×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
13. novembris, 2013
Drukāt

Egils Līcītis: Streipa rūgtais (46)

Foto - LETAFoto - LETA

Vecais televīzijas lūsis Kārlis Streips vairs nedz labi redz, nedz augstu lec. Šķiet, to pamanījusi arī Zaķusalas administrācija, jo ne velti atdzemdinātais “Skats no malas” ievietots bērnu programmu laikā. Pat LTV ģenerāldirektors Beltes kungs aplinkiem izteicies, ka būs gan kļūdījies, Kārļa mazās rociņās otrreiz iespiezdams lielo mikrofonu – esot sūdzības, zems reitings. Visu cieņu populārām pārraidēm, ko negrauž laikazobs, kas piedzīvo saules mūžu televīzijā un gadu garumā kļūst izturētas kā labi saglabāts konjaks, bet, atverot TV ekrānu pirmdienu pēcpusdienā, daudzi skatītāji ir vīlušies par piedāvātā dzeramā saturu – pē, blakšūdens! Streipa rūgtais!

Amerikānis atbrauca kā solīds, uzvedīgs cilvēks ar rietumnieciskām manierēm un no labas ģimenes. Mācīja jaunos žurnālistus visur pielikt objektivitātes collmēru, bet tagad, skatoties viņa ilggadējo lolojumu, vairs nesaproti, ar kādām driģenēm Streips sašpricēts, nezini, vai drīz nesāks riet kā šunelis televīzijā vai blēt kā āzis. Ekrāna sensācija! Šopirmdien pirmoreiz kopš ētera personības atgriešanās sabiedriskajā televīzijā Nacionālā apvienība tikai vienu reizīti nievājoši tika vadītāja pieminēta, kamēr citkārt kā diskusiju (!) raidījums iecerētais “Skats no malas” pilnos auļos dodas pie skatītājiem kā “Aizkakts zviedziens, cik slikta ir Nacionālā apvienība!”. Itin kā citas partijas Latvijas politiskajā peizāžā nebūtu, šie vieni tiek iesmērēti ar ķiplokdaiviņām, lakotiem žurnālistu nadziņiem saskrāpēti līdz asinīm, un paša Streipa antipātiju durstīgais īlens ir pagalam asi izspraucies pļāputašu raidījumā.

Pa lielākai daļai Kārļa “diskusiju” biedri ir slikti par politikā notiekošo informēti cilvēki, kuriem runājamo materiālu aizdevusi vakardienas avīze, tviterblēņās apgremotais, pamīšus ar utenī salasītām ziņām un tiem jaunumiem, ko sadabū okultisma vai kāršu likšanas seansos. Vairāku kolēģu darbavietas ir bilžu vai “Izkrāso Pats” žurnāli, bet citi, cienījamā vecumā atvadījušies no profesionālās darbības, tikai jauneklīgā Kārlēna mudināti, uzvelk iešļūcenes, lai kārtējo reizi dotos uz studiju amizēties viņa pavadā. Pat formas ziņā “Skatā no malas” nav nedz dzirkstošas asprātības, nedz sarunas spraiguma – ko tur gaidīt intelekta un informētības klātbūtni pātaru skaitīšanā un nemitīgā morāles lasīšanā NA nopeļamo un peramo puišeļu baram. Tā vien liekas, ka, piemēram, “NRA” galvenā redaktore Anita Daukšte, kas kā viena no nedaudzām personām notur cunftes kanti, ar šausmām noskatās, kas notiek Latvijas Televīzijā, bet pieklājības pēc tomēr paciemojas bēdu ludziņā pie Streipa. Es ieteiktu TV direkcijai daudz nevilcināties un dot kārtīgu kājas spērienu pa novadējušā “Skata no malas” pēcpusi. Lai atbrīvo zirnekļtīkliem aizvilkto raidlaiku pirmdienās 17.30 un galīgi pieputējušo vietu bērnu jautrām čalām ēterā vai izzinošām noderīgām pārraidēm. Tikai studijas logi pirms tam gan līdz galam jāatver un telpas stipri jāizvēdina.

