×
Mobilā versija
+10.5°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
12. jūnijs, 2012
Drukāt

Stradiņa slimnīcas vadītāja: Pašreizējais finansējums ir pietiekams

Foto - LETAFoto - LETA

Pašreizējais finansējums Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcai ir pietiekams, steidzami jārisina jautājums par vairākus gadus veidojušos parādu vairāku miljonu latu apmērā, – šorīt LNT raidījumā “900 sekundes” sacīja slimnīcas valdes priekšsēdētāja Rūta Valtere.

“Ja nebūtu šo parādu, ar pašreizējo budžetu slimnīca varētu strādāt,” sacīja Valtere, piebilstot, ka parāds nekādā veidā neietekmē pakalpojumu sniegšanu pacientiem, – palīdzība tiek sniegta gan neatliekamajiem, gan plānveida pacientiem.

Aptuvenā Stradiņa slimnīcas parādu summa ir 17 miljoni latu, galvenie kreditori ir zāļu kompānijas, taču tās pašlaik soda procentus nepiemēro un neplānojot arī vērsties tiesā ar slimnīcas maksātnespējas pieteikumu, skaidroja Valtere.

Jau iepriekš, stājoties amatā, Valtere sacīja, ka slimnīcas jaunās valdes svarīgākais uzdevums ir sabalansēt slimnīcas budžetu, kā arī finanšu situāciju kopumā.

Pašlaik Veselības ministrijā jau ir iesniegts plāns ar pasākumiem Stradiņa slimnīcas budžeta sabalansēšanai, kā vienu no plāna punktiem Valtere minēja algu sistēmas izveidi slimnīcā, lai tās būtu atbilstošas visiem viena līmeņa speciālistiem. “Pašlaik tās atšķiras pat vairākas reizes,” stāstīja Valtere un piebilda, ka algu samazināšana neesot plānota.

Jau ziņots, ka līdz ar Valteri slimnīcas valdē iecelti divi jauni valdes locekļi – reanimatoloģe Eva Strīķe un Rīgas Stradiņa universitātes prodekāns un Austrumu slimnīcas Iekšķīgo slimību klīnikas vadītājs Guntis Bahs.

Jaunā valde darbu sāka 1.maijā, un tās pilnvaru termiņš ir trīs gadi. Savukārt iepriekšējā valdes priekšsēdētāja Modra Dzenīša un valdes locekļa Raimonda Briča pilnvaras netika pagarinātas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+