AFP/LETA

“Spurs” nonāk soļa attālumā no NBA čempionu titula 0

Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) finālsērijas piektajā spēlē trešo uzvaru svētdien izcīnīja Sanantonio “Spurs” basketbolisti, nonākot vienas uzvaras attālumā no līgas čempionu titula. Sērijas piektajā spēlē “Spurs” savā laukumā izdevās pārspēt pašreizējo līgas čempionvienību Maiami “Heat” ar rezultātu 114:104 (32:19, 29:33, 26:23, 27:29), sērijā līdz četrām uzvarām nonākot vadībā ar 3-2.

Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 178
Neizmet, turpini izmantot – 10 praktiski pielietojumi ikdienā tavam vecajam viedtālrunim 7
“Krievi mūs burtiski aprīs!” Ukraiņu komandieris skaidro iespējamās kara pauzes briesmas 139

Spēles rezultātu atklāja “Spurs” komandas argentīnietis Manu Džinobili, panākot 2:0 savas komandas labā. Zīmīgi, ka mača gaitā mājinieki ne reizi neatdeva vadības grožus “Heat” rokās. Pirmā puslaika ievadā aizritēja līdzīga cīņa, kura astotajā minūtē Maiami zvaigzne Lebrons Džeimss ar precīzu trīspunktnieku panāca izlīdzinājumu (17:17). Taču tie turpmākajās minūtēs bija “Heat” vienīgie punkti, jo “Spurs” veica izrāvienu, nedaudz vairāk kā minūti līdz pirmās ceturtdaļas beigām panākot 29:17. Savukārt otrajā ceturtdaļā Maiami pamanījās pāris reizes nonākt iedzinējos pat ar 16 punktu starpību, taču spēja rezultāta starpību sadeldēt un puslaika pārtraukumā doties ar deviņu punktu deficītu – 52:61.

Trešās ceturtdaļas ievadā pašreizējie NBA čempioni pakaļdzīšanos turpināja un pēc Džeimsa precīzā soda metiena atradās viena punkta atstatumā (60:61), taču jau nākamajās minūtēs “Spurs” guva septiņus punktus pēc kārtas. Tomēr viesi nepadevās un vairāk kā trīs minūtes līdz ceturtdaļas beigām atkal panāca viena punkta deficītu (74:75), bet tad kārtējo reizi ar izrāvienu atbildēja Sanantonio, trešo ceturksni beidzot sev par labu ar 87:75. “Spurs” neapstājās un noslēdzošās spēles daļas trešajā minūtē pēc veterāna Tima Dankana precīzā metiena panāca 94:75, bet “Heat” atlikušajā laikā neizdevās pietuvoties tuvāk par astoņiem punktiem, līdz ar to ciešot likumsakarīgu zaudējumu.

Lielisku maču “Spurs” rindās aizvadīja Džinobili, kurš guva 24 punktus un veica desmit rezultatīvas piespēles, savukārt Pārkers iemeta 26 punktus. Jaunu NBA finālsēriju rekordu tālmetienos uzstādīja Denijs Grīns, kurš piecu spēļu laikā iemetis jau 25 trīspunktniekus, bet šajā mačā realizēja sešus no desmit un kopumā guva 24 punktus.

“Heat” rindās ar 25 punktiem izcēlās Džeimss un Dveins Veids, kuriem attiecīgi arī astoņas un desmit rezultatīvas piespēles. Tikmēr 21 punkts Reja Alena kontā.

Sērijas sestā spēle norisināsies otrdien Maiami.

Kā ziņots, pusfināla sērijās “Heat” komanda septiņās spēlēs uzvarēja Indiānas “Pacers” vienību, bet Spurs četros mačos bija pārāki pār Memfisas “Grizzlies” basketbolistiem. Sanantonio komandas pārliecinošais sniegums pusfinālā deva tās basketbolistiem iespēju deviņas dienas atpūsties pirms uzsākt cīņu finālā.

“Heat” komanda NBA čempionu titulu izcīnījusi 2006. un 2012.gadā, bet “Spurs” kluba kontā ir tituli 1999., 2003., 2005. un 2007.gadā.