Pievienot komentāru

Komentāri (46)

 1. Nesaprotu ,kāpēc K.Streipu atkal uzaicināja uz TV skatuves. Nevar neredzēt,ka politiskajos komentāros Streipa galvenais uzsvars tiek likts uz viņa seksuālo orientāciju. Kāda var būt objektivitāte,ka jebkuru politisku jautājumu saista ar konkrētā cilvēka vai partijas uzskatiem par attieksmi pret seksuāl;am minoritātēm. Tas ir nožēlojami , ka TV vadība to neredz.

 2. piekrītu Skaidra un Alises teiktam. Ir patīkami un prieks skatīties un domāt līdzi raidījumam, ko dinamiski vada Kārlis Streips. Nē! Streipa laiks nav beidzies! Viņš vēl vairāk jāatbalsta, lai tie “taisnie” un “godīgie” atjēdzas. Ja Streipa nebūtu mēs patiesību neuzzināsim.

  • Tu laikam dzīvo ar aizsietām acīm, ja jau pirmdienās tavs vienīgais taisnības un patiesības tribūns ir Streips. Noņem klapes no acīm un redzēsi, cik tendenciozu, vienos vārtos mērķētu informāciju izplata tavs protežē.

 3. Var patikt vai nepatikt, bet Streips ir profesionāls žurnālists, patīkami klausīties, kā Mamikins-ļoti patika. Ne jau personīgā dzīve ir jāiztirzā, bet tas, cik klausītājam un skatītājam ir interesanti un vispusīgi.

 4. Precīzs vērtējums !!!
  Ne ko pielikt , ne atņemt !

  • Streips galīgi nojūdzies ar savu nacionālisma apkarošanas māniju. Iztaujājot LR raidījumā A.Cilinski, atļāvās apgalvot, ka nacionālā apvienība pret UA kvotām cīnās tikai tādēļ, ka ir “rusofobi”. Neko nav dzirdējis par tautas satraukumu nekontrolētu mājokļu un zemes izpārdošanas sakarā. Ja citiem saeimas deputātiem tas ir vienaldzīgi, apsveicami, ka vismaz kāds mēģina šo nejēdzību iegrožot. Bet Streipam tas nozīmē “rusofobiju”, kas jāapkaro.

 5. Man ir prieks, ka radio “Krustpunktā” Aidi Tomsonu aizvieto slimibas gadijumā Kārlis Streips! KĀPĒC?
  1) raita, skaidra, tekoša valoda; 2) neatslēdz zvanitājus un saprotoši izsaka savu personigo viedokli, ja kāds to prasa; 3) ir gudrs un savu darbu zinošs žurnalists; 4) Nav vainigs, ka “Skats no malas” ir TĀDĀ LAIKĀ ĒTERĀ!? Par pārējo, ko attiecina uz Kārli sStreipu, mums skatītājiem NAV NEKĀDAS DAĻAS!!! TĀ ir KATRA PAŠA IZVĒLE, jo viņš neinteresējas par mūsu seksuālo orientāciju! GAlvenais ir cilvēka darbs un PRASME, KĀ SAVU DARBU CILVĒKS DARA!? Padomju laikā NEVIENS NO SAVA VIDUS NECENTĀS IZOLĒT CITAS SEKSUALĀS ORIENTĀCIJAS CILVĒKUS! VIŅI GAN NEGĀJA IELĀS UN NEIZRĀDĪJA SEVI KĀ PASAULES ĒRMI, KĀ TO TAGAD DARA NO CITĀM VALSTĪM SABRAUKUŠIE UN PIEDEVĀM KLAIGĀ PAR KAUT KĀDĀM TIESĪBĀM!??? NEZINU, KURŠ VIŅUS TE PĒC DZELZS AIZKARA NOKRIŠANAS PASPĒJA TIK ĪSĀ LAIKĀ DISKRIMINĒT??? No prāta neiziet J.Dombura raidijums “Kas notiek Latvijā?”, kur Freimane VISPĀR NEKLAUSĪJAS NEVIENĀ CITĀ!? Ari tagadēji praida dalībnieki NEVIENU CITU NEDZIRD – atrodas savā trakā pasaulē…

 6. Līcītim laikam niez viena vieta ! Vajadzētu ieskatīties arī Tavā skapī !
  Tu blakus nestāvi Streipam un nekad nestāvēsi !
  Lai Streipam veicas !

  • Līcītis Streipam nekad blakus nestāvēs, nav tā būvēts, jo atšķirībā no Streipa nevēršas pret cilvēkiem, kas iet ar līkumu un neslavē varavīkšņu krāsām piederīgos.

