×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.2°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
25. decembris, 2013
Drukāt

Straujuma saņēmusi piedāvājumu uzņemties premjera pienākumus (9)

LETALETA

Zemkopības ministre Laimdota Straujuma ir uzrunāta kā iespējamā Ministru prezidenta amata kandidāte, aģentūrai LETA apstiprināja Straujuma.

Viņa atzina, ka šāda saruna esot bijusi, bet tas esot vienīgais, ko viņa pašlaik atklāšot, tādējādi sīkāk nekomentējot, kas šādu piedāvājumu izteicis.

“Ir svētku laiks, un pašlaik esot pāragri šo informāciju publiski komentēt,” piebilda Straujuma.

Lai arī prezidents Andris Bērziņš bija izteicis cerību, ka premjera amata kandidātu būtu labi nosaukt pirms Ziemassvētkiem, tomēr, tas nav noticis, jo Valsts prezidenta birojā nav informācijas, ka kāda no partijām būtu gatava nākt klajā ar savu kandidātu, kuram būtu nodrošināts Saeimas vairākuma atbalsts.

Līdzšinējais premjerministrs Dombrovskis 27.novembrī paziņoja par atkāpšanos no amata, uzņemoties atbildību par traģēdiju Zolitūdē, kurā, iebrūkot lielveikala “Maxima” jumtam, gāja bojā 54 cilvēki.

Pēc demisijas ir notikušas vairākas politisko konsultāciju kārtas, “Vienotība” divas reizes ir piedāvājusi premjera amata kandidātus, taču abas reizes Bērziņš tos noraidījis. Bērziņš ir paziņojis, ka no partijām vienošanos par kādu kandidātu gaidīs līdz 7.janvārim, bet, ja vienošanās nebūs sasniegta, pēc tam piedāvās savu kandidātu premjera amatam, kas, pēc Saeimas priekšsēdētājas Solvitas Āboltiņas teiktā, esot Latvijas pastāvīgais pārstāvis NATO Māris Riekstiņš.

Tikmēr politikas kuluāros vakantā premjera amata kontekstā tiek locīta vēl virkne dažādu cilvēku vārdu – Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšsēdētājs Jānis Reirs, ĀM valsts sekretārs Andrejs Pildegovičs, bijušais Latvijas vēstnieks Japānā Pēteris Vaivars, kurš oficiāli konsultējies ar “Vienotību”, taču īstu atbalstu nav saņēmis.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. Valsti un nozares ir jāvada tautsaimniekiem, nevis fiziķiem, grāmatvežiem, jā,jā, pat ne ekonomistiem
  un citiem partiju ielikteņiem. Tautsaimnieku no parasta specialista atšķir spēja analītiski domāt un problēmas risināt to savstarpējā sakarībā un atkarībā, paredzot izdevīgāko risinājumu vispirms jau valsts kopējo interešu vārdā, nevis tikai “vārīties savā sulā” kādā nozarē. Mūsu ministri bieži vien netiek galā ar savu šauro nozari. Tipisks piemērs tam ir Straujumas virzīšana premjera amatam, kurai diemžēl nav šīs tautsaimnieciskās domāšanas un analītiskās pieejas, bet V vajag kārtējo amata kandidātu un viņa tiek virzīta. Kas notiks pēc tam, tas vairs nevienu neinteresē. Kāpēc Saeima nav izstrādājusi striktus noteikumus MP un ministru atlasei, bet atlasi atstājusi tikai partiju ziņā? Tā tomēr liela bezatbildība pret valsti.

 2. Tautas vērtējums šai kundzītei Atbildēt

  ha ha1. dec. 22:33
  +38

  ai es tak neatceros kādus papīreļus tur parakstu, pie vienas vietas cik miljonu galvojums, cik miljonu prasība tiesā, galvenais, ka algas dienā pāris štukas makā ieripo, par pārējo nospļauties, lūk tādi mums augstas klases vadības menedžeri valsti stūrē

