Mobilā versija
Brīdinājums +5.8°C
Vilnis, Raimonds, Laine
Sestdiena, 29. aprīlis, 2017
26. septembris, 2014
Drukāt

“Stāsts par zaldātu” mūsdienu skaņās

Foto: LETAFoto: LETA

Diriģents Normunds Šnē.

9. oktobrī plkst. 19 Ventspils Kultūras centrā aicinām uz Igora Stravinska “Stāsts par zaldātu” mūslaiku versiju “Sinfonietta Rīga” solistu, diriģenta Normunda Šnē un aktiera Edgara Samīša priekšnesumā, liecina informācija Venstpils pilsētas portālā.

Saglabājot oriģinālo skaņurakstu, kamerizrāde “Stravinskis. Stāsts par zaldātu” radīta sadarbībā ar režisoru Kārli Krūmiņu un dramaturgu Ivo Briedi, aicinot skatītāju apcerēt kara un miera tēmu mūsdienās, palūkoties uz politiskajām spēlēm un vēstures mācībstundām.

“Sinfonietta Rīga” mākslinieciskais vadītājs Normunds Šnē: “Stravinskis “Stāstā par zaldātu” neapšaubāmi sasniedz apogeju savās elegantajās, drosmīgajās un virtuozajās rotaļās ar ritmu, tā struktūrām un laika organizāciju kā teju vai galveno mūzikas izteiksmes līdzekli. Komponista krāsainā partitūra mazam ansamblim neapšaubāmi sekmējusi “Stāsta par zaldātu” kā dramatiska darba izdzīvošanu līdz pat mūsu dienām. Uzdrošinos apgalvot, ka tieši mūzika padarīja šo stāstu par aizvien slavenu un hrestomātisku ikonu”.

Šodienas karavīra stāstu izdzīvos “Sinfonietta Rīga” solisti Līva Plociņa (vijole), Guntis Kuzma (klarnete), Jānis Semjonovs (fagots), Jānis Stafeckis (kontrabass), Jānis Porietis (trompete), Artūrs Bērziņš (trombons) un Mikus Bāliņš (sitaminstrumenti), kā arī diriģents Normunds Šnē un Jaunā Rīgas teātra aktieris Edgars Samītis.

Kārlis Krūmiņš un Normunds Šnē vairāk par izrādi stāsta ŠEIT.

Pievienot komentāru

Romana Sutas jubilejas izstādes atklāj ar teatralizētu procesijuGodinot izcilo latviešu mākslinieku Romanu Sutu viņa 121. dzimšanas dienā, piektdienas, 28. aprīļa vakarā Latvijas Nacionālais mākslas muzejs ar vērienu atklāja projektu "Romans Suta – 120. Universālā mākslas formula", kas norisinās divos muzeja departamentos – LNMM galvenajā ēkā un Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā.
Draugiem Facebook Twitter Google+