×
Mobilā versija
Brīdinājums +29.1°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
1. augusts, 2016
Drukāt

Sūnām-Stop – efektīvs līdzeklis virsmu attīrīšanai no sūnām un aļģēm (2)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Viens no veidiem, kā cilvēki visbiežāk atbrīvojas no nevēlamā apauguma: sūnām, ķērpjiem un aļģēm , ir mehāniska to noņemšana no virsmas. Zaļo segumu nokasa, noskrāpē vai noskalo ar augstspiediena strūklu. Taču tādā veidā, lai arī uzreiz tiek iegūts patīkams vizuālais izskats, uz virsmas tomēr jebkurā gadījumā paliek zaļo augu mikrodaļiņas un sporas, kas pēc dažiem mēnešiem atjaunojas, un virsma atkal sāk zaļot. Turklāt virsmas mehāniska apstrāde var to sabojāt, piemēram, noraut akmentiņus no bitumena šindeļu jumta klājuma.

Apsmidzinot nevietā uzaugušās aļģes, sūnas vai ķērpjus ar līdzekli „Sūnām-Stop”, tas iedarbojas uz visu to dzīvo masu, pilnībā iznīcinot augu dzīvotspēju. Atkarībā no zaļojošās kārtas biezuma, dažu dienu vai nedēļu laikā tā kļūst brūna – atmirst un nokalst. Pēc tam to no virsmas var viegli noslaucīt ar mīkstu birsti, noskalot ar ūdeni vai pagaidīt, kamēr to paveiks nokrišņi. Virsmu visvieglāk attīrīt tad, kad pēc apstrādes ar pretsūnu līdzekli vairākas dienas bijusi intensīva saule un atmirusī sūna ir izkaltusi. Taču jāatceras, ka nokrišņi vien lielo sūnas masu no virsmas nespēs noskalot, tādēļ dažreiz to vajadzēs noņemt pašiem. Īpaši tas attiecas uz horizontālām virsmām, kāds ir, piemēram, bruģis. Ja nepieciešams, biezāku sūnu apstrādā atkārtoti. Pēc kvalitatīvas apstrādes ar pretsūnu līdzekli „Sūnām-Stop” jauna apauguma kārta uz virsmas neveidosies vismaz vairākus gadus.

Virsmu apstrāde jāveic laikā, kad vismaz 5–6 stundas netiek solīti nokrišņi, pretējā gadījumā uzsmidzinātais līdzeklis tiks izšķīdināts un aizskalots. Rudenī vai pavasarī apstrādi vislabāk veikt dienas pirmajā pusē, jo lielais mitrums naktī un rīta rasa atšķaidīs efektīva rezultāta sasniegšanai nepieciešamo līdzekļa koncentrāciju un uzsmidzināto vielu daļēji nomazgās. Arī salnas naktīs var samazināt šķīduma efektivitāti. Savukārt vasarā piemērotākais laiks cīņai ar zaļo apaugumu ir vēls vakars, kad saule vairs nekarsē. Dienas laikā vasaras spēcīgajā saulē un karstumā līdzeklis strauji iztvaikos un produkts nepaspēs iedarboties uz sūnu. Toties vakarā apstrādātā virsma nakts vēsumā saglabās mitrumu un turpinās iedarboties uz sūnu līdz pat rītam.

Pretsūnu un pretaļģu līdzeklis „Sūnām-Stop” pieejams divos veidos – gan koncentrāts, gan lietošanai gatavs šķīdums. Gatavā šķīduma viena litra iepakojums ir parocīgāks gadījumiem, kad jāapstrādā neliela platība, turklāt tas tiek piedāvāts jau ar smidzinātāja uzgali. Ar litru gatavā šķīduma pietiek vismaz 5–6 m2 lielas virsmas apstrādei.

Iespējams iegādāties arī koncentrātu. Tas pieejams viena un piecu litru iepakojumā un izmaksu ziņā ir izdevīgāks nekā gatavais šķīdums, jo pēc sagatavošanas proporcijā 1:4 (viena daļa koncentrētā līdzekļa „Sūnām-Stop” + četras daļas ūdens) tiek iegūti 5 vai 25 litri gatava šķīduma, ar ko var apstrādāt vismaz 25–30 m2 vai 125–150 m2.

Svarīgas lietas, kas jāzina, strādājot ar līdzekli „Sūnām-Stop”

 1. Pretsūnu līdzeklis „Sūnām-Stop” netiek klasificēts kā agresīvā ķīmija, tas nav kaitīgs nedz dabai, nedz cilvēkiem, tomēr apstrādes procesā ieteicams izmantot respiratoru, lai netiktu kairināti elpceļi.

 2. Līdzeklis iedarbojas tikai uz aļģu un sūnu zaļo masu, nenodarot kaitējumu citiem augiem, krūmājiem vai zālienam. Pretsūnu līdzekļa iedarbības rezultātā nevēlamais apaugums pakāpeniski nokalst un iznīkst – sākumā kļūst dzeltens, tad brūns.

