×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.4°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Otrdiena, 22. maijs, 2018
10. novembris, 2014
Drukāt

Streļčenoks 15 vēstniecības informējis “par mēģinājumiem apdraudēt KNAB neatkarību” (13)

Foto: LETAFoto: LETA

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja priekšnieks Jaroslavs Streļčenoks.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieks Jaroslavs Streļčenoks šodien informējis 15 ārvalstu vēstniecību pārstāvjus “par pēdējā laika Latvijas amatpersonu izteikumiem, kā rezultātā var tikt radīts apdraudējums KNAB neatkarībai”.

KNAB paziņojumā presei norāda, ka šodien KNAB rīkoja ārvalstu padomnieku grupas sanāksmi, kurā ārvalstu vēstniecību un starptautisko organizāciju pārstāvji tika iepazīstināti ar KNAB darbības rezultātiem, kas atspoguļojot tā darba pozitīvās tendences.

Tāpat Streļčenoks sniedzis informāciju par Latvijas dalību Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) Pretkorupcijas darba grupā. Viņš informējis par Eiropas Padomes pretkorupcijas starpvalstu grupas (GRECO) 65.plenārsēdē pieņemto lēmumu par iespējamo KNAB reorganizāciju un pašreizējo institucionālo pakļautību vai pārraudzības maiņu, pārveidojot par iekšlietu ministra pārraudzībā esošu iestādi. Pēc Streļčenoka sniegtās informācijas, 10.oktobrī GRECO pieņēma lēmumu “turpināt veltīt uzmanību” notikumiem, kas saistīti ar bažām par KNAB neatkarības samazināšanu.

Sanāksmes laikā KNAB priekšnieks informēja sanāksmes dalībniekus par pēdējo mēnešu laikā augstu Latvijas valsts amatpersonu pausto, kā rezultātā varot “tikt radīts apdraudējums KNAB kā neatkarīgas korupcijas novēršanas un apkarošanas iestādei pastāvēšanai Latvijā”. Ārvalstu vēstniecību pārstāvji tika iepazīstināti ar KNAB Sabiedriski konsultatīvās padomes lēmumu atbalstīt Valsts kancelejas darba grupas izstrādātos grozījumus KNAB likumā, stiprinot biroja neatkarību.

Sanāksmē piedalījās Izraēlas, Lietuvas, Nīderlandes, Čehijas, Lielbritānijas, Ungārijas, Dānijas, Spānijas, Zviedrijas, Īrijas, Grieķijas, Moldovas, Baltkrievijas, ASV un Beļģijas vēstniecību pārstāvji. Ārvalstu padomnieku grupa tika izveidota drīz pēc KNAB darbības sākšanas, tajā aicināti piedalīties vēstniecību un starptautisko organizāciju pārstāvniecību pārstāvji Latvijā.

Streļčenoks jau 15.septembrī paziņoja, ka KNAB informēs ārvalstu vēstniecības un starptautiskās organizācijas par mēģinājumiem vājināt KNAB neatkarību. Toreiz Streļčenoks speciāli sasauktajā preses konferencē paziņoja, ka iestājas par KNAB neatkarību, sabalansētu uzraudzību un nedalāmību. Ņemot vērā nepieciešamību pēc biroja neatkarības no politiskās ietekmes, Streļčenoks preses konferencē nolasīja nelielu paziņojumu visām partijām.

“Kādas konkrētas politiskas partijas draudzība ar KNAB ir izdevīga šai partijai, bet tā nav izdevīga pārējām partijām. Otrkārt, KNAB politiskā ietekme ir izdevīga vienai partijai, bet KNAB patiesā neatkarība ir izdevīga visiem politiskajiem spēkiem. Līdz ar to šajā situācijā es vēršos pie visām partijām ar lūgumu izvērtēt jautājumu par KNAB neatkarību,” aicināja KNAB priekšnieks.

Konkrētas partijas viņš atturējās nosaukt, taču kritizēja “Vienotības” pārstāvi premjerministri Laimdotu Straujumu, kura divpusējās sarunās aizstāvējusi toreizējo Streļčenoka vietnieci Jutu Strīķi, kas patlaban ir pārcelta zemākā amatā.

Pēdējā laikā aktualizējušies vairāki jautājumi saistībā ar KNAB struktūru un nākotni.

Ekspertu darba grupa, kas izvērtēja KNAB darbību, rosina to pievienot IeM resoram. Savukārt Valsts kancelejas vadītās ekspertu darba grupas sagatavotās izmaiņas KNAB likumā paredz, ka Ministru kabineta pārraudzība pār KNAB tiek īstenota caur Ministru prezidenta institūciju. Turpmāk KNAB priekšnieka prettiesisku lēmumu vai bezdarbības gadījumā Ministru prezidents uzdos tos labot. Savukārt, ja KNAB priekšnieks tam nepiekrīt, jautājumu nodos izskatīšanai valdībā, un tās lēmums būs galīgs.

