×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
3. februāris, 2012
Drukāt

Straujuma: Latvija vēlas panākt 80% no vidējā ES tiešmaksājumu apmēra

straujuma_laiimdota2

Latvija vēlas panākt 80% no vidējā Eiropas savienības (ES) tiešmaksājumu apmēra zemniekiem, – intervijā LNT raidījumā “900 sekundes” sacīja zemkopības ministre Laimdota Straujuma. Pašlaik Latvijas zemnieki saņem 54% no vidējā.

Pašlaik zemnieki tiešmaksājumos saņem 144 eiro par hektāru, bet mēs vēlamies panākt, lai tie būtu 214 eiro par hektāru, uzsvēra ministre un piebilda, “ka tas būtu reāli sasniedzams.

Uz jautājumu, kāda būs Zemkopības ministrijas (ZM) rīcība, ja šo plānu neizdosies sasniegt, Straujuma sacīja, ka tādu variantu pat nepieļaujot. “Negribu domāt, ka varētu nesasniegt šos 80% no vidējā,” uzsvēra ministre. Viņa sacīja, ka Eiropas valstu ministri kopumā saprotot situāciju Baltijas valstīs.

Jau ziņots, ka tiešmaksājumu izlīdzināšana ir viena no lauksaimnieku prioritātēm nākamajā plānošanas periodā, liecina ZM veiktās interneta aptaujas rezultāti.

ZM decembrī aicināja piedalīties aptaujā par lauku attīstības turpmāko nākotni, lai apzinātu viedokļus par prioritātēm un atbalsta pasākumiem, kas būtu aktuāli nākamajam plānošanas periodam 2014.-2020.gadam.

Anketās uzsvērts, ka Latvijas lauksaimniekiem ir zemi Eiropas Savienības (ES) tiešmaksājumi, kas neveicina godīgu konkurētspēju ar citu ES dalībvalstu lauksaimniekiem. Maksājumiem bieži ir sociālā funkcija, kas neveicina ražošanas attīstību, infrastruktūras pieejamība, norādīts anketās. Tāpat izteikta vēlme vairāk attīstīt kooperāciju un materiāli stimulēt uzņēmējdarbības aktivitāti.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+