Mobilā versija
+0.1°C
Antonija, Anta, Dzirkstīte
Trešdiena, 7. decembris, 2016
6. septembris, 2013
Drukāt

Superpilotiem – smadzeņu bojājumi


Lidmasina2

Pilotiem, kas lido lielos augstumos, ir palielināts risks iedzīvoties smadzeņu bojājumos, vēsta žurnāls “Neurology”.

 

Pētījumā bija iesaistīti 102 piloti no ASV gaisa spēkiem, kas savus ikdienas pienākumus veic, lidojot pat 21 kilometra augstumā ar U-2 tipa lidmašīnām. Šie ārkārtīgi izturīgie un labi sagatavotie karavīri ar tā saukto dekompresijas slimību sirgst trīs reizes vairāk nekā sauszemes spēku kareivji. Iemesls tam ir straujās gaisa spiediena maiņas dažādos augstumos. Kā zināms, dekompresijas slimība, kas rodas inertajai gāzei – parasti slāpeklim – ieplūstot ķermeņa šķidrumā un audos, ir izplatīta parādība arī nirēju vidū.

 

Pievienot komentāru

Vietnes "nozagts.com" un "Toma joki" nonākušas arī Drošības policijas redzeslokāSavstarpēji saistītās interneta vietnes "nozagts.com" un "ukradeno.com", kā arī viena no populārākajām sociālā tīkla "Facebook" lapām latviešu valodā "Toma joki" ir Drošības policijas redzeslokā, tomēr dienesta pārstāvji nekomentē šo interneta resursu saistību ar personām, kas saņem Krievijas finansējumu un izplata Krievijas ideoloģisko propagandu.
FOTO: Divi BMW "nesadala" Marijas ielu; viens ietriecas graustā (2)Pēc divu "BMW" automašīnu sadursmes Elizabetes un Marijas ielas krustojumā šovakar, viena no tām ietriecās Marijas ielas graustā.
Uzmanību, šoferīši! Rīt darbu uzsāks vēl 20 stacionārie fotoradari; arī Grobiņā, Līgatnē, Rubenē (6)Pamatojoties uz Ministru kabineta 8.novembra konceptuālo ziņojumu par stacionāro fotoradaru ieviešanas gaitu, otrdien, 6.decembrī uz Latvija autoceļiem sāks darboties otrajā kārtā paredzētie 20 stacionārie fotoradari.
Draugiem Facebook Twitter Google+