Pievienot komentāru

Komentāri (13)

 1. nu nez – par Streļčenoku… pats esmu nedaudz saistīts ar tiesībsargājošām institūcijām un zinu vienu – no laba priekšnieka nebēg… (attiecināts par strīķi kura tieši vada/-īja operatīvos dienestus knabā). Tāpat, tiesībsargājošās institūcijās ir nerakstīts likums: 1.2.3. jeb: 1x – “….kam negadās….”; 2x – “….sakritība…”; 3x – “…piedotiet, bet tā jau ir sistēma…” tas nozīmē: 1x Loskutovs- konflikts ar strīķi un beigās “noņemts no trases”; 2x Vilnītis – konflikts ar strīķi un beigās “noņemts no trases”; 3x Streļčonoks – konflikts ar strīķi “mēģina – noņemt no trases” visi šie cilvēki ar juridisko izglītību vai nopietnu pieredzi izmeklēšanā/tiesībsargājošās iestādēs – nav nekādi zaļie gurķi paņemti no ielas (kā mums pieņemts (piemēram, finanšu ministrs (nasing spešal) – traktorists)… zinot kā tiek vadīti un un kā notiek operatīvā izmeklēšana zinu, kad strīķe reiz pa reizei izspļauj pamatīgas glupības masu medijos (kas citiem – pieredzes trūkuma dēļ nav nedz saprotamas nedz pamanāmas un kur nu vēl izprotamas darba specifikas dēļ….) un lai nu ko ko, bet es ļoti sliecos domāt kad juta vienkārši kā lembergs izmanto likumu nepilnības lai “izlocītos” un darbojas savās personīgajās (lai kādas tās būtu) interesēs un Streļčonoks (neteikšu kad viņam tas izdodas), bet cenšās tikt ar viņu galā, reizi par visām reizēm, jo cik vēl priekšnieki knabā būs vajadzīgi, lai kaut kas “jūtams” mūsu “banānu republikā” beidzot notiktu uz labo pusi un izbeigtos šis tiesiskais nihilisms valdībā un “sabiedrības krējuma/augstākajos ešalonos u.t.t.”………

 2. Straujumas k-dzei un jaunajiem deputātiem: Lūdzu reorganizējiet iestādi, lai sāk strādāt, un ieliekiet normālu vadītāju!

 3. Vēstniecībās pārsvarā strādā gudri un izglītoti cilvēki, gan jau redzēja, ka viņiem darīšana ar drusku dumāku priekšnieciņu.

 4. Šos visus komentārus, kā arī pašu rakstu varēja sarakstīt pēc kāda pasūtījuma. Tie, kas mēģina personīgi kādu aizskart, noteikti neko vērtīgu nepateiks. Te nevienam nevar ticēt. Ja ir laba doma, tad stāsti, bet zākāt mēs visi vienādi labi protam. Nevajag nolaisties līdz krievu ķēkšas līmenim. Jautājums tik pat sarežģīts, cik paša korupcijas apkarošana. Katrā gadījumā policijā knabam noteikti nav vieta. Prezidents būtu pareiza vieta, – tik pat pareiza, cik pats prezidents.

 5. Streļčēnoks tēlo Ārlietu ministru Atbildēt

  Tāpat kā Ušakovs, viņš neatzīst ka Latvija ir suverēna valsts.

 6. Kāpēc vienam dullam krievam ļauj destabilizēt KNAB darbību,šantažēt darbiniekus?!!! Kas ir gudrāki par viņu,tie tiek atlaisti,citiem jāiet projām labprātīgi,jo nevar izturēt to bardaku,ko pašpārliecinātais egoists sarīkojis. Vēl nepietiek ar to vien,bet izplata vēl baumas ārvalstniekiem….

 7. Pats KNAB vaditajs Strelcenoka kurs ir atbildigs par savas iestades vajinasanu?Vinam pienakas nakt prieksa ar skaidriem, neparprotamiem pieradijumiem. Kur tie ir????

 8. Puišelis sāk sūdzēties,- ledenītes neiedeva…

 9. Ar savu neapvaldāmo, bezmēra bezkaunību šis mazais vīriņš ļoti atgādina Ždanoku. Viņam ir atlicis nosūdzēt Latviju vēl tikai Romas pāvestam un ANO ģenerālsekretāram.

 10. Aizvien vairāk politiķu slimo ar vārdu caureju. Kurš labāk varēs iegriezt savai valstij. Un tie pretendē uz valstvīru statusu. Vienkārši pretīgi.

Draugiem Facebook Twitter Google+