 7. Lasu komentārus un šausminos : vai tiešām Latvijā ir tik daudz homoseksuālistu ,kas jūsmo par Streipu? Viņam ar žurnālistiku ir visai mazs sakars —- galvenais viņam ir cīnīties ar tiem , kuriem homosex riebjas . Tikai tam ir pakārtota Streipa darbība — kas nav ar viņu tas ir pret viņu ! Un Streips cīnās kā zvērs,aizmirstot galveno demokrātijas vērtību — UZSKATU BRĪVĪBU !Ja kāds nedomā tāpat kā Streips,tad tas ir ienaidnieks un tas ir jānicina ! Kā Tu domā Kārli, vai man ir tiesības domāt savādāk nekā Tu to dari ???

 8. Kā es priecātos, ja šitie importa žurnālisti, prezidenti…… atgriestos uz turieni no kurienes te uzradās!

  • Amērikā augušā Streipa demokrātijas izpratne ir visai dīvaina. Demokrātija viņa izpratnē ir mazākuma neierobežotas bezierunu privilēģijas vērsties pret tradicionālo. Tātad visādi nosodāmo, konservatīvo, it kā savu laiku pārdzīvojušo. Tāpēc jau jebkurš nacionāli, nevis moderni kosmopolitiski domājošais jau tāpēc vien ir aizdomīgs, apkarojams. Un to viņš cītīgi dara.

 9. Līcītis, pats to negribēdams, ir izvirzījis stabilu jēdzienu “Streipa rūgtais” – tikpat īpatnēju dzērienu, kā vācu “Jēgermeisters” , vai čehu “Beherovka”. (Un nevis tā veikalu ļerga, kurai katru dienu maina nosaukumu, acīmredzot, lai izvairītos no kāda nodokļa).Streipam ir sava stabila žurnālistikas niša, pietiekoši īpatnēja, zinoša , zolīda, un neviens cits to nevar aizņemt, lai kā arī vaigstītos. Es, bijušais inženieris -tehnologs, esmu gandarīts par Streipa atgriešanos aktīvā ēterā

 10. Raidījums bērnu laikā.Nejauši ieslēgts TV.Bērni sabijās un sāka raudāt, kad ekrānā parādījās viena no Streipa uzaicinātajām personām.Uzminiet-kura?

 11. il grūti latvijā saglabāt ne tikaj cienīgu”” rietumnieciskumu”,bet arī “”cilveciskumu”!mūsu sabedrībā pārkasoja streipa kungu!

 12. Nost ar Streipu un “Skatu no malas”! Nost ar “Sastrēgumstundu”, “1:1”, “100 g kultūras”, “Melu laboratoriju”, “De facto” un “Panorāmu”! Nav tautas smadzenes jāpiebāž ar nevajadzīgu, domāt liekošu informāciju! Vairāk nevainīgas izklaides – “Eņģeļu ielas”, “Šlāgeraptaujas”, “Lauku sētas”! Domāsim par reitingiem! Gāzi grīdā, biedri!

 13. slikts raksts, nievajosha attieksme, ironija nevietaa,speciali izlikti slazdi—Karlis ir izglitots, labs zhurnalists un LV nezinishiem veel ilgi bus jamacas kaa runat. A varbut var atrast kadu jaunu un neprofesionalu “rok- zvaigzni” ka Liepins un ielikt to par operas( lasi- televijas) vaditaju- tad visi runas ka velas tikai naciki un drumie brunie speeki, bet tas neizdosies.

 14. Skatos Skatu no malas. Patīk. Līcītim labi samaksāts, tad jau var liet bez jēgas un saprašanas. NA ir ņergas un sava labuma meklētāji, rīdītāji. Kāpēc visi kluisē par Parādnieku un viņa daudzsievību? Tagad partijā visi dejo viņa pavadā! Tas ir pieņemami? Tipiņš labi iefiltrējies!

  Vienvārdsakot – lieciet mieru Streipam, skatieties paši uz sevi, vecie īgņas!

  • Liec vien mieru Parādniekam. Viņš kā nekā par saviem pēcnācējiem tautas nākotnei parūpējies. Ja Streipam tas nerūp, praties vismaz savu profesionālo līmeni nepadarīt par feļetona objektu.

