×
Mobilā versija
+5.9°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Piektdiena, 27. aprīlis, 2018
12. novembris, 2014
Drukāt

Sv. Jāņa baznīcā ierakstīs īpaši EXPO 2015 radīto skaņdarbu

Foto: LETAFoto: LETA

Ceturtdien, 13. novembrī, Latvijas paviljona “Expo 2015” mākslinieciskais vadītājs, diriģents Sigvards Kļava Rīgas Svētā Jāņa baznīcā ierakstīs Latvijas paviljonam izstādē “World Expo 2015” radītā jaundarba kora dziedājumu, portālam LA.lv pavēstīja komunikāciju speciāliste Nadīna Elekse.

Latvijas Radio kora ieraksts ir pirmā reize, kad publiski tiek parādīta daļa no pastāvīgās ekspozīcijas Latvijas paviljonā. Mūzikas jaundarbs veidots īpaši izstādei “World Expo 2015”, un tas skanēs Latvijas paviljonā visu izstādes laiku.

Vairāk nekā pusstundu garais skaņdarbs apvieno komponistu Santas Ratnieces un Ērika Ešenvalda skaņdarbu fragmentus, tautas mūziku un Latvijas dabas skaņas, veidojot vienā skaņdarbā gan etno, gan mūsdienīgu skanējumu, stāsta Elekse.

Jaundarba radīšanā piedalās Latvijas radio koris un skaņu mākslinieks Voldemārs Johansons, kas nodrošinās ērģeļu stabuļu un lietus lāšu skanējumu. Būtisku ieguldījumu sniegs gan Latvijā un ārvalstīs atpazīstami mūziķi, piemēram, koklētāja Laima Jansone, etnomūziķe un vijolniece Kristīne Kārkle-Puriņa un citi, gan sabiedrībai plašāk nezināmi spilgti dažādu vecumu Latvijas iedzīvotāji, kas iedziedājuši latviešu tautasdziesmu fragmentus.

Elekse atgādina, ka 11. novembrī, Lāčplēša dienā, Latvijas Radio koris saņēma Ministru kabineta balvu par izcilu ieguldījumu Latvijas profesionālās mūzikas nozarē un sasniegumiem starptautiskā kontekstā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+