Kultūra
Kultūrpolitika

“Tabakas fabriku” pārbūvēs “Abora”; darbiem jābūt paveiktiem šovasar 1


Tabakas fabrika.
Tabakas fabrika.
Foto – Leta

Bijušās Tabakas fabrikas Miera ielā 58A turpmāko pārbūvi veiks SIA “Abora”, liecina informācija Iepirkumu uzraudzības biroja (IUB) mājaslapā.

Pārbūves darbu veikšanas līgumcena ir 4 996 938,98 eiro bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN) jeb 6,05 miljoni eiro ar PVN.

VAS “Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ) pārbūves darbu veicēju noskaidroja pērn novembrī sāktajā sarunu procedūrā bez konkursa izsludināšanas. “Abora” bija vienīgais pretendents, kas sarunu procedūrā iesniedza savu piedāvājumu, liecina IUB informācija.

VNĪ pārstāvis Arnis Blodons aģentūrai LETA sacīja, ka pārbūves darbu termiņi nav mainīti un Jaunajam Rīgas teātrim (JRT) uz Tabakas fabrikas telpām ir jāpārceļas līdz ar jaunās sezonas sākumu šā gada rudenī.

Līgums ar iepriekšējo pārbūves darbu veicēju – SIA “RBSSKALS Būvvadība” – bija par nepilniem diviem miljoniem eiro. Jautāts, kāpēc palielinājusies Tabakas fabrikas pārbūves summa, Blodons sacīja, ka tam ir vairāki faktori un viens no galvenajiem ir tas, ka darbi jāpaveic daudz īsākā termiņā.

“Tāpat šī ēka ir jāsilda ziemas laikā, lai varētu sākt pārbūves darbus un arī tas palielina izmaksas,” piebilda Blodons.

Vaicāts, vai ir nokārtotas visas VNĪ un “RBSSKALS Būvvadība” līgumattiecības un savstarpējie norēķini par iepriekš veiktajiem darbiem, Blodons norādīja, ka tas nav izdarīts un šis jautājums, visticamāk, tikšot risināts tiesas ceļā.

LETA jau ziņoja, ka, 25.oktobrī noslēdzoties sarunām, VNĪ nav spējuši vienoties ar “RBSSKALS Būvvadību” par būvdarbu turpināšanu bijušajā Tabakas fabrikā Rīgā, Miera ielā 58A, kurp uz teātra rekonstrukcijas laiku iecerēts pārvietot Jauno Rīgas teātri (JRT). VNĪ ieskatā līgums ar “RBSSKALS Būvvadību” nav spēkā kopš 27.oktobra.

Kā aģentūru LETA informēja VNĪ, sarunu gaitā VNĪ neesot guvuši apliecinājumu uzņēmēja spējai veikt darbus līgumā noteiktajā termiņā un apjomā, tāpēc VNĪ nesaskata iespēju sadarbības turpināšanai.

VNĪ mērķis, realizējot ēkas Miera ielā 58A rekonstrukciju JRT vajadzībām, esot nodrošināt teātri ar nepieciešamajām telpām, kamēr JRT ēkā Rīgā, Lāčplēša ielā 25, notiks rekonstrukcijas būvdarbi. VNĪ uzskata, ka dara visu, lai “projektu īstenotu maksimāli ātri, kas ir visas sabiedrības un Latvijas kultūras dzīves interesēs”.

Saistītie raksti

Pastāvot riskam, ka “RBSSKALS Būvvadības” darbu izpildes termiņu kavējumu dēļ objekts netiks nodots ekspluatācijā paredzētajā laikā, VNĪ 11.augustā apturēja būvdarbus objektā un uzsāka vienpusēju līguma laušanas procedūru.

Izmantojot mediāciju, kad puses cenšas panākt savstarpēji pieņemamu vienošanos savu domstarpību atrisināšanai ar mediatora starpniecību, VNĪ 14.septembrī uzsāka sarunas ar “RBSSKALS Būvvadību”. Līguma uzteikuma termiņš kopš mediācijas sarunu uzsākšanas ir pagarināts divkārt, tomēr sarunu gaitā netika panākta vienošanās un savstarpējā sapratne par būvdarbu turpināšanu.

LA.lv