×
Mobilā versija
Brīdinājums +16°C
Vineta, Oļegs
Piektdiena, 17. augusts, 2018
10. augusts, 2017
Drukāt

Štrobinders neaizmet 80 metrus un paliek bez fināla (1)

Reuters/ScanpixReuters/Scanpix

Latvijas šķēpmetējs Rolands Štrobinders ceturtdien nespēja pārsniegt 80 metru atzīmi Londonā notiekošā pasaules čempionāta vieglatlētikā kvalifikācijas sacensībās un, visticamāk, paliks bez dalības finālā.

Štrobinders pirmajā metienā bija 78,22 metrus tāls, otrajā savu mēģinājumu uzlaboja līdz 79,68 metriem, bet trešais metiens tika nomērīts 79,22 metru attālumā.

Latvijas sportists savā kvalifikācijas grupā ieņēma desmito vietu, kas nozīmē, ka no otrās grupas, kurā vēlāk startēs 16 sportisti, viņu drīkst apsteigt vien divi atlēti, lai sasniegtu finālu, tomēr tas ir maz ticams.

Šajā kvalifikācijas grupā kārtējo reizi ar lielisku rezultātu sasniedza vācietis Johanness Feters, kurš jau pirmajā mēģinājumā aizmeta 91,20 metrus. Kvalifikācijas normatīvs ir 83 metri, ko šajā grupā izpildīja pieci sportisti.
Štrobinders šosezon stabili metis pāri 80 metriem, taču pasaules čempionāta normatīvu izpildīja piecas dienas pirms termiņa, kad Jelgavā sasniedza 83,42 metrus, par pieciem centimetriem labojot personīgo rekordu.

Štrobinderam šīs ir otrās pasaules meistarsacīkstes – aizpērn viņš ar 79,11 metru tālu metienu ieņēma 19.vietu. Savukārt pērn Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs viņš ar 80,65 metriem izcīnīja 14.vietu.
Pērn Eiropas čempionātā Štrobinders palika bez rezultāta, bet vēl pirms diviem gadiem kontinenta meistarsacīkstēs ar 76,16 metriem ierindojās 16.pozīcijā.
Pasaules čempionātā nepiedalās pērnā gada Eiropas čempions Zigismunds Sirmais, kurš turpina atgūt formu pēc pleca operācijas. Uz ceļazīmi pretendēja arī kvalifikācijas normatīvu neizpildījušais Ansis Brūns, taču viņš nesaņēma ielūgumu uz čempionātu.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Tāmnieks/luterānis Atbildēt

    Ja sportists GADIEM(!!) nespēj REGULĀRI aizmest līdz normatīvam, bet to izdodas paveikt tikai visaugstākajos svētkos (lasi- kaut kādos kaktu mačos) reizi sezonā, vai šādi atlēti nav jāpārved amatieros?! Ka Žeinarovičs nebeigs distanci, Štrobinders netiks finālā, diemžēl, arī Palameika- to taču var paredzēt trīs čempionātus uz priekšu un nevajag mānīt sporta līdzjutējus un pašiem sevi! Kā tur skan tas teiciens par pliko karali?
    Štrobinders nāk no šķēpmetēju ģimenes, tēvs trenē puiku no bērnu kājas un viņam (tēvam) gan jāsaprot, ka dēlam Dievs nav devis kļūt par čempionu šķēpmešanā, varbūt golfā vai zolītē?

Draugiem Facebook Twitter Google+