedam ,dancojam,praidojam un tikumība ,kā apgalvo rinkēvičs nav savienojama demokrātiskas valsts būtību.

  • … Seit nav runa par Rinkevicam traucejoso TIKUMIBU, bet gan :

   pirmkart, nacionvlaalas valsts intereses pienemtiem likumiem par tiesibam darboties ar nepieaugusiem jauniesiem un iespaidot tos preteji Satversme noteiktam kriterijpilsoniem sts am but par pilsoni …

   … otrkart, par kadas Rigas pasvaldibas izsniegtam atlaujam kriminalsoditam personam macit jauniesus/bernus … bez vajadzigas parbaudes par kriminallikumos noteiktiem aizliegumiem attiecigo personu kvalifikacijai … !

   … treskart, nemaz nerunajot par seit minetas personas saistibam ar prevalstiskiem elementiem un izteikto lojalitati svesai varai kura ir naidiga Bezabrenei …

   … Tad jajauta: ko dara DP, un par ko ir atbildigs attiecigais ministrs, kurs jau vienreiz tika NA redzes loka … !!!!

 16. Kāpēc LV represīvās iestādes bieži vien ir dažus soļus atpalikušas no sabiedrības vai masu informācijas līdzekļiem? Uzskatāmākais piemērs ir nelegālā alkohola tirdzniecība, par šo vispār nav ko teikt. ”Vietmeža” kunga iestādei “pē”!

  • Tāpēc ka tās vada ne jau Latvijai lojāli spēki.Tie paši specnaza vīri vien ir un tāpēc mēs nekad netiksim vaļā no noziedzības.

 17. Lai atsūta kādu amerikāņu instruktoru, ja savējie slikti.

 18. nepārsteidz, ka Rīgas domes atļāva. Uz foto izskatās pēc mazgadīgiem noziedzniekiem. Banda.

  • Nākošie, Aijo kuri šaus uz latviešiem! Pats nosaukums ir krievisks un krimināls. Kādēļ neaizliedz! Ja grib būt par Latvisku Valsi un aizsargāt to, tad lai stājasjaunsargos, zemessargos vai skautos, bet šī ir okupantu trešās frontes sagatavošana.

 19. DP zināja, ka šo klubu vada kriminālnoziedznieks. Vai DP piesedz šādus antilatviskus klubus? Un kāpēc DP pieļauj, ka noziedznieks darbojas ar bērniem?
  Uzskatu, ka DP ir līdzvainīgi un DP vadību būtu jāsauc pie atbildības.

 20. Ko dara DP?Varbūt arī tur darbojas specnaza fani?Lūdzu informēt tautu par DP kadru saistību ar okupācijas perioda sevišķi aktīvu personu darbību represīvajos un ideoloģiskajos orgānos.Cerāms ka DP šādu kadru nav.

Draugiem Facebook Twitter Google+