×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.1°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
16. decembris, 2013
Drukāt

“Swedbank”: vairāk nekā 90% skaidras naudas iemaksu notiek bankomātos

Foto no arhīvaFoto no arhīva

Tuvojoties pārejai uz eiro, iedzīvotāji skaidras naudas iemaksai kontā biežāk izvēlas naudas iemaksas bankomātus tā vietā, lai dotos uz filiālēm, liecina “Swedbank” dati.

Šī gada oktobrī tikai viena no 10 skaidras naudas iemaksām tika veikta filiālē, pārējās – naudas iemaksas bankomātos. Tajos veikto iemaksu īpatsvara pieaugums vērojams no jūlija, kad Latvijas saņēma oficiālu uzaicinājumu pievienoties eirozonai. Tas apliecina, ka iedzīvotāji izvēlas ērtāko un izdevīgāko risinājumu pārejai uz eiro.

Šī gada 3.ceturksnī no visām skaidras naudas iemaksām bankas kontā 93% darījumu tika veikti naudas iemaksas bankomātos. Kopumā gada laikā naudas iemaksas bankomātu izmantošana skaidras naudas iemaksām pieaugusi par 6 procentpunktiem. Tikmēr naudas iemaksu skaits filiālēs šī gada 3.ceturksnī, salīdzinājumā ar attiecīgo periodu pērn, sarucis par 41%.

“Pozitīvi vērtējams, ka iedzīvotāji jau laikus domā par pāreju uz eiro, turklāt dara to visērtākajā veidā – ieskaitot naudu bankas kontā, izmantojot bankomātus. Bankas kontā lati Jaungada naktī automātiski un bez maksas konvertēsies eiro pēc valsts fiksētā kursa. Tas palīdzēs izvairīties no vairāku stundu dīkstāves rindā banku filiālēs, kur gadu mijā sagaidāms cilvēku pieplūdums, kas līdzināsies gandrīz piecām pārpildītām “Arēna Rīga” hallēm. Swedbank kopumā ir 115 naudas iemaksas bankomāti, no kuriem 49 atrodas Rīgā un 66 ārpus Rīgas – tas ir vairāk nekā kopējais filiāļu skaits. Tie ir piemērotākais veids, kā pirms gadu mijas iemaksāt latu skaidru naudu kontā un eiro sagaidīt, mierīgi svinot Jauno gadu,” saka Ģirts Bērziņš, Swedbank valdes loceklis, Klientu apkalpošanas pārvaldes vadītājs.

Lai iedzīvotājiem nākamā gada sākumā nebūtu vairākas stundas jāpavada rindās filiālēs, latus pirmās divas janvāra nedēļas – līdz pat 2014.gada 14.janvārim – vēl varēs iemaksāt 66 Swedbank naudas iemaksas bankomātos visā Latvijā. Bankas kontā lati automātiski konvertēsies uz eiro pēc valsts fiksētā kursa. Pārējie naudas iemaksas bankomāti no 1.janvāra pieņems eiro.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+