 15. Ja grib, lai Streipu skatītos, tad gan tās “vecās mēbeles” jānomaina. Noputējušas un laika zoba sagrauztas. Tāpēc arī liekas, ka viss raidījums kā pārvilkts ar zirnekļu tīkliem.

  Par ko Streipam ir zobs uz NA? Jo šopavasar pirms vēlēšanām Vienotība savā ideoloģijā sita pušu NA, kas uz Vienotības fona izskatījās kā rāmi jēri…

  Kāpēc neuzaicināt kādu no NA atbalstošiem žurnālistiem, lai veidotos dialogs? Nebūtu vismaz garlaicīgi. Nemaz nerunāot par DDD meitenēm… Citādi nav konflikts, ir tikai tādi pažēlīgi piebalsotāji. Kārlis ir zaudējis žurnālista asumu?

 16. Coach/luterānis 13. novembris, 2013 14:53″
  Glužii manas domas par varavīksnes krāsām, kas Streipam ir iepatikušās. Tā ir viņa personīgā izvēle un dzīve. Es un droši lielāka sabiedrības daļa Latvijā necenšās ielūkoties Streipa guļamistabā, ar ko viņš gultā vai uz grīdas vārtās. Man un pārējai sabiedrībai nav pieņemams, kad varavīkšnotie cenšas reklamēt un uzspiest pārējiem mums savu izvirtīgo dzīves veidu. Ja bez tā nevarat iztikt, tad to dariet klusībā, vai brauciet projām no Latvijas uz zemēm, kur tas tiek atzīts par skaistu darbību.

 17. Līcītis ir neatkarīgs žurnālists ar savu galvu un iztiek bez specpasūtījumiem. Tikai beidzot kādam un ne vienam vien Streips ir “piegriezies”. Izskatās, ka pat LTV.

 18. Līcītis nu gan šoreiz, pildot specpasūtījumu, ir pāršāvis pār strīpu!
  Streipa raidījumā jāizmet ārā vecās (ne gados, bet pārgudrībā) mēbeles, pašam Kārlītim bišķi jāizvēdina no galvas labākajās jeņķu augstskolās iegūtās zinības un viss notiks! Pats raidījuma vadītājs jau savu kanti notur, līdz brīdim, kad atskatās uz sociālisma ”sasniegumiem”. Pēdiņās ir jālieto, taču ne vienmēr un ne visur. Vēl viņam (Kārlim) derētu neitrālāk un atbilstošāk latviešu tautas mentalitātei, izteikties par 7 krāsu debesspīdekli lietus laikā. Absolūta latviešu sabiedrības daļa tādus uzskatus nepieņem! Bet, ja aizklapēs vēl šo raidījumu, tad kāpēc vispār Latvijai vajadzīga sava televīzija?!

  • Vai tad Streipa kunga raidījumam ar šimbrīžam zemo reitingu mūža nolemtība? Nav neviena, kas spētu šo fenomenu aizstāt? Un kur tad paliek Sprinģes, Rēdera, Bojāra jaunrade?
   Raidījumi nāk un iet. Kāpēc kādam televīzijā būtu ierādāmas mūža mājas?

 19. Es jau sen rakstīju komentāros, gan TV1, ka raidījumu ar Streipu nevar atjaunot. Man ir piegriezies viņa morāles liberālisms, ko viņš atļaujas publiski propogandēt. Morālei cilvēku, sabiedrības starpā ir jābut stingrai. Ja tās nav, un tās vietā tiek sludinats morāles liberalisms, tad ar sabiedrības attieksmi pret svarīgām cilvēka vērtībām, ir cauri. Turpinājumā iestājas morālais pagrimums ,nekontrolēta izvirtība tā dažādā formās un veidos, un civilizētas sabiedrības iznīcības sākums un beigas. Šo morālo pagrimumu jau sākam piedzīvot ik dienas.

 20. Nu nevajadzētu gan Streipa kungu tā…Viņš tomēr ir zinošs cilvēks,visas lietas vajag izrunāt nevis gāzt samazgas uz galvu.
  Ko viņš dara savā personīgā dzīvē-man nemaz nevajag zināt,nekad nelienu otra dvēselē.
  Lai visiem labi klājās!!!

