×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
12. augusts, 2015
Drukāt

Svētdien svinēs Līvu dienu

Ekrānšāviņš no youtube.comEkrānšāviņš no youtube.com

Lai akcentētu Rīgas pirmiedzīvotāju atstāto vēsturisko un kultūras mantojumu, svētdien, 16. augustā, no plkst. 12 līdz 18 Vērmanes dārzā tiks svinēta Līvu diena, aģentūru LETA informēja Līvu savienības (Līvõd Īt) Rīgas nodaļā.

Līvu dienā uzstāsies gan folkloras kopas, gan kori, gan arī populārās mūzikas izpildītāji. Svētkos ikvienam interesentam būs iespēja sajust nelielu daļu lībiešu kultūras – izgaršot tradicionālos lībiešu ēdienus, iepazīt lībiešu krasta dabas smaržu, ieklausīties lībiešu valodā, radošajā darbnīcā izveidot lībiešu seno rotu elementus, kā arī iegādāties amatniecības darinājumus.

Viens no Līvu dienas galvenajiem notikumiem būs 1924. gadā Mazirbē sāktās un 2012.gadā Tīnūžos atkal iedzīvinātās tradīcijas turpinājums – “Lībiešu dziedāšanas svētki”. Šajā svētku dienā kopā būs sanākuši vairāki kori un lībiešu mūzikas izpildītāji, kuri iepazīstinās ar lībiešu mūzikas mantojumu, kā arī jauniem mūzikas skaņdarbiem.
Plkst.12 koncerta programmā “Radām un rādām” pa lībiešu taku vedīs un stāstus stāstīs lībiešu ansamblis “Līvlist”, folkloras draugu kopa “Skandinieki”, Ventspils lībiešu ansamblis “Rāndalist”, Tārgales pagasta līvu folkloras kopa “Kāndla”, Latviešu Nacionālās kultūras biedrības Igaunijā folkloras kopa “Rēvele”, grupa “Nurmorkestõr” un lībiešu bērnu nometnes “Mierlinkizt” dalībnieki.

Plkst.14.30 Lībiešu dziedāšanas svētku lielkoncerts “Āiga” pulcēs korus, tautā iemīļotus mūziķus un solistus. Koncerts būs kā kopīgs ceļojums līvu laikā. Lībiešu kormūzikas dziesmas skanēs Salaspils jauktā kora “Lōja”, Rīgas kamerkora “Ave Sol”, Latvijas Universitātes kora “Juventus”, Rīgas kultūras un tautas mākslas centra “Mazā ģilde” jauniešu kora “Balsis”, Limbažu kultūras nama jauktā kora “Doma” un Liepupes pagasta kora “Pernigele” izpildījumā.

Cauri līvu laikam skanēs lībiešu tautasdziesmas, jaunrades un populāras lībiešu melodijas, kuras izpildīs lībiešu grupa “Kalā jeng”, grupa “re:public”, vokālais džeza ansamblis “Assembly singers”, mūziķe Elizabeta Lāce un solistes Julgī Stalte un Marija Bērziņa. Savdabīgu skanējumu lībiešu mūzikai piešķirs Latvijā pazīstami džeza mūziķi – pianists Madars Kalniņš un saksofonists Deniss Paškevičs ar pavadošo mūzikas grupu.
Svētku noslēgums tiks svinēts ar lībiešu un somugru dančiem Staltes un folkloras kopas “Skandinieki” vadībā. Svētkus vadīs aktrise Lelde Vikmane.

Laikā no plkst.12 līdz 18 ikvienam būs iespēja piedzīvot “Sajūtu taku” Vērmanes dārza teritorijā, ar dažādām meistarklasēm, degustācijām, spēlēm un rotaļām.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+