×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
13. maijs, 2014
Drukāt

Svinēs Norvēģijas konstitūcijas 200 gadus

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Edvarda Grīga dziesmas svētdien dziedās soliste Ance Purmale.

Šogad Norvēģijā tiek atzīmēta Konstitūcijas pieņemšanas 200. gadadiena, un šo notikumu Rīgā 18. maijā atzīmēs ar plašu kultūras programmu, vēsta Norvēģijas vēstniecība Latvijā.

Norvēģijas Konstitūcija tika pieņemta 1814. gada 17. maijā, un tā ir Eiropā vecākā un pasaulē otrā vecākā konstitūcija, kas joprojām ir spēkā. Norvēģijas Konstitūcija ieņem īpašu vietu Norvēģijas vēsturē – tā lika pamatus demokrātijai un palīdzēja nodrošināt Norvēģijai neatkarīgas valsts statusu, un ir Norvēģijas brīvības, neatkarības un demokrātijas simbols.

Šogad 17.maijs Norvēģijā tiks svinēts īpaši, un ar plašu pasākumu programmu tiks atzīmēts arī Rīgā – Eiropas Kultūras galvaspilsētā. Norvēģijas vēstniecība ielūdz uz Norvēģijas divsimtgadei veltīto kultūras programmu sestdien, 17.maijā, plkst. 12.00 Esplanādē, Rīgā.

Programmā norvēģu tautas dejas jauniešu deju kolektīva “Rūdis” izpildījumā, Edvarda Grīga dziesmas dziedās soliste Ance Purmale, skolas vecuma bērniem un vecākiem Rīgas Skolēnu pils teātris “Zīļuks” piedāvās izrādi pēc Ērlenna Lū stāstiem “Kurts šmorē, lai atpūtinātu galvu”.

Būs iespēja vēlreiz noskatīties arī Laikmetīgās dejas izrādi “Ārā” (horeogrāfe Olga Žitluhina). Tas ir pirmais mēģinājums Latvijā runāt par sarežģītajām Ibsena “Branda” idejām pilnmetrāžas laikmetīgās dejas izrādes formātā. Izrāde ieguva finansējumu, uzvarot starptautiskajā Ibsena stipendiju konkursā. Izrādē dejos Latvijas laikmetīgajā dejā neierasti liels dejotāju sastāvs – 15 dejotāji, ar kuriem kopā izrādē piedalīsies arī grupas “Dzelzs vilks” mūziķi Juris Kaukulis un Kaspars Tobis.

Tiks atklātas grāmatu izstāde “Norvēģu literatūra Latvijā” un Jāna Medņa fotoizstāde “Latvija EEA/Norway Grants acīm” Tāpat notiks arī EEA/Norway Grants konkurss, kurā būs iespējams laimēt ceļojumu uz Norvēģiju.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+