 21. Es gan sktos Streipa Skats no malas. J a neizdodas redzēt, skatos internetā. Streips ir talantīgs žurnalists un tāpēc netalantīgajiem traucēklis. Tikkai uzaicinātie gan varētu būt citi. Tos gan vajadzētu pamainīt.

  • Talantīgs žurnālists nekad neuzaicinās tik tendenciozi orientētus, dažkārt nekompetentus sarunu biedrus kā V.Čepurovu, S.Metuzālu , A.Rodinu un viņiem līdzīgus, ja nu vienīgi, lai pats izceltos uz viņu fona.
   Tāda atlase vajadzīga, lai būtu drošs, ka nenāksies oponēt spēcīgākam pretiniekam. Dīvaini, ka Streipa kungs ne reizi nav uzdrošinājies uzaicināt Mamikinu un viņam līdzīgos žurnālistus, jo tad vienotā korī būtu vēl izdevīgāk doties uzbrukumā Nacionālajai apvienībai.

 22. Bravo Līcītim!
  Beidzot pateikts kā naglai uz galvas. Nu nav vietas raidījumam “Skats no alas” Latvijas televīzijā. Paši komentētāji ar savu vadoni kā no tiem laikiem uzradušies, kad vajāja “buržuāziskos nacionālistus”. Vārds “buržuāziskais” gan atmests, bet vienalga sajūta kā Vosa laikā, kad no tribīnes aicināja izteikt darbaļaužu vislielāko nopēlumu nacionālistiem un visiem, kas iedrošinājās tiem simpatizēt.
  Žēl, ka uz to aicina tautietis no tik latviskas ģimenes.

 23. Nu ko – raksts kā naglai (ne tai, kas arī mocās raidījuma Sastrāguma stunda ” radībās” ) uz galvas!

 24. svarīgie kultūras raidījumi arī ir “bērnu laikā”, jeb šādi šo laiku sauc tikai Streipa gadījumā? Skats no malas ir ar savu auditoriju, saviem žurnālistiem un savu domu par situāciju Latvijā! Vai kārtējā “pieķemmēšana” okupācijas režīma stilā? Izglītots, gudrs, zinošs un, galvenais, domājošs žurnālists neiederas TV? Vai tas pats, kas ar Bordānu, kuru, kad pateica baltu patiesību, momentā izslēdza no partijas, bet tagad arī atņems amatu, kurā strādā labāk par citiem?

  • Gudrs ,zinošs žurnālists neteiktu radio raidījumā,ka Aldermane nebija pie pilsonības dalīšanas. Streips nekad neizpratīs mūsu dzīvi ,jo nav šeit dzimis un viņš jebkurā laikā var aizbraukt ,ja kas. Par viņa personīgo dzīvi gan nevienam galva nav jālauza.

 25. Daļeji varētu piekrist vērtējumam,pirms sākt raidījumu Streipam vismaz vajadzētu palasīt jaunākās ziņas citādi reizēm tiek runāts par lietām kas vairs nav aktuālas. Tāda tukša muldēšana vin sanāk.

 26. visam savs laiks- STREIPA LAIKS beidzies– SENILI- – bez energetikas- bez intrigas- tipiska tuksplurkstesana- — un tad vel tas nocenotas mebeles- kas dzied piedziedajumu streipa vargajai balstinas- un pavirsi apgrabstitam keka limena temam- //// nozelojami-

 27. Teikšu, ka Streips nojauš, ka NA ir partija, par kuru tuvākā laikā daudz runās. Tiesa, šīs runas neiepriecinās šīs partijas pielūdzējus.

 28. Tiešām žēl, ka visu labo mēs nonivelējam līdz ar zemi

 29. pilnigi piekritu par “bedu ludzinu”, streips nepacel vairs so raidijumu. gan jau novilks lidz decembrim un ar jauno gadu tas pasakums tiks kancelets!

 30. Ir prieks skatīties un klausīties, un domāt līdzi raidījumam, ko dinamiski vada Kārlis Streips.

  • Tu laikam esi tas pats Kaarlis Pakalns, kas par 1987. gada 23. augusta notikumiem pie Briiviibas Piemineklja aviizee rakstiija, ka grupa huligaanu brunjojushies ar roku dzelkshnjiem uzbrukushi milicijas darbiniekiem, izraisot nekaartiibas.

Draugiem Facebook Twitter Google+