 3. Apstrādājot ar līdzekli „Sūnām-Stop” ķērpi, vizuāli tas nemainās arī pēc vairākām nedēļām, taču, mehāniski pieskaroties, ķērpju apaugums viegli sabirst putekļos.

 4. Pretsūnu līdzeklis „Sūnām-Stop” neatstāj plankumus uz apstrādātās virsmas, jo nesatur metālus. Tas nemaina krāsojumu un nebojā būvmateriālus, jo tajā nav hlora vai skābju.

 5. Ja esat iegādājies koncentrātu, atšķaidiet to ar ūdeni (līdzekli lejam ūdenī, jo līdzeklis ir putojošs) un ļaujiet nostāvēties 5–10 minūtes, lai šķīdums iegūtu vienmērīgāku konsistenci.

 6. Svarīgi, lai pēc virsmas apstrādes ar līdzekli „Sūnām-Stop” vismaz 5–6 stundas nebūtu nokrišņu.

 7. Lai rezultāts būtu labāks, ieteicams neveikt virsmas mehānisku attīrīšanu pirms apstrādes ar līdzekli „Sūnām-Stop”. Ja sūna ir vesela, šķīdums efektīvāk var iedarboties uz visu zaļo masu.

 8. Virsmas mehānisko attīrīšanu veikt ne ātrāk kā 10–14 dienas pēc apstrādes ar līdzekli „Sūnām-Stop” – tad, kad sūna kļuvusi brūna. Tas liecina, ka nevēlamais apaugums ir nokaltis, kļuvis drūpošs un viegli notīrāms. To svarīgi izdarīt vietās, kur sūna ir bieza un blīva, jo nokrišņi nevarēs „izkustināt” lielo sūnas masu.

 9. Vislabāk attīrīšanās process notiek rudens–ziemas–pavasara periodā, kad ir vairāk nokrišņu, kas dabīgā veidā palīdz tikt vaļā no zaļā apauguma atmirušajām daļām. Īpaši svarīgi tas ir stipri nosūnojušiem jumtiem. Apaugušo virsmu var apstrādāt arī vasarā, lai apturētu sūnas attīstības procesu. Ja virsmas attīrīšanu ar līdzekli „Sūnām-Stop” esat veicis pavasarī, labākam rezultātam varat to vēlreiz apstrādāt rudenī pirms ziemas.

Pareizi un kvalitatīvi veiktas apstrādes rezultātā jūs pilnībā attīrīsiet virsmu no sūnām, ķērpjiem vai aļģēm. Tomēr, tā kā ikvienai ģeogrāfiskai vietai ir sava specifiska vide, piemēram, saules vai ēnas daudzums, koku vai meža tuvums, valdošie vēji, un pat 200–300 metru attālumā esošu objektu vide var būt ļoti atšķirīga, arī zaļā apauguma atjaunošanās laiks ir individuāls kaut kur sūna sāks parādīties pēc gada, citviet pēc 5–6 gadiem. Taču mūsu klimatiskajā joslā tas vidēji ir 3–4 gadi. Faktiski, apstrādājot virsmu ar līdzekli „Sūnām-Stop”, garantēts, ka apstrādātajam objektam tiks atjaunots tā sākotnējais vizuālais izskats, kad virsma bija jauna un tīra no sporām.

Pretsūnu līdzeklis „Sūnām-Stop” JUMTIEM ir piemērots visu veidu jumtu segumu attīrīšanai no sūnām.

Pretsūnu līdzeklis „Sūnām-Stop” AKMENIM, BETONAM piemērots bruģa, ēku fasāžu, stabu, betona sētu, dekoratīvo akmeņu un citu akmens virsmu apstrādei.

Pretsūnu līdzeklis „Sūnām-Stop” KOKA FASĀDĒM un SĒTĀM piemērots arī PVC saidinga, terašu un citu koka vai krāsotu koka virsmu attīrīšanai.

Jaunums! No šī gada augusta ir pieejams jauns produkts ‘’Skudrām-Stop’’ – līdzeklis skudru aizbaidīšanai.

Šis līdzeklis ir nopērkams tikai interneta veikalā – www.RK69.lv

Vairāk informācijas par produktiem variet uzzināt www.sūnām-stop.lv un www.skudrām-stop.lv.

Jautājumu vai neskaidrību gadījumā jūs vienmēr varat saņemt konsultācijas pie ražotāja SIA „RK69 Grupa”.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

 1. Pie Agenskalna tirgus dārzu veikalā var nopirkt.

 2. Mahinatori – var nopirkt tikai internetā. Kādēļ ne veikalos? Lai labāk iemānītu, apkrāptu?

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +29.1
Alūksne +24.9
Daugavpils +26.6
Saldus +28.3
Liepāja +28.9
Jelgava +28.0
Ventspils +18.7
Limbaži +27
Madona +27.5
Rēzekne +26.5
Draugiem Facebook Twitter Google+