 3. De facto, 1.12.2013. KĀDS KAUNS PAR PĒRKAMO STRAUJUMU!!!!! Atbildēt

  Ekonomikas ministrija aprīlī saņēma Kargina un Krasovicka iesniegumu mierizlīgumam. Ministrija atbildes vēstulē norādīja, ka valsts kompetencē nav lemt par tiesvedības izbeigšanu, jo prasītāji ir akciju sabiedrība «Reverta» un Privatizācijas aģentūra. Šāda atbilde abus eksbaņķierus nav apmierinājusi un viņi rakstījuši premjeram, sūdzoties, ka priekšlikums nav izskatīts pēc būtības. Tomēr ministrija atkārtoti atbildējusi, ka ne valsts kompetencē lemt par uzsākto tiesvedību izbeigšanu.
  Tādēļ gluži vai kā pārsteigums nākusi ziņa, ka šovasar Ministru prezidenta prombūtnes laikā zemkopības ministre Laimdota Straujuma izdevusi rezolūciju atkārtoti vērtēt Kargina un Krasovicka mierizlīguma priekšlikumus, rodot visām pusēm pieņemamus risinājumus.
  «Es neatceros, ko tur esmu parakstījusi, tā taču bija tehniska rezolūcija,» saka Straujuma.
  Izbrīnīts par šādu rezolūcijas tapšanu ir ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts. Vēl jo vairāk tādēļ, ka septembra beigās Kargins un Krasovickis vēstulē ministrijai raksta, ka saņēmuši Straujumas vēstuli, kurā norādīts, ka mierizlīguma noslēgšana radot visām pusēm pieņemamus risinājumus, ātrāk viestu tiesisko skaidrību, kā arī dotu būtisku finansiālu ietaupījumu tiesāšanās izdevumu mazināšanā.
  «Valsts šo jautājumu nerisina. Man rezolūcija maigi sakot ir neizprotama,» saka Pavļuts (RP).
  Ekonomikas ministrija par Straujumas sniegto atbildi Karginam un Krasovickim neesot bijusi informēta un par šādu vēstuli uzzinājusi tikai nesen.

 4. vai tiešām valstī nevar atrast cilvēku, kas kaut ko arī var izdarīt! Pat godīgus tiešmaksājumus no ES nespēja panākt! Bet ko viņa ir izdarījusi? Neko! Tikai visu laiku asaraini žēlojas, ka neko nevr panākt. Laiks doties pensijā zemnieks 2013-12-25 22:07:28 !Atbrauciet pie mums uz laukiem,paskatieties,kā viss notiek,kādi ceļi un infrostruktūra,un kas reāli tiek darīts lauku attīstībai!Straujuma,tā ir katastrofa,ministra prezidenta kandidatūrai!Laikam jau varas partijām ir vienalga,ar kādu puļķi aizbāzt caurumu,ka tik pašiem labi….

  • Anonīmam zemnieciņam Atbildēt

   Tu esi pievaimanājis pilnus visus portālus. Nu te arī esi paspējis ieraudāt. Kooperējies ar citiem sava pagasta zemniekiem, mudini pagastveci, aicini talkā Lauku attīstības dienesta ļaudis, taisiet projektus neskaitāmiem fondiem, kas ir zemnieku rīcībā, un iekārtojiet ceļus! Tik daudz fondu naudas kā zemniekiem nav nevienas profesijas pārstāvjiem. Bet zemnieki, izrādās – lielākie vaimanātāji. Kauns!

 5. Ir jāmeklē cilvēks ar lielu varaskāri un ambīcijām. Normāls un gudrs cilvēks jau tajā amata nelīdīs, jo
  žurnālisti viņu nepārtraukti zākās un lamās. Es domāju, ka šis amats ir jāpiedāvā kādam no žurnālistiem, citādi pie mums tikai fiziķi un grāmatveži vien vada valsti. V laikam sāk aptrūkties kandidātu, ka Straujumai piedāvā šo amatu. No praktiskās lauku dzīves viņai visai maza sajēga, tā ka liela nelaime jau nebūs ,ja viņa pametīs šo nozari. Varbūt laukiem gadīsies kāds sakarīgāks ministrs, piemēram, Cimermanis no konsultāciju dienesta.

  • Aizmirsi pateikt, ka ne tikai žurnālisti bruks virsū, bet arī anonīmi komentētāji, tādi kā tu. Mēs komentējot esam ieraduši apliet citus ar melnāko zampu. Lamājamies rupjākiem vārdiem, gānāmies, liekas, ka visu savu žulti izgāzīsim uz citu. Tikai paši uz sevi nevēlamies paskatīties no malas. Lai Straujumai veicas! Kārtīga sieviete un kārtīga profesionāle.

 6. Laimdota, vai būs jauns kulaKu nodoklis, ja KĻŪSI PAR PREMJERU? ĀRĀ LTVIEŠUS NO ZEMES, LAI PĀRDOD ZEMI KRIEVIEM, JO lATVIJAS ZEMNIEKI IR SKOPI UN MAKSĀT NEGRIB, ALKAŠI KĀ JAU VISI.

  pACEĻ ZEMES NODOKLI UN VISI B’;EGS NO LAUKIEM, NETURĒS ZEMI VAI NEMAKSĀS NODOKLI UN VARĒSI ATŅEMT ZEMI PAR VELTI. kĀ sTAĻINS MĀCĪJA CĪNĪTIES AR kulakiem. sIB\IRIJAS NAV, TAD VIENĪGAIS – NODOKĻUS AUGĀS UN …

  TU, MAN LAIME, lAIMDOTA.

  • Portālos drīz ieviesīs nodokli par stulbiem komentāriem. Kurš bezsakarīgi muld, to uzreiz jūt portāla saimnieki, datoriķi, un – plaukš – nodoklis virsū pēc IT adresēm.

Draugiem Facebook